ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

آموزش و اطلاع رسانی کرونایی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری

تاریخ درج : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 

خبر تلخ بود «کرونا به ایران رسید» و بعد از آن همه را درگیر مهمان ناخوانده جدیدی کرد که روز به روز افراد بیشتری را به خود مبتلا می‌کند و بر تعداد بیماران بستری شده و حجم کار می‌افزاید. ویروس کرونا از حدود سه ماه گذشته در شرق آسیا پدیدار شد که به مرور زمان پهنه شیوع آن در کشورهای مختلف در حال گسترش است. با ورود این ویروس به کشور و گسترش شیوع آن از اسفند امسال، همه ارگان‌ها و ادارات از جمله شهرداری‌ها به مقابله با آن پرداخته‌اند و با اتخاذ تمهیدات و تشکیل ستادهای ویژه در سطح ملی و استانی برای رویارویی هرچه بهتر با آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز به صورت ویژه متولی فرهنگ سازی های لازم  برای مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا در شهر اصفهان است.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان در این رابطه گفت: دستورالعملی توسط شهردار اصفهان برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا Covid-19      به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ابلاغ شد که طبق این دستورالعمل باید اقدامات فرهنگی و آموزشی لازم صورت می‌گرفت که بر اساس دستورالعمل ابلاغی نظارت کامل بر رعایت اصول بهداشتی توسط همکاران و مراجعان از جمله سنجش تب همکاران در هنگام ورود و خروج به محل کار و ارائه محلول‌های ضدعفونی کننده انجام شد.

محمد عیدی اظهار داشت: همچنین طبق دستورالعمل تصویبی جلسه کمیته بحران همه برنامه‌های تجمعی و کلاس‌های مراکز سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از سوم اسفندماه تا اطلاع ثانوی لغو و به همه مراکز راهنما و دستورالعمل مقابله و پیشگیری از شیوع  ویروس کرونا Covid-19 ابلاغ شد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بیان کرد: در حال حاضر محتوای مقابله و پیشگیری و فایل آموزشی مدیریت استرس بحران  توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به مراکز بهداشتی و شهرستان‌های استان و کشور نیز ارسال شده است.

عیدی از اطلاع رسانی‌های فرهنگی و آموزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برای مقابله و پیشگیری  از شیوع ویروس کرونا Covid-19 خبر داد و گفت:  جهت مقابله با شیوع و پیشگیری از ویروس کرونا  اقداماتی از جمله طراحی و نصب 400 بنر در گالری شهری، ارائه پوستر در خصوص مقابله و پیشگیری  از شیوع ویروس کرونا در ستاد اطلاع رسانی، نصب 2500 پوستر در مترو و اتوبوس‌های شهری، استفاده از ظرفیت اطلاع‌رسانی منطقه‌ای در قالب تبلیغات سازه‌های تک پایه و پایه بتونی و چاپ و ارسال 9 هزار سازه اطلاع رسانی ویژه تاکسی‌های شهری انجام شده است.

او با بیان اینکه بیش از 50 هزار پوستر و 20 هزار بروشور در اماکن عمومی، نهادها و ادارات توزیع شده، افزود: این پوسترها در شهرداری‌های مناطق پانزده گانه، مراکز فرهنگی، آموزشی و ورزشی وابسته به شهرداری اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، مساجد شهر، مجموعه مسکونی‌های بزرگ، فروشگاه‌ها و...  شهر اصفهان، مدارس نواحی  شش گانه، اصناف و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان نصب شده است.عیدی با بیان اقدامات آموزشی و فرهنگی در فضای مجازی افزود: طرح‌های تبلیغاتی با عنوان «نترسیم؛ مراقب باشیم»، ویدئوهای آموزشی، اینفوهای اطلاع رسانی و موشن‌گرافی در فضای مجازی  منتشر شد که بازخورد بسیار خوبی داشت.

او با بیان اینکه مانورهای شهری تأثیر زیادی در فرهنگسازی های بهداشتی دارد، تصریح کرد: طرح‌های تبلیغاتی «نترسیم، مراقب باشیم» نیز در قالب مانور شهری جهت مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا Covid-19 در چند منطقه پرجمعیت شهر از جمله سی و سه پل، چهارباغ  و ارگ جهان نما  اجرا شد.

عیدی خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت در جلسات هم فکری جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، خرید دستکش، مایع ضدعفونی و ماسک برای کودکان کار و بدسرپرست و نصب طرح مقابله با کرونا بر روی دیوارهای بیمارستان عیسی بن مریم نیز از دیگر اقدامات اخیر سازمان جهت مقابله با این ویروس بوده است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107628

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی