سیاست

من سیدعلی نکوئی زهرایی هستم

گفت‌وگوی منتشرنشده اصفهان‌زیبا با مرحوم سیدعلی نکوئی زهرایی و ناگفته‌هایش

یدعلی نکوئی زهرایی پیشگام مبارزه با رژیم شاهنشاهی و از فعالان برجسته سیاسی و فرهنگی بعد از انقلاب بود. او سابقه درخشانی در سمت‌های مختلف اجرایی و مدیریتی در کارنامه خود به یادگار گذاشت. از آن جمله می‌توان به فرمانداری نجف‌آباد، مشاور استاندار، فرماندار اصفهان، استانداری قزوین، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و... اشاره کرد. نکوئی از چهره‌های باسابقه سیاسی و رئیس جبهه اصلاحات اصفهان بود. این چهره برجسته سیاسی بعد از گذراندن یک دوره بیماری براثر ابتلا به سرطان در سن 81 سالگی درگذشت. آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی گروه رسانه‌ای اصفهان زیبا با مرحوم نکوئی در اواخر دوران حیات اوست. این گفت‌وگو برای نخستین بار منتشـــــر می‌شود.

پیام‌های تسلیت در سوگ سیدعلی نکویی

مرده آن است که نامش به "نکویی"

نبرنداین بار باید کلام “انا لله و انا الیه راجعون” را ناباورانه و در نهایت اندوه و ماتم برای استاد سیدعلی نکویی بر حافظه این سطور نوشت؛  

سیدعلی نکویی دار فانی را وداع گفت

سیدعلی نکویی، رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان و استاندار اسبق استان‌های قزوین و کرمانشاه و چهارمحال بختیاری بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

کیفیت حکمرانی ایران در ربع پایانی قرن چگونه خواهد بود؟
مهدی مطهرنیا در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا از ابعاد انفجار تازه در تأسیسات هسته‌ای نطنز می‌گوید
فضل‌الله صلواتی در گفت‌وگو با اصفهان زیبا: او خواستار انتخاباتی پرشور و البته با سربلندی مردم بود

شکاف حکمرانی در آستانه قرن نو

کیفیت حکمرانی ایران در ربع پایانی قرن چگونه خواهد بود؟

حکمرانی از محورهای کلیدی گفتمان توسعه و بن‌مایه راهبرد توسعه است. جای شگفتی نیست که حکمرانی، به مثابه یک اصطلاح، به ویژه در دو دهه گذشته پیشرفت معنایی داشته و از گمنامی درآمده و امروزه کاربردهای بنیادینی پیدا کرده است. با این حال، پرداختن به مسئله حکمرانی چه از جنبه نظری و چه از منظر تحلیلِ شاخص‌های حکمرانی در ایران، پیشرفت چندانی نداشته است.

نگاهی به انتخابات؛ از مشروطه تا امروز

بخش سی و چهارم: تشکیل دهمین مجلس شورای اسلامی

در قسمت قبل خواندیم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ برگزار شد. در این دوره رقابت بر سر ۲۹۰ کرسی بود. در دور نخست انتخابات ۲۲۳ نامزد به مجلس راه یافتند و رقابت ۱۳۵ نفر بر سر ۶۵ کرسی به دور دوم کشید که در نیمه اردیبهشت ۱۳۹۱ برگزار شد. درکل با ابطال بعضی حوزه‌ها از مجموع ۲۹۰ کرسی مجلس، تکلیف ۲۸۶ کرسی مشخص شد و چهار کرسی در انتخابات میان‌دوره‌ای تعیین تکلیف شدند. دوره دهم مجلس شورای اسلامی از ۸خرداد ۱۳۹۵ رسما آغاز شد. نمایندگان این دوره در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در ۷ اسفند ۱۳۹۴ و ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار شد، انتخاب شدند.

در نطنز چه خبر است؟

مهدی مطهرنیا در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا از ابعاد انفجار تازه در تأسیسات هسته‌ای نطنز می‌گوید

یک روز پس از اعلام راه‌اندازی دوباره مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته نــطــنــز و غــنــی‌ســـازی از طــریــق ایــن سانتریفیوژها در روز یکشنبه 22فروردین حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق تأسیسات غنی‌سازی سایت نطنز رخ داد؛ درست همان مکانی که 9 ماه پیش (12تیرماه1399) به علتی نامعلوم منفجر و تخریب شد و مسئولان سازمان انرژی اتمی و شورای عالی امنیت ملی به دلیل ملاحظات امنیتی تاکنون درباره آن انفجار توضیح دقیقی ارائه نکرده‌اند. این بار اما انفجار در سالنی که به‌صورت موقت برای این سانتریفیوژها برپا شده بود تا بار دیگر راه‌اندازی شوند، صورت گرفت.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سیاست