ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار روز + شهر

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

پیام تسلیت شهردار اصفهان به هموطنان در مناطق زلزله زده
شهردار اصفهان با صدور پیامی، درگذشت تعدادی از هموطنان عزیز در زلزله استان کرمانشاه را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است: شامگاه دوشنبه در پی وقوع زلزله، شاهد جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در غرب کشور بودیم که گزارش ها بسیار دلخراش و ناراحت کننده بوده و نشان دهنده عمق بحران است. بر خود لازم می دانم این مصیبت جانسوز را به ملت عزیز ایران اسلامی تسلیت عرض نمایم.شهرداری اصفهان نیز هم گام با سراسر کشور در غم از دست دادن هموطنان خود به سوگ نشسته و این مصیبت را بر بازماندگان این حادثه تسلیت عرض می کند. کلیه سازمان ها و واحدهای امداد و نجات شهرداری، آماده پشتیبانی و حمایت از عملیات امداد و نجات در صورت نیاز منطقه هستند.بی تردید مردم قهرمان و دلاوراستان کرمانشاه که پیش از این، روزهای سخت و البته پرافتخار دوران دفاع مقدس را تجربه کرده اند، اینک نیز با همدلی و همبستگی این ایام دشوار راپشت سر خواهند گذاشت.

 

پرچم‌های شهری اصفهان نیمه افراشته شد
شهرداری اصفهان در ادای احترام به جان باختگان زلزله کرمانشاه، پرچم های شهری را در روز عزای عمومی به حالت نیمه افراشته درآورد. با توجه به اهمیت ویژه پرچم، مردم هر کشور پرچم را عزیز و گرامی دانسته و همواره آن را در بالاترین حالت برافراشته می کنند که نماد بزرگی، سربلندی٬ آزادگی و افتخار است و در سرنگونی آن شکست٬ بردگی و ستم بیگانگان را می‌نگرند.  بر همین اساس همزمان با اعلام عزای عمومی از سوی هیئت دولت در پی وقوع زلزله کرمانشاه، پرچم های ایران نصب شده در مناطق مختلف شهر برای ابرازهمدردی با حادثه دیدگان این واقعه نیمه افراشته شد. شهرداری اصفهان همچنین در کنار همدردی با داغدیدگان حادثه زلزله در کرمانشاه، آمادگی خود را برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان زلزله اعلام می دارد.

 

 

پیشرفت ۴۰ درصدی ساخت خانه ورزش امین آباد
مدیرمنطقه ۱۲ شهرداری اصفهان گفت: عملیات اجرایی خانه ورزش امین آباد با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت داشته است. محله امین آباد به عنوان یکی از محلات کم برخوردار منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان دارای سرانه خدماتی بسیار پایین است از همین رو شهرداری به منظور ارتقای خدمات، افزایش سرانه های خدماتی و کمرنگ کردن چهره محرومیت از این محله، احداث خانه ورزشی را با امکانات نوین در دستور کار خود قرار داده است. محمدرضا برکت، مدیر منطقه ۱۲شهرداری اصفهان در همین رابطه اظهار کرد: خانه ورزش امین آباد یکی از مطالبات جدی اهالی این محله بود که عملیات اجرایی آن تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت داشته است. وی با اشاره به اینکه هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است، ادامه داد: عملیات احداث خانه ورزشی محله امین آباد در خیابان امام خمینی(ره) به مساحت ۳۳۵ مترمربع به منظور ایجاد شادابی و نشاط در محله دردست اجراست. مدیرمنطقه ۱۲ شهرداری اصفهان با بیان اینکه این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل شده ودر اختیار شهروندان قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: درسال جاری پروژه های شاخص مهمی در سطح این منطقه در حال اجراست که با بهره برداری آنها میزان خدمات رسانی به شهروندان افزایش خواهد یافت.

 

 

اجرای تقاطع غیر همسطح کارخانه قند در منطقه 15
مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه تقاطع های غیرهمسطح با کاهش میزان تاخیر سبب تسهیل در تردد وسایل نقلیه و بهبود شاخص های ترافیکی، زیست محیطی، ایمنی و اقتصادی می شود، از طراحی و اجرای تقاطع غیرهمسطح کارخانه قند (چهار سطحی) و همچنین قسمتی از رینگ حفاظتی واقع در حریم این منطقه به طول شش هزار و 600 متر که از شمال به جنوب و شرق به غرب انجام می گردد ، خبر داد. امیری ادامه داد: توان ساماندهی ایمن و کارآمد حجم‌های زیاد ترافیک در تقاطع‌ها، تا اندازه زیادی به تمهیدات تامین شده برای جابه‌جایی ترافیک متقاطع بستگی دارد و بیشترین کارایی، ایمنی و ظرفیت وقتی حاصل می‌شود که سطح عبور سواره‌روهای متقاطع، از یکدیگر جدا باشد، به همین منظور این منطقه اقدام به طراحی پروژه تقاطع غیر همسطح که بخشی از رینگ چهارم حفاظتی محسوب می شود، کرده است.  مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با تاکید بر ضرورت همکاری و مساعدت همه دستگاه های اجرایی و خدمت رسان از جمله  ادارات راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، شرکت های آب منطقه ای  و   مشارکت مردمی در مدت زمان اجرای این طرح  افزود: موانع زیادی در مقابل دستگاه های خدمات رسان برای اجرای این پروژه وجود دارد که نیاز است معارض های شرکت های خدماتی در حریم تقاطع به نقطه مطلوب برسند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61102

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی