ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار کوتاه + استان

تاریخ درج : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

بدرقه پرشکوه شیخ شب زنده دار اصفهان 
مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام والمسلمین شیخ مهدی مظاهری روز گذشته با حضور مسئولان استان و مردم از مسجد سید اصفهان آغاز و سپس پیکر این عالم در گلستان شهدا به خاک سپرده شد.همچنین رئیس حوزه علمیه اصفهان با صدور پیامی  در گذشت این عالم را تسلیت گفت و یادآور شد: حجت‌الاسلام مهدی مظاهری در ترویج دین و خدمت به اهل ایمان، اهتمامی والا داشت و این خدمات خالصانه هیچ‌گاه از ذهن و یاد مردم قدرشناس اصفهان محو نخواهد شد. در پیام آیت‌الله العظمی مظاهری آمده است: «عالم خدوم و خطیب توانا، حضرت حجت‌الاسلام شیخ مهدی مظاهری «رحمه ‌الله ‌علیه» دار فانی را وداع گفته و به دیدار پروردگار متعال شتافت؛ این روحانی با فضیلت، یکی از شخصیت‌های مبرز و با اخلاصی بودند که ده‌ها سال با خدمات والای اجتماعی و معنوی خود، موقعیت دینی و مذهبی شهر اصفهان را ارتقا بخشیده و همواره با خطابه‌ها و نوای گرم دعا و نیایش خود و همچنین با ایفای نقش برجسته و اثربخش در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی نظیر تاسیس دارالقرآن و دانشگاه معارف قرآن و مساجد و خیریه‌ها و مراکز درمانی و نظایر آن، در ترویج دین و خدمت به اهل ایمان، اهتمامی والا داشتند و این خدمات خالصانه هیچ‌گاه از ذهن و یاد مردم قدرشناس اصفهان محو نخواهد شد.»گفتنی  است تاسیس دانشگاه قرآن و معارف اسلامی، تاسیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان، تلاش برای تاسیس انجمن خیریه مددکاری امام زمان(عج)، موسسه خیریه ابابصیر اصفهان و بنیاد خیریه آلا، مبارزه با رژیم طاغوت و تحمل زندان برای پیروزی انقلاب اسلامی از جمله فعالیت‌های این چهره ماندگار تبلیغ است.

 

 

مسمویت 11 نفر با منوکسیدکربن در یک روز
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی اصفهان گفت:روز جمعه ۱۱ نفر در اصفهان بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن راهی بیمارستان شدند. غفور راستین در گفت و گو با مهر اظهار داشت: پنج نفر در پایگاه بسیج خولنجان مبارکه، به دلیل نقص لوله بخاری مسموم شدند و به بیمارستان محمد رسول الله انتقال یافتند.وی بیان داشت: در قهدریجان فلاورجان نیز، یک دختر ۱۴ ساله به دلیل استفاده از ذغال برای گرمایش با گاز منوکسید کربن مسموم و راهی بیمارستان شد. رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی اصفهان اعلام کرد: در مرداویج اصفهان نیز مسمومیت چهار نفر شامل دو زن و یک مرد و یک کودک به دلیل نشت از سیستم گرمایش داشتیم که به بیمارستان شریعتی اصفهان انتقال یافتند. وی از مسموم شدند یک زن ۳۶ ساله در اردستان خبر داد و گفت: این خانم به دلیل استفاده از پیک نیک برای گرمایش مسموم شد و به مرکز درمانی شهید بهشتی اردستان انتقال یافت.

 

 

افتتاح بخش نخست فاز یک موزه دفاع مقدس در دهه فجر
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان از بهره‌برداری از بخش نخست فاز یک موزه دفاع مقدس اصفهان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد. سردار مجتبی شیروانیان  در گفت‌وگو با تسنیم افزود: باوجود محدویت‌های اعتباری و عدم تحقق برخی از تعهدات در تلاش هستیم در دهه مبارک فجر بخش نخست فاز یک که شامل فضای محوطه و بخشی از فضای داخلی به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شود. وی با بیان اینکه دو بخش دیگر فاز نخست نیز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: بخش دوم فاز نخست در روز سوم خرداد سال 97 همزمان با روز آزادسازی خرمشهر افتتاح می‌شود و بخش سوم فاز یک نیز همرمان با هفته دفاع مقدس سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان با بیان اینکه بهره‌برداری از بخش دوم و سوم فاز نخست در صورت حمایت مسئولان امر انجام می‌شود، تصریح کرد: در تلاش هستیم که حمایت‌های لازم را برای بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از فاز نخست پروژه موزه دفاع مقدس جذب کنیم. وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده، افزود: امیدوار هستیم که اقدامات تکمیلی و محتوایی تا هفته دفاع مقدس سال آینده صورت گیرد و این موزه آماده پذیرش مردم شهید پرور اصفهان باشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66398

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی