ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

آشپزخانه

تاریخ درج : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

سالاد لبو

 

این دسر  لاغرکننده است

مواد لازم

نان پخته شده: ۱۰۰ گرم / روغن زیتون: یک قاشق چای‌خوری/ پودر شوید خشک: یک قاشق غذاخوری / برگ جعفری: یک لیوان/  نمک، فلفل سیاه و آب لیموترش تازه: به مقدار لازم.

 طرز تهیه:  ابتدا برگ‌های جعفری را کف بشقاب پهن کرده و بعد لبوی پخته و بریده شده را روی آن بچینید و سایر مواد را در ظرف جداگانه به هم زده و روی لبوها بریزید و میل کنید. این سالاد، لاغرکننده خوبی است.

 

سالاد زیتون

 

این دسر برای کبد مفید است

مواد لازم

 زیتون شکسته بدون هسته:‌500 گرم‌/ سیر متوسط:دو حبه‌/ جعفری:‌۱۰۰ گرم‌/ انار: یک عدد‌/ ساقه کرفس:سه عدد‌/ کلم‌بروکلی:‌۲۰۰ گرم‌/ مغز گردو:‌۵۰ گرم‌/ لیموترش تازه و روغن زیتون: به اندازه لازم.

 

 طرز تهیه: زیتون‌ها را خرد، سیر را رنده و انار را دانه کنید. ساقه کرفس، جعفری‌ها و کلم‌بروکلی را ریز خرد کنید و در ظرف مناسبی بریزید؛ بعد مغز گردو را چرخ کرده و با ‌نمک و آب‌لیموترش تازه و روغن زیتون به سالاد اضافه کنید. این سالاد برای کبد مفید است.

 

زیتون پرورده

 

این چاشنی، مناسب برای زمستان است

مواد لازم

 زیتون گوشتی شکسته: یک کیلو‌/ مغز گردو: حدود ۱۵۰ گرم ‌/ سیر تازه: پنج حبه / گلپر ساییده: یک قاشق مرباخوری / زیره سیاه‌: یک قاشق چای‌خوری‌/ لیموترش تازه: پنج تا هفت عدد‌/ سرکه سیب: سه قاشق غذاخوری.

 

 طرز تهیه: زیتون را در ظرف چینی یا لعابی بریزید و مغز گردو را چرخ کرده، به آن اضافه کنید؛ بعد سیر را ریز رنده و همراه بقیه مواد به زیتون اضافه کنید و خوب به هم بزنید و در یخچال بگذارید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/106374

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی