ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار + کوتاه

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

نائین کمربند امنیت تهران است

فرمانده انتظامی استان اصفهان، شهرستان نائین را کمربند امنیت تهران دانست. سردار مهدی معصوم بیگی گفت:شهرستان نائین در حوزه مبارزه و کشف مواد مخدر و کالای قاچاق، نقش غیر قابل انکار و برجسته‌ای ایفا می‌کند، چرا که در مسیر مواصلاتی نائین به تهران، فقط ایست و بازرسی شهید شرافت نائین قرار دارد و تمام مسئولیت کشف مواد مخدر و کالای قاچاق بر عهده نیروی انتظامی شهرستان نائین است. 

وی بیان کرد:شهرستان کویری نائین به لحاظ تمامی جوانب ‌باید مدیریت، حمایت و ارتقا داده شود، چرا که نقش پررنگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و کالای قاچاق داشته و عدم حمایت از شهرستان نائین، استان‌های هم جوار را آسیب پذیر می‌کند. معصوم بیگی تصریح کرد:نقش شهرستان نائین در برقراری امنیت کل کشور قابل دفاع است و نگاه ویژه و حمایت کشوری باید معطوف به این شهرستان باشد. 

 

 

راه اندازی اینترنت شهری در ۱۰ نقطه از کاشان

مدیر آمار و فناوری اطلاعات شهرداری کاشان از راه اندازی اینترنت شهری کاشان در ۱۰ نقطه خبر داد و گفت: هر شهروند ماهانه سه گیگابایت اینترنت دارد. ابوالفضل رسولیان در گفت و گو با مهر اظهار داشت: فاز نخست اینترنت شهری ۲۲ بهمن سال گذشته هم‌زمان با ایام الله دهه فجر با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم به بهره برداری رسید و در فاز دوم هفت نقطه هدف مدنظر بود تا مسافران و شهروندان از اینترنت شهری استفاده کنند که علاوه بر تحقق این مهم، برخی از ستادهای اسکان نوروزی نیز از این امکان بهره مند شدند.وی افزود: فاز سوم بر توسعه تمرکز پیدا می‌کند و تحقق توسعه اینترنت شهری بر اساس تخصیص بودجه صورت می‌پذیرد. این مهم می‌تواند در توسعه شهر الکترونیک نقش بسزایی داشته باشد. سامانه‌های شهرداری کاشان در فضای اینترانت بارگذاری شده و عموم شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند.وی ضمن اشاره به نقاط تحت پوشش اینترنت شهری تصریح کرد: تلاش است تا اماکن عمومی از این امکان برخوردار باشند و بر همین اساس پارک بام شهر، لاله، ناژوان، مدنی، خیابان علوی، خانه‌های تاریخی، قلعه جلالی و امامزاده واقع در منطقه راوند از جمله نقاط برخوردار از اینترنت شهری است.با اتصال به وایفای، کاربران به اینترانت شهرداری کاشان متصل می‌شوند و می‌توانند از سامانه‌های شهرداری کاشان بدون نیاز به اینترنت همچون پرداخت عوارض، بهره‌برداری از نقشه شهر و ... استفاده کنند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/93045

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی