ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار روز ورزشی

تاریخ درج : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

درگیری مسلحانه در مجموعه سوارکاری گنبد
در حاشیه هفته هفدهم رقابت‌های کورس اسب دوانی پاییزه گنبد درگیری مسلحانه در مجموعه سوارکاری این شهرستان رخ داد.به گزارش مهر، برخی منابع محلی و رسانه‌ها از درگیری مسلحانه در حاشیه هفته هفدهم رقابت‌های کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد که عصر پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد، خبر دادند . سرهنگ محمود علیفر، فرمانده انتظامی شهرستان گنبد کاووس،  ضمن تایید این خبر، ارائه اطلاعات تکمیلی آن را به زمان دیگری موکول کرد.

 

 

نادال: امیدوارم یک سال دیگر از تنیس لذت ببرم
 تنیسور شماره یک جهان گفت: امیدوارم بتوانم یک سال دیگر از تنیس لذت ببرم.به گزارش فارس، رافائل نادال تنیسور شماره یک مردان جهان در ملبورن به سر می‌برد تا برای مسابقات آزاد استرالیا آماده شود.وی در گفت‌وگویی درباره آمادگی‌اش اظهار کرد: احساس خوبی دارم و فکر می‌کنم هفته و تمرینات خوبی داشتم. امیدوارم که آماده رقابت باشم. احساس می‌کنم کم و بیش مسابقه خوبی داشته باشم.نادال که از مسابقات ابوظبی و بریزبن به دلیل آسیب‌دیدگی زانو کنار کشیده بود، در این خصوص عنوان کرد: تصمیم گرفتم شروع کارم را به تاخیر بیندازم. من نیاز داشتم بیشتر تمرین کنم و شروع آرامی داشته باشم تا از نظر روحی و جسمی آماده‌تر باشم.تنیسور شماره یک جهان درباره عدم حضور مربی‌اش، خاطرنشان کرد: این یک تغییر در دوره بازیگری من است. برای نخستین بار است که در یک تورنمنت تونی مربی رسمی من نیست اما من در تورنمنت‌های زیادی بدون او حضور داشته‌ام.نادال یادآور شد: نمی‌توانم برای همه چیز از او تشکر کنم. حالا او تصمیم گرفته کار دیگری انجام دهد و تمرکزش را روی آکادمی گذاشته است. من حالا با مربیان دیگر (کارلوس مویا  فرانسیس) کار می‌کنم.وی که مسابقات ملبورن را با سید شماره یک جهان شروع می‌کند، در این باره با شوخی گفت: شروع با شماره یک بهتر از رنک 20 جهان بودن است. البته هر کسی از صفر شروع می‌کند و من هم دوباره از صفر شروع می‌کنم. امیدوارم سالم باشم و جنگجو، این مهم ترین چیز است. امیدوارم از تنیس یک سال دیگر لذت ببرم.

 

 

حریفان تیم ملی گلبال در مسابقات جهانی مشخص شدند
تیم ملی گلبال مردان ایران حریفان خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را شناخت.به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، این رقابت‌ها در دو گروه هشت تیمی برگزار می‌شود که چهار تیم نخست هر گروه به مرحله یک چهارم نهایی صعود می‌کنند. تیم ملی ایران در گروه B این رقابت‌ها با تیم‌های برزیل (مدافع عنوان قهرمانی)، آمریکا (نایب قهرمان پارالمپیک 2016 ریو)، کانادا، آلمان، مصر، جمهوری چک و ژاپن همگروه شده است. در گروه A نیز تیم‌های لیتوانی (قهرمان اروپا و پارالمپیک)، الجزایر، چین (قهرمان آسیا)، بلژیک، آرژانتین، سوئد، استرالیا و ترکیه حضور دارند. رقابت های قهرمانی جهان از سوم تا هشتم ژوئن سال 2018 (13 تا 18 خرداد سال 1397) در مالمو سوئد برگزار خواهد شد.

 

 

خوش شانسی ایلیا ایلین؛ یک مجازات برای دو بار دوپینگ
 فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعلام کرد که دو اتهام دوپینگ ایلیا ایلین، قهرمان وزنه‌برداری قزاقستان یک مورد دوپینگ به حساب می‌آید و این وزنه بردار می‌تواند با گذراندن تنها دو سال، از ماه ژوئن در مسابقات وزنه برداری شرکت کند.به‌ گزارش سایت Inside the games، با توجه به بیانیه‌ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، دوپینگ ایلیا ایلین، قهرمان وزنه‌برداری قزاقستان در المپیک‌های پکن و لندن یک مورد دوپینگ به حساب می‌آید؛ زیرا پیش از متهم شدن او به دوپینگ در المپیک لندن ۲۰۱۲ وی هیچ اخطار یا محرومیتی برای المپیک پکن دریافت نکرده است. بنابراین از آنجایی که هر دو مورد دوپینگ با هم مشخص شده‌اند، یک مورد به حساب می آیند و او بنا بر قانونی که در سال ۲۰۱۲ وجود داشته برای یک مورد دوپینگ دو سال محرومیت دریافت کرده است که در ماه ژوئن به پایان می‌رسد.به ‌این‌ ترتیب ایلیا ایلین می‌تواند از ماه ژوئن به بعد در مسابقات وزنه‌برداری  شرکت کند.ایلین ۲۹ ساله در المپیک‌های پکن و لندن مدال طلا به دست آورده بود. او پیش از المپیک لندن هیچ دوپینگی نداشته است. این وزنه‌بردار قزاقستانی چهار بار  در مسابقات قهرمانی جهان به مدال طلا رسیده است. محرومیت او از ماه ژوئن ۲۰۱۶ آغاز شده بود و او در این مدت هیچ فعالیت وزنه‌برداری نداشته است.ایلیا ایلین به دلیل این که کشورش قزاقستان یک سال محرومیت دارد تا ماه اکتبر نمی‌تواند در مسابقات بین‌المللی برای کشورش مسابقه دهد.ایلین ماه گذشته درباره بازگشتش به مسابقات وزنه‌برداری گفت‌: من هنوز جوان هستم و تنها ۲۹ سال دارم و در اوج کار حرفه‌ای‌ام هستم. می‌خواهم که به مسابقات بازگردم و این اولویت من است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66410

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی