مهری مصور

صخره‌نوردی از دیوار کوتاه ورزش بانوان

خیلی زود سوژه فضای مجازی شد و درباره‌اش گفتند و نوشتند و دست آخر هم دیواری کوتاه‌تر از ورزش بانوان پیدا نکردند. موافق و مخالف از این دیوار بالا رفتند و پایین آمدند و دست آخر ورزش بانوان ماند و تنه نحیفی که بیشتر از موافقت و مخالفت، حمایت می‌خواهد تا سرپا بماند و نادیده‌اش نگیرند. در ماجرای صخره‌نوردی در کوه سفید درچه و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد، در حق ورزش بانوان اصفهان بی انصافی شد و واکنش‌های احساسی و اظهارنظرهای نسنجیده بعد از آن، تصویری دور از واقعیت به نمایش گذاشت و بهانه این یادداشت، پس از خوابیدن جو ماجرا، دفاع از موجودیت «ورزش بانوان» است که در این ماجرا قربانی شد.

شهباززاده بهتر از خودش

مهاجم سپاهان در مسیر آقای گلی لیگ بیستم

شایـد اگـر قـبـل از لیگ بیستم از علاقه‌مندان به فـوتـبـال می‌خواستند گزینه‌های آقای گلی لیگ را پیش‌بینی کنند، احتمالا هیچ‌کس به نام سجاد شهباززاده اشاره نمی‌کرد؛ اما حالا مهاجم اردبیلی زردها با 15 گل زده پیشتاز بهترین گلزنان لیگ است و ادامه این روند او را به کفش طلا می‌رساند.
در روزهـایی کـه سـپـاهـان در لـیـگ نوزدهم نتیجه نمی‌گرفت، سجاد شهباززاده در تیررس انتقاد هواداران قرار گـرفـتـه بود و زمـانـی کـه امیر قلعه‌نویی از جمع زردها جدا شد، خیلی از هواداران ناراضی منتظر جدایی او از تیم بودند؛ اما محرم نویدکیا نظری برای جدایی این بازیکن نداشت تا شهباززاده در لیگ امسال هم در تیم سپاهان توپ بزند.

رشته موتورسواری فرهنگ‌سازی می‌خواهد

نعمت‌الهی: خروجی موتورسواری بیشتر از ورودی شده است

ورزش را با رشته تکواندو آغاز کرده،‌ اما علاقه اصلی او به رشته موتورسواری بوده و بعد از خرید موتور، به طور جدی به این رشته پرداخته است. محمدرضا نعمت‌الهی سابقه قهرمانی در مسابقات سرعت قهرمانی کشور،  مقام اول کلاس ۲۵۰ سی‌سی و مقام سوم کلاس ۴۰۰ سی‌سی را دارد. او به واسطه علاقه‌مندی زیاد به این رشته، یک دوره موتورسواری را در خارج از کشور گذرانده است، هرچند که افزایش بی رویه هزینه‌های فعالیت در رشته موتورسواری به عنوان قهرمان، مانع از ادامه کار حرفه‌ای او در این رشته شده و ترجیح داده با سپری‌کردن د‌وره‌های مربیگری و فراگرفتن دانش رشته موتور ریس، تجربیاتش را به علاقه‌مندان منتقل کند.

علیرضا یاوری، شناگر اصفهانی: مصدومیتم نتیجه تغییر زیاد استخر بود
تثبیت صدرنشینی مهم‌تر است یا جبران باخت دور رفت؟!
ورزش اصفهان مهیای میزبانی سه رویداد بین‌المللی است

دردسر کرونا برای سهمیه المپیکی شنا

علیرضا یاوری، شناگر اصفهانی: مصدومیتم نتیجه تغییر زیاد استخر بود

سال 98 رکورد علیرضا یاوری تا کسب ورودی المپیک توکیو دو ثانیه تفاوت داشت و پیش‌بینی می‌شد تا پایان این سال تکلیف سهمیه المپیک در این رشته معلوم شود؛ اما شرایط کرونایی وضعیت را به گونه دیگری تغییر داد و مسابقات انتخابی در کشورهای مختلف دنیا به تعطیلی کشیده شد. بر اساس برنامه اعلام‌شده قرار است المپیک 2021 مرداد امسال در توکیو پیگیری شود و با توجه به زمان کوتاه باقی‌مانده تا شروع این رویداد، باید طی یکی دو ماه آینده تکلیف نهایی مسافرت اعزامی به ژاپن مشخص شود.

انتقام به وقت نقش جهان

تثبیت صدرنشینی مهم‌تر است یا جبران باخت دور رفت؟!

رقابت‌های هفته بیستم لیگ برتر که از روز پنج شنبه هفته گذشته با مصاف دو تیم پرسپولیس و نساجی شروع شده بود، امروز با دو دیدار ادامه پیدا خواهد کرد و روز پنج شنبه نیز با مصاف تیم‌های شهر خودرو و ذوب آهن پایان خواهد یافت. در یکی از دو دیدار امروز، تیم سپاهان در ورزشگاه نقش جهان میزبان تیم نفت مسجد سلیمان است که پیروزی نماینده اصفهان برابر تیم خوزستان کارکرد دوجانبه‌ای خواهد داشت و علاوه بر اینکه صدرنشینی این تیم در دو سوم لیگ بیستم را تثبیت می‌کند، انتقامی برای باخت پرگل دور قبل خواهد بود.

هت‌تریک 1400

ورزش اصفهان مهیای میزبانی سه رویداد بین‌المللی است

سه میزبانی بین‌المللی در انتظار ورزش اصفهان است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در نیمه دوم امسال، ورزش نصف‌جهان رونق دوباره‌ای پیدا می‌کند. دو سال قبل قرار بود اصفهان شاهد برگزاری چند مسابقه در سطح آسیایی باشد که هر کدام به دلایلی منتفی شد؛ اما حالا در سالی که هنوز سایه کرونا سنگینی می‌کند، اجرای دو رویداد بین‌المللی تقریبا قطعی است و برای یک رویداد نیز پیشنهاد میزبانی ارائه شده که در ادامه مروری بر آن خواهیم داشت.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مهری مصور