فوتبال

شهباززاده بهتر از خودش

مهاجم سپاهان در مسیر آقای گلی لیگ بیستم

شایـد اگـر قـبـل از لیگ بیستم از علاقه‌مندان به فـوتـبـال می‌خواستند گزینه‌های آقای گلی لیگ را پیش‌بینی کنند، احتمالا هیچ‌کس به نام سجاد شهباززاده اشاره نمی‌کرد؛ اما حالا مهاجم اردبیلی زردها با 15 گل زده پیشتاز بهترین گلزنان لیگ است و ادامه این روند او را به کفش طلا می‌رساند.
در روزهـایی کـه سـپـاهـان در لـیـگ نوزدهم نتیجه نمی‌گرفت، سجاد شهباززاده در تیررس انتقاد هواداران قرار گـرفـتـه بود و زمـانـی کـه امیر قلعه‌نویی از جمع زردها جدا شد، خیلی از هواداران ناراضی منتظر جدایی او از تیم بودند؛ اما محرم نویدکیا نظری برای جدایی این بازیکن نداشت تا شهباززاده در لیگ امسال هم در تیم سپاهان توپ بزند.

آیا بازگشت بزرگی برای شیاطین سرخ در راه است؟

مأموریت بزرگ برای ذخیره طلایی فرگوسن

منچستر یونایتد در تاریخ باشگاهی قدرتمند و بزرگ شناخته می‌شود، گرچه دورانی را افت کرده و یا با استانداردهایش فاصله داشته اما همیشه منچستر یونایتد همان نام بزرگ بوده است. پس از دوران بسیار خوب باز باشگاه افت بدی را تجربه کرد تا اینکه در دوران فرگوسن کبیر اگر اغراق نباشد، به قدری قدرتمند شد که حتی دوران‌های خوب قبل از آن نیز به زیر سایه رفت. فرگوسن دورانی را در یونایتد ساخت که هر بیننده فوتبالی شیدای این تیم می‌شد.

وارثان سئول پس از اصفهانی‌ها

پس از سه دوره ریاست اصفهانی‌ها در ساختمان فدراسیون فوتبال رئیس جدید فدراسیون امروز انتخاب می‌شود

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، تا ساعاتی دیگر با رأی 87 عضو مجمع، رئیس جدید و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال معرفی می‌شوند تا فوتبال ایران از بلاتکلیفی یک ساله اخیر رها شود. پس از دو دوره ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال، این بار نوبت به نایب‌رئیس او رسید تا ریاست اصفهانی‌ها را در خبرسازترین فدراسیون ورزشی کشور تمدید کند. مهدی تاج که از مدیران صنعتی کشور به شمار می‌رفت، سال‌ها تجربه حضور در هیئت‌مدیره باشگاه‌های سپاهان و ذوب‌آهن و مدیرعاملی این باشگاه‌ها و نقش آفرینی در تصمیمات فوتبالی کشور را داشت، اما دوره مسئولیت او در فدراسیون با چالش‌های متعددی مواجه شد که ماجراهای مربوط به قطع همکاری با مارک ویلموتس و تبعات آن، استعفای او را رقم زد.پس از استعفای تاج، حیدر بهاروند، در جایگاه نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال، مسئولیت اداره فدراسیون تا زمان برگزاری مجمع را برعهده گرفت که در این زمان، تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال مهم‌ترین اقدام انجام‌شده بود.

نمره فنی بازیکنان سپاهان در مقابل نفت مسجدسلیمان
تثبیت صدرنشینی مهم‌تر است یا جبران باخت دور رفت؟!
دردسرهای کرونا به سال 1400 هم رسید

دروازه نفت مقابل سپاهان قفل شد

نمره فنی بازیکنان سپاهان در مقابل نفت مسجدسلیمان

تیم سپاهان که برای تثبیت صدرنشینی خود در لیگ برتر نیازمند کسب پیروزی مقابل تیم نفت مسجدسلیمان بود، برابر این تیم تن به تساوی خانگی داد تا فرصت خوبی صدرنشینی را از دست بدهد. شاگردان محرم نویدکیا در این دیدار که در ورزشگاه نقش‌جهان برگزار شد، دو امتیاز حساس را از دست دادند تا تنها به خاطر یک گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم جدول لیگ قرار بگیرند.

انتقام به وقت نقش جهان

تثبیت صدرنشینی مهم‌تر است یا جبران باخت دور رفت؟!

رقابت‌های هفته بیستم لیگ برتر که از روز پنج شنبه هفته گذشته با مصاف دو تیم پرسپولیس و نساجی شروع شده بود، امروز با دو دیدار ادامه پیدا خواهد کرد و روز پنج شنبه نیز با مصاف تیم‌های شهر خودرو و ذوب آهن پایان خواهد یافت. در یکی از دو دیدار امروز، تیم سپاهان در ورزشگاه نقش جهان میزبان تیم نفت مسجد سلیمان است که پیروزی نماینده اصفهان برابر تیم خوزستان کارکرد دوجانبه‌ای خواهد داشت و علاوه بر اینکه صدرنشینی این تیم در دو سوم لیگ بیستم را تثبیت می‌کند، انتقامی برای باخت پرگل دور قبل خواهد بود.

ورزش تعطیل لیگ برتر برقرار

دردسرهای کرونا به سال 1400 هم رسید

انگار قرار نیست ورزش از دست کرونا یک نفس راحت بکشد و دوباره سایه سنگینش را پهن کرده است. برای ورزش اصفهان که یک سال سخت و پر از تعطیلی‌های مقطعی را پشت سر گذاشته، در همان شروع سال 1400 یک‌بار دیگر با این مشکل مواجه شده است. پس از شیوع ویروس کرونا در کشور در اواخر سال 98، رأی به تعطیلی موقت لیگ‌های ورزشی، سالن‌ها، باشگاه‌ها و استخرها داده شد. تصور می‌شد این بحران چندماهه خاتمه پیدا می‌کند؛ اما اینک حدود یک‌سال‌ونیم از آغاز این اپیدمی در دنیا می‌گذرد و معلوم نیست تا چه زمانی درگیر آن خواهیم بود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فوتبال