ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار + جامعه

تاریخ درج : یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

رفع کمبود پرستاری دغدغه ماست
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: برنامه‌ریزی برای رفع کمبود نیروی پرستاری مهم‌ترین دغدغه وزارت است. قول جذب 19 هزار پرستار داده شده، اما مهم‌ترین ‏موضوع در نظر گرفتن اعتبار مناسب برای این کار است.‏به گزارش ایرنا، مریم حضرتی افزود: امروز شاهد پیشرفت‌هایی در حوزه پرستاری در عرصه‌های مختلف هستیم‏.وی تصریح کرد: کمبود پرستار اکنون یکی از مهم‌ترین معضلات کشور در حوزه ارائه خدمات مراقبتی است، ‏اگر پرستاران مجبور به انجام شیفت‌های متعدد هستند به علت کمبود نیرو است و البته مشکل دیگر این است که هنوز جداسازی کارانه و اضافه کار پرستاران محقق نشده است.

 

20 درصد جامعه اختلالات روانی دارند
عضو انجمن روانپزشکان ایران گفت: 20 درصد افراد جامعه دچار یکی از انواع بیماری یا اختلالات روانی خفیف تا شدید هستند. این آمار مختص ایران نیست و یک آمار متوسط جهانی است. برخی از این اختلالات مانند بیماری دوقطبی می تواند از والدین به فرزندان منتقل شود.به گزارش ایرنا، فربد فدایی افزود: نه تنها سلامت روان بلکه سلامت جسمی افراد جامعه هم مورد غفلت قرار گرفته است. برای نمونه زمانی که دولت به دنبال افزایش تولید سیگار و کسب سود بیشتر است، به همان اندازه آمار بیماری های قلبی، عروقی، ریوی و بالاخره سرطان هم بالا می رود و این تهدیدی برای سلامت جسمی و به دنبال آن سلامت روان جامعه خواهد بود.
  

 

هدف غایی دولت رسیدن به عدالت جنسیتی است
معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در ستاد ملی زن و خانواده، سیاست‌های مربوط به شاخص های عدالت جنسیتی تصویب و برای اجرا به همه دستگاه ها ابلاغ شده و هدف غایی آن دستیابی به عدالت جنسیتی است.به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار افزود: نقش و اهمیت توجه به موضوع زنان و خانواده در مدیریت شهری اهمیت بسزایی دارد و یکی از محورهای توسعه پایدار شهرهاست.معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری تصریح کرد: بدون برنامه‌ریزی موثر برای زنان و خانواده نمی توان به اهداف کلان دست یافت و باید مبتنی با هر برنامه ای، به سمت تحقق عدالت گام برداشت.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/88462

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی