فوتبال

اوج هیجان در سکوت آزادی

گام چهارم یوزها در مقدماتی جام‌جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در حالی باید برای چهارمین بازی خودش در مسیر رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امروز عصر از ساعت۱۷ به مصاف کره‌جنوبی برود که اگر عدالت فوتبال و کمک‌داور ویدئویی در بازی قبلی ایران مقابل امارات به داد فوتبالمان نرسیده بود،باید با  شرایط بسیار متفاوتی به دیدار کره‌جنوبی می‌رفتیم.بااین‌حال، تکنولوژی کاری کرد که دراگان اسکوچیچ و تیمش امروز با ترکیبی کامل و با روحـیـه‌ای بسیار بالا به دیدار سـرسـخـت‌تـریــن حریفشان در گروه بروند.

جدی گرفته شدیم!

کار بزرگ فوتبال بانوان به روایت گلنوش خسروی، ملی‌پوش اصفهانی

تیم ملی فوتبال بانوان ایران دست به کار بزرگی زد و با برتری در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا، برای نخستین بار در این رویداد به میدان خواهد رفت. جام ملت‌های آسیا در بخش بانوان با حضور تیم‌های برتر قاره کهن چند ماه دیگر برپا می‌شود و تیم کشورمان در نخستین تجربه خود باید آماده مصاف با حریفانی شود که برخی تجربه جام جهانی و برخی دیگر تجربه المپیک را دارند. بازیکنان اصفهانی در ترکیب تیم ملی در مسابقات انتخابی که در تاشکند برگزار شد، حضور پررنگی داشتند که گلنوش خسروی نیز یکی از آن‌ها بود. خسروی که زمانی به عنوان پدیده فوتبال بانوان ایران مطرح شده بود، حالا یکی از باتجربه‌های تیم ملی محسوب می‌شود و برای همراهی تیم ملی و نتیجه‌گرفتن با این تیم برنامه‌های زیادی دارد.

تحولی در راه است

به بهانه موفقیت تیم‌های ملی هندبال و فوتبال بانوان

ســال‌هــا اعزام بــیــن‌الــمــللــی و نتیجه‌گیری در ورزش بانوان محدود به رشته شطرنج بود و بانوان ایرانی به درجه استاد فیده و استاد بزرگی نائل شدند که در این رشته موفقیت محسوب می‌شود. حضور اولین بانوی ایرانی در رشته تیراندازی روزنه تازه‌ای برای ورزش بانوان باز کرد و در ادامه نیز رشته تکواندو در بخش بانوان در بازی‌های آسیایی به مدال رسید تا راه برای نتیجه‌گیری در دیگر رشته‌های انفرادی ازجمله ووشو، کاراته، تیراندازی، تیراندازی با کمان و دوومیدانی باز شود؛ با این حال در رشته‌های تیمی توفیقی حاصل نمی‌شد.

بررسی عملکرد نفربه‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل استقلال
نمره فنی بازیکنان ذوب آهن مقابل استقلال
تأملی در رخدادهای عجیب ماه‌های گذشته در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و تحلیلی بر عملکرد عزیزی خادم

این ذوب‌آهن هنوز کار دارد

بررسی عملکرد نفربه‌نفر ذوب‌آهنی‌ها در مقابل استقلال

این موضوع را باید به‌حساب بدشانسی‌های ذوب‌آهن و مـهـدی تـارتــار نـوشـت که استقلالی‌ها درست در دومین بازی فصلشان از یک پدیده خارجی و گلزن در خط حمله رونمایی کردند تا این بازیکن با زدن دو گل بعد از پنج سال بتواند استقلال را در استادیوم خانگی ذوب‌آهن به پیروزی برساند. شاگردان تارتار که در هفته گذشته یک برد خارج از خانه ارزشمند در برابر صنعت نفت به دست آورده بودند با این امید به دیدار آبی‌های تهران رفتند که با گرفتن هر سه امتیاز به هواداران نشان دهند که این ذوب‌آهن نشانی از ذوب‌آهن فصل گذشته ندارد؛ بااین‌حال، اصفهانی‌ها نتوانستند در مقابل حریف پرقدرتشان به پیروزی برسند و این باخت به‌نوعی ذوب‌آهن را از خواب ابتدای فصل بیدار خواهد کرد.

طلسم فولادشهر به‌دست یک خارجی شکست

نمره فنی بازیکنان ذوب آهن مقابل استقلال

تیم ذوب آهن در اولین میزبانی لیگ در ورزشگاه فولادشهر به مصاف تیم استقلال تهران رفت و با نتیجه دو بر صفر مقابل این تیم مغلوب شد. ذوبی ها که لیگ را با پیروزی خارج از خانه شروع کرده بودند، در برابر آبی های تهرانی مغلوب شدند تا کابوس امتیاز از دست دادن در هفته های اولیه، در این فصل نیز دست از سر تیم اصفهانی بر ندارد.

شاهکارهای عزیز!

تأملی در رخدادهای عجیب ماه‌های گذشته در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و تحلیلی بر عملکرد عزیزی خادم

اتفاق‌های چند هفته اخیر فوتبال ایران، به قدری عجیب است که شاید فقط از یک فدراسیون به اصطلاح پنج‌ستاره و چنین وزارت ورزشی سرمی‌زند. درباره اقدامات اخیر فدراسیون فوتبال ایران پرسش‌های بسیاری مطرح است؛ از ورود کمک داور ویدئویی توسط یک شرکت صوری در هنگ‌کنگ که گویی وابستگی به رژیم صهیونیستی دارد تا نام‌های عجیبی که در این حوزه شنیده می‌شود.رئیس فدراسیون از همان اول درهمه اردوهای تیم ملی و سفر‌های خارجی‌اش حضور داشت تا بگوید در خط اول تلاش برای بهبود شرایط است؛ همچنین داستان تملق‌گویی‌های همکاران و زیر دستانش برای کارهایی که انجام نشده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فوتبال