شهر

شهر بر شانه‌های هم اندیشی

نخستین جلسه هم‌اندیشی «باشگاه شهراندیشان» اصفهان به میزبانی مرکز پژوهش‌های شورای شهر برگزار شد

نخستین جلسه هم‌اندیشی «باشگاه شهراندیشان» بعدازظهر 26 مهر از سوی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد تا جمعی از ایده‌پردازان و صاحبان طرح‌های برتر را گرد هم آورده و از هم‌فکری آن‌ها در حیطه اداره شهر بهره‌مند شود. تشریح روند مشارکت باشگاه شهراندیشان با صاحبان ایده‌ها از سوی مجریان این طرح و تأکید بر پرهیز از موازی‌کاری و افتادن در ورطه شعارهای بی‌عمل از مهم‌ترین مسائل مطرح‌شده در این نشست بود.

زیر آسمان این شهر همه انسان‌ها محترم‌اند

آیین تکریم و معارفه معاونان فرهنگی و خدمات شهری شهرداری اصفهان با حضور شهردار و نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر برگزار شد

آیین تکریم و معارفه معاون خدمات شهری و معاون فرهنگی شهرداری روز گذشته با حضور شهردار و نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر برگزار شد.  در این آیین از خدمات حسین امیری، معاون سابق خدمات شهری شهرداری اصفهان و محمد عیدی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و معاون فرهنگی سابق شهردار تقدیر و مهدی بقایی به‌عنوان معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان و مجتبی شاه‌مرادی به‌عنوان رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و معاون فرهنگی شهردار معرفی شدند.

دلبرانه‌های اصفهان برای جهانیان

بررسی «ظرفیت‌های بین‌المللی و تمدنی اصفهان» در برنامه «تفاوط» با حضور علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان و امیرمسعود شهرام‌نیا، استاد دانشگاه

دلایل شکوفایی تمدن اصفهان در عصر صفویه، میزان الگوبرداری صحیح مدیریت شهری اصفهان در دهه‌های اخیر از راهکارهای صفویان برای اداره شهر، ضرورت پرهیز از انجماد، وادادگی و تقلید درباره تحولات جهان و تلاش برای ابداع تـمــدن نــویــن در اصــفـهـان، بـررســـی ظـرفـیـت‌هــای تـعـامل بــا شهـرهــای خواهرخوانده برای افزایش دستاوردهای میان‌شهری، نگاهی به موانع و کاستی‌های موجود در زمینه بهره‌مندی از ظرفیت ارتباط با خواهرخوانده‌ها، نقش دیپلماسی شهری در حل معضلات زیست‌محیطی اصفهان و... از جمله موضوع‌هایی بود که در نشست «ظرفیت‌های بین‌المللی و تمدنی اصفهان» با حضور علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان و امیرمسعود شهرام‌نیا، دانشیار گروه علوم سیاسی دانشگاه اصفهان، بررسی  شد.

تأکید مدیریت شهری، مسجدمحوری در محله‌هاست
تصمیم‌گیری‌های لازم برای بخش مربوط به شهرداری انجام شد

ائمه‌جمعه، نقطه اتصال کارگزاران با مردم‌اند

تأکید مدیریت شهری، مسجدمحوری در محله‌هاست

شــهــردار اصـفـهـــان، با مـدیــر شـــورای سیاســت‌گــذاری ائــمـه‌جمعه استان و همچنین ائمه جماعات چهار نقطه شهر اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد. دکتر قاسم‌زاده  در این دیدار با اشاره به اینکه مسجدمحوری، نگاه مدیریت شهری در محله‌هاست تا کانون اتفاق‌ها باشد، گفت: شهرداری به‌عنوان تسهیلگر در این عرصه فعالیت دارد و محور کار، روحانیت، مردم و مساجد هستند.

رینگ چهارم در مسیر اجراست

تصمیم‌گیری‌های لازم برای بخش مربوط به شهرداری انجام شد

روز گذشته جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی شــهـر اصـفـهـان در مسیر 2.5 تا 4 رینگ حفاظتی با حضور شهردار اصفهان، معاونان شهرداری و مدیران ارشد شهری برگزار و مشکلات اصلی پروژه رینگ چهارم مطرح و تصمیم‌هایی برای آن اتخاذ شد. همچنین هم‌زمان با برگزاری این جلسه عملیات اجرایی پروژه 2.5 تا 4 حلقه حفاظتی شهر اصفهان آغاز شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهر