ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبارکوتاه + جامعه

تاریخ درج : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

مرگ روزانه تعدادی از بیماران در نوبت دریافت عضو
نماینده مردم فسا در مجلس گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از خلأ های قانونی، ضعف نظارت و عدم گسترش فرهنگ اهدای عضو در حوزه دلالی اعضای بدن فعالیت و از معضلات و مشکلات مردم درآمدزایی می کنند. محمد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خانه ملت  با بیان اینکه تعداد زیادی از بیماران در نوبت دریافت عضو قرار دارند، گفت: روزانه برخی بیماران به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند، در حالی که ما کشوری مسلمان هستیم و باید استقبال بیشتری از اهدای عضو داشته باشیم و از سویی امکانات و تجارب لازم برای استفاده از پیوند عضو در کشور وجود دارد. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه شود، گفت: به دلیل وجود برخی مسائل فرهنگی در برخی نقاط کشور و همچنین مسائل عاطفی و ضعف فرهنگ سازی فرهنگ اهدای عضو در کشور به خوبی جانیفتاده است.  وی با تاکید بر اینکه آمار اهدای عضو در کشور باید با فرهنگ سازی مناسب افزایش یابد، ادامه داد: فرهنگ سازی در مورد اهدای عضو افراد مرگ مغزی امری ضروری و حیاتی بوده و رسانه ملی نقش عمده ای در این رابطه داشته و باید از تمامی ابزارهای تبلیغاتی برای ترویج فرهنگ اهدای عضو بهره برد.

 

 

ارائه «لایحه حمایت از حقوق کودک» در نوبت صحن مجلس
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: «لایحه حمایت از حقوق کودک» در حال حاضر در فهرست طرح‌های در نوبت ارائه به صحن مجلس قرار گرفته است.حبیب الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با فارس گفت: لایحه حمایت از حقوق کودک از زمان مجلس دهم در دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس قرار داشته و تا پایان کار مجلس دهم نیز جلسات مربوط به اصلاح آن به صورت مستمر و با حضور نمایندگان وزارت رفاه برگزار شده است.وی ادامه داد: با آغاز مجلس یازدهم و بنا به تشخیص کمیسیون مربوطه فرایند اصلاح لایحه، از ابتدا مورد بازنگری قرارگرفت و خوشبختانه مراحل اصلاح آن نیز در همین مدت اخیر به پایان رسیده و در فهرست طرح در صحن علنی مجلس قرار گرفته است.معاون اجتماعی بهزیستی با اشاره به لایحه حمایت از حقوق کودکان که در انتظار تصویب مجلس است، گفت: این لایحه جدید کمک‌کننده است؛ چرا که مباحث را گسترده‌تر دیده و جلسات آن هر هفته در کمیسیون قضایی مجلس برگزار می‌شود و دست ما را در اجرای قوانین بازتر می‌کند.

 

 

شرایط ادامه بیمه به صورت اختیاری اعلام شد
سازمان تامین اجتماعی شرایط ادامه بیمه به صورت اختیاری را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، افرادی که قبلا مشمول قانون تامین اجتماعی بوده و به دلیل عدم اشتغال از پوشش این بیمه خارج شده اند، به نحوی که این گونه اشخاص با دارا بودن حداقل ۳۰ روز  سابقه پرداخت حق بیمه، می توانند  بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند.  شرایط ادامه بیمه بدین صورت است: خروج از ردیف بیمه شدگان (عدم شمول بیمه بر آنان)، دارا بودن حداقل ۳۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه، حداکثر شرط سنی پذیرش تقاضا برای مردان و  زنان ۵۰ سال. همچنین در صورتی که سن متقاضی در تاریخ ثبت تقاضا بیش از ۵۰ سال باشد، دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه معادل مازاد سنی مقرر الزامی خواهد بود. پذیرش درخواست افرادی که بیش از  ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بدون رعایت شرط سنی امکان پذیر خواهد بود.  بیمه شدگانی که حداقل یک بار در اجرای آیین نامه های قبلی و این آیین نامه قرارداد تنظیم و حق بیمه پرداخت نموده اند تا سه   مرتبه مجاز به انعقاد قرارداد بدون رعایت شرط سن و سابقه خواهند بود.

 

 

مالیات کیسه پلاستیکی در انگلیس فراگیر  می‌شود
مالیات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در انگلیس گسترده‌تر می‌شود. به گزارش ایسنا، قرار است مالیات پنج پنی برای کیسه‌های پلاستیکی در فروشگاه‌های بزرگ در انگلیس گسترده شده و تمامی کیسه‌های پلاستیکی را دربرگیرد. در حال حاضر فروشگاه‌هایی که کمتر از ۲۵۰ کارمند دارند از پرداخت مالیات استثناء هستند. این قانون از اکتبر ۲۰۱۵ به منظور کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی اجرایی شد. طبق اعلام دولت انگلیس مالیات پنج پنی برای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف در این کشور به کاهش ۹۰ درصدی به کارگیری این کیسه‌ها منجر شده‌ است ، همچنین در ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ برای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی مالیات در نظر گرفته شد که کاهش چشمگیری در موارد استفاده از آن داشت.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66293

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی