ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار سیاست

تاریخ درج : سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۹
دریادارسیاری: وحدت بین ارتش و سپاه ناگسستنی است

نشست فرماندهان ارتش و سپاه برای هماهنگی برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در ستاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور امیر دریادار سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش برگزار شد. به گزارش روابط عمومی ارتش، دریادار سیاری در این نشست ضمن تبریک دهه ولایت با تأکید بر ضرورت پیروی از خط ولایت گفت: حرکت در خط ولایت موجب پیروزی در سنگرهای مختلف انقلاب اسلامی شده است و امیدواریم همه ما بتوانیم در خط ولایت باقی بمانیم و در این مسیر گام‌های بلندی برداریم. او با بیان اینکه وحدت و مودت بین برادران ارتش و سپاه یک مسیر دوطرفه ناگسستنی است خاطرنشان کرد: همه ما می‌دانیم هرجایی که در کشور وحدت وجود داشته است موفق بوده‌ایم؛ چه در عرصه دفاع مقدس و عملیات گوناگون، چه درزمینه مقابله و مقاومت در برابر استکبار جهانی و چه در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی، با اتحاد و انسجام توفیقات لازم حاصل شده است. معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: دشمن هوشمندانه به دنبال مخدوش‌کردن اتحاد و انسجام بین نیروهای مسلح به‌ویژه ارتش مقتدر و سپاه سرافراز انقلاب اسلامی ایران است و تلاش می‌کند به این وحدت آسیب برساند؛ اما ارتش و سپاه مشت گره‌کرده‌ای علیه دشمنان از دفاع مقدس تا حال بوده‌اند و در شکل مقدس نیروهای مسلح، مقتدر و یکدست و یک‌صدا ایستاده‌اند. سیاری افزود: ارتشی و سپاهی نه‌فقط در شعار بلکه در عمل نشان داده‌اند، «یک لشکر الهی هستند» و اعتقاد ما این است که دشمن با به‌کارگیری انواع ابزار و تجهیزات اعم از رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و گروهک‌ها درصدد وارد ساختن ضربه و آسیب به این مشت گره‌کرده است؛ بنابراین ما نباید اجازه کوچک‌ترین نفوذ و جسارتی را به دشمن بدهیم و در مسیر خنثی‌کردن این دسیسه‌ها گام برداریم. او با تأکید بر ضرورت تشکیل جلسات مشترک بین ارتش و سپاه برای نحوه برگزاری چهلمین سالگرد دفاع مقدس تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، آمادگی دارد تا در یک اقدام مشترک و هم‌افزا برنامه‌ریزی‌های لازم با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آیین چهلمین سالگرد دفاع مقدس را انجام دهد و لازم است یکی از هدف‌گذاری‌ها در اجرای برنامه‌ها، تبیین مقدس‌بودن دفاع ما در جنگ تحمیلی و برکات اتحاد، انسجام و همدلی برای نسل جوان باشد.

 

 

گفت‌وگوی کم‌سابقه وزیران خارجه ایران و امارات از نگاه الجزیره

شبکه الجزیره با موردتوجه قراردادن محورهای گفت‌وگوی اخیر وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی، این گفت‌وگو را کم‌سابقه تلقی کرد. به گزارش ایسنا وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی گفت‌وگویی کم‌سابقه درباره موضوعات متعدد دوجانبه و در سطح منطقه ازجمله شیوع ویروس کرونای جدید داشته‌اند.در یک کنفرانس ویدیویی که روز یکشنبه میان وزرای خارجه این دو کشور برگزار شد و با تبریک عید قربان نیز همراه بود، شیخ عبدالله‌بن‌زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی به همتای ایرانی‌اش گفت که تقویت همکاری دوجانبه در مقابله با کووید‌۱۹ اهمیت دارد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در پیامی توییتری درباره این گفت‌وگو نوشت که گفت‌وگوی ویدیویی مهم، صریح و دوستانه‌ای راجع به کووید۱۹ و شرایط موجود دوجانبه، منطقه و جهان انجام شد. ظریف در ادامه نوشت: ما توافق کردیم که مذاکراتی با موضوع امید داشته باشیم؛ به‌ویژه این‌که منطقه با چالش‌هایی سخت مواجه بوده و انتخاب‌های سخت‌تری در پیش دارد. ایران مدت زیادی است که با امارات متحده عربی و عربستان سعودی که متحدان آمریکا در منطقه خلیج‌فارس هستند، اختلافاتی دارد. درحالی‌که واشنگتن در سال گذشته ایران را مقصر برخی حملات به منافع نفتی در خلیج‌فارس تلقی کرد، امارات متحده عربی به‌طور علنی هیچ کشور به خصوصی را مسئول ندانست. ایران هم این اتهامات را رد کرد. وزرای امور خارجه ایران و امارات متحده عربی گفت‌وگویی در ماه مارس نیز داشتند که در شرایط شیوع ویروس جدید کرونا امارات نسبت به ایران ابراز حمایت کرد.

 

 

معرفی وزیر صنعت به تفکیک وزارتخانه مشروط نشده است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه وزیر پیشنهادی صمت (صنعت، معدن و تجارت) به‌زودی به مجلس معرفی می‌شود، گفت: دولت به‌هیچ‌وجه معرفی وزیر صمت را به تفکیک وزارتخانه صمت مشروط و موکول نکرده است. به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری افزود: قانون اساسی به رئیس‌جمهور اجازه می‌دهد که چنانچه وزارتخانه‌ای فاقد وزیر باشد، برای مدت سه ماه برای آن وزارتخانه سرپرست منصوب کند. او ادامه داد: تذکردهندگان اگر اندکی صبوری کنند، ان‌شاءالله وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی خواهد شد. امیری یادآور شد: البته دولت، قبل از تشکیل دولت دوازدهم لایحه اصلاح ساختار دولت را به مجلس دهم ارائه کرد که یکی از موارد، تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت بود و دولت معتقد است تشکیل وزارت بازرگانی می‌توانست خیلی از مشکلات موجود را حل کند که متأسفانه موردتوجه قرار نگرفت. او اضافه کرد: درهرحال رئیس‌جمهور تابع قانون است؛ چنانچه مجلس به تشکیل وزارت بازرگانی که در شرایط تحریم ضروری است رأی دهد که مورد خواست و تأکید دولت است، دو وزیر و در غیر این صورت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی خواهد شد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/111259

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی