ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار روز

تاریخ درج : چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
شعار جالب لیگ امارات برای فصل جدید

مسئولان برگزاری لیگ امارات با توجه به بحران مالی باشگاه‌ها به خاطر ویروس کرونا شعار خاصی را برای لیگ فصل بعد انتخاب کردند. به گزارش البیان، امارات نخستین کشور خاورمیانه بود که ابتلا به ویروس کرونا را بین شهروندان خود اعلام کرد. لیگ امارات بلافاصله بعد از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد و تاکنون هم باوجود گذشت چهار ماه هنوز تکلیف آن مشخص نیست. تعطیلی فوتبال باعث شده باشگاه‌ها در سراسر جهان به‌ویژه در امارات که بازیکنان خارجی زیادی در آن بازی می‌کنند با بحران مالی مواجه شوند. با توجه به قطع شدن حق پخش تلویزیونی و عدم برگزاری بازی‌ها و همچنین حضورنداشتن تماشاگران و نبود درآمد اسپانسر طبیعی است که باشگاه‌ها هم در پرداخت حقوق بازیکنان و قراردادهای آن‌ها با مشکل مواجه شوند. فدراسیون فوتبال امارات تصمیم گرفت شعار «کاهش دستمزدها» را برای فصل بعد اعلام کنند.طبق اعلام فدراسیون فوتبال امارات باید درآمدها و هزینه‌های باشگاه‌های برای فصل بعد یکی شود یا حقوق بازیکنان به میزان ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.

 

 

در عصر  VARحتی سوارز هم گاز نمی‌گیرد

حرکت پاتریچ مدافع لاتزیو در جریان شکست اخیر این تیم مقابل لچه که یادآور حرکت مشهور لوئیس سوارز بود در فضای مجازی واکنش‌های زیادی به دنبال داشته.  به گزارش «ورزش سه»، لاتزیو تیم دوم جدول سری آ به خانه تیم پایین جدولی لچه رفت و در یک بازی پرفرازونشیب از این تیم دو بر یک شکست خورد تا امیدهایش برای جبران فاصله با یوونتوس صدرنشین کم‌رنگ‌تر شود. اما نتیجه و آنچه در این بازی اتفاق افتاد تحت‌الشعاع اتفاقی قرار گرفت که در وقت‌های تلف‌شده و در آخرین ثانیه‌های بازی بین پاتریچ مدافع لاتزیو و دوناتی بازیکن لچه اتفاق افتاد. لاتزیو که دیدار قبلی‌اش مقابل میلان را هم سه بر صفر شکست‌خورده بود،  وقتی دید در حال از دست دادن سه امتیاز دیگر مقابل لچه است ازنظر روانی به‌شدت تحت‌فشار قرارگرفته بود. شاید به همین علت بود که در وقت‌های تلف‌شده پاتریچ که با دوناتی بازیکن حریف یارگیری کرده بود دست او را گاز گرفت تا بعد از بررسی صحنه توسط VAR داور مسابقه با یک کارت قرمز مستقیم او را از زمین اخراج کند. این حرکت پاتریچ همان‌طور که انتظار می‌رفت برای هواداران فوتبال یادآور حرکت مشهور لوئیس سوارز در گاز گرفتن بازیکن حریف بود و در فضای مجازی واکنش‌های زیادی به دنبال داشت.

 

 

داستان متفاوت حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر فوتسال

 با بالاگرفتن بحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و خصوصی‌سازی این دو باشگاه، زمزمه‌های تیمداری آن‌ها در رشته‌های غیر فوتبال هم شدت گرفت. باوجوداینکه هر دو باشگاه بدهی‌های سنگین و زیادی دارند، گفته می‌شود به خاطر بالارفتن ارزش سهام خود، تیمداری در سایر رشته‌ها لازم است.فوتسال اولین رشته‌ای بود که پیرامون تیمداری، غیر از فوتبال،  برای استقلال و پرسپولیس مطرح شد. هر دو باشگاه در گذشته صاحب تیم‌هایی در فوتسال بودند که به خاطر مشکلات مالی و مسائلی نظیر بحث تبانی قید تیمداری را زدند.بعد از رایزنی‌های فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، سازمان لیگ فوتسال هم پیش‌بینی‌های لازم را برای تیمداری دو باشگاه در فوتسال انجام داده است، ولی داستان سرخابی‌ها در این زمینه کمی باهم متفاوت است.استقلال با مدیرعاملی احمد سعادتمند از مدت‌ها پیش درخواست کتبی خود را برای حضور این باشگاه در لیگ برتر فوتسال ارائه کرد و حتی مذاکراتی برای در اختیار گرفتن امتیاز تیم ستارگان ورامین انجام داد؛ هرچند که هنوز چیزی به‌صورت رسمی تأیید و قطعی نشده است.بااین‌حال تیمداری پرسپولیس در فوتسال در حد همان خبر باقی ماند و مسئولان این باشگاه که با چالش‌های متعدد مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، فعلا قدمی به سمت فوتسال برنداشته‌اند.آرش جابری، سرپرست سازمان لیگ فوتسال، در این خصوص به مهر گفت: کلیات حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر فوتسال تصویب‌شده است. قبلا هم گفته بودیم که از حضور این دو تیم در فوتسال استقبال می‌کنیم، چون برای خودشان برند هستند و باعث رونق فوتسال می‌شوند.جابری ادامه داد: استقلال به‌صورت مکتوب درخواستش را ارائه کرده و مشتاقانه هم حضور در فوتسال را پیگیری می‌کند ولی پرسپولیس هنوز درخواست رسمی و کتبی نداده است.سرپرست سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال که آیا استقلال و پرسپولیس با خرید امتیاز تیم‌های دیگر وارد فوتسال می‌شود و یا قرار است تعداد تیم‌های لیگ برتر به ۱۶ تیم افزایش یابد، گفت: هنوز وارد این قضیه نشده‌ایم! همان‌طور که گفتم فقط با کلیات موافقت شده است. منتظریم تا لیگ دسته اول تمام و چهره دو تیم صعودکننده به لیگ برتر مشخص شود. بعدازآن تصمیمات لازم را می‌گیریم.

 

 

احتمال تعطیلی دوباره لیگ بسکتبال NBA

درصورتی‌که آمار مبتلایان به کرونا در اورلاندو بالا برود، احتمالا مسابقات دوباره تعطیل شود. ادامه رقابت‌های فصل جاری لیگ بسکتبال NBA از نهم مرداد در شهر اورلاندو آغاز می‌شود و تیم‌ها کم‌کم خود را آماده حضور در این شهر می‌کنند. باوجود محدودیت‌هایی که ایجادشده، بازهم آمار مبتلایان به کرونا در میان بازیکنان بالاست و مسئولان NBA  این انتظار را دارند که با ورود همه تیم‌ها این آمار بیشتر شود. آدام سیلور، مدیر NBA دراین‌باره گفت: اگر آمار مبتلایان بیشتر شود ما تعجب نخواهیم کرد. برای ما نگران‌کننده این است که بازیکنان یک‌بار دیگر در اورلاندو قرنطینه شوند. اگر تعداد مبتلایان زیاد باشد، این امکان وجود دارد که شروع مجدد لیگ بازهم به تعویق بیفتد. قبلا تمرینات برخی تیم‌ها مانند میلواکی، میامی و کلیپرز به دلیل حضور چند بازیکن کرونایی تعطیل شده بود.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110517

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی