ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

از نخبه پروری غافل نیستیم

تاریخ درج : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
تاکید نایب رئیس بانوان هیئت ووشو بر استمرار جایگاه این رشته

سمیه مصور/خبر‌نگار

ووشوی اصفهان سال هاست در بخش بانوان حرف اول را در کشور می زند، اما از آنجا که قهرمانان فعلی مدت هاست عضو تیم ملی هستند، این نگرانی وجود دارد که آینده ووشوی بانوان نصف‌جهان نتواند موقعیت فعلی را حفظ کند، با این حال سامره خلیلی، نایب رئیس بانوان هیئت که تجربه پرورش قهرمانان زیادی را دارد، به استمرار روند نخبه پروری تاکید می‌کند.

طرح استعدادیابی در هیئت ووشو به چه صورتی اجرایی می شود؟

در هیئت ووشو طرح استعدادیابی به شکل ثابتی نیست و به عناوین مختلفی این طرح اجرایی می شود. مثلا زمانی که انتخابی مسابقات استعدادهای برتر را برگزار کردیم، در کنار آن طی  فراخوانی که برای هیئت‌ها اعلام کردیم، از مربیان خواستیم که هر کدام چند نفر از بازیکنانشان را به عنوان استعداد به ما معرفی کنند که مربی هیئت از آنها تستی در این زمینه گرفته و نفراتی که در این رشته توانمندی دارند به کلاس‌های آموزشی بفرستد، یا در برنامه دیگری با حمایت شهرداری فراخوانی در این زمینه  اعلام کردیم تا افرادی که علاقه به فعالیت در این رشته دارند توسط مربیانی که بحث آناتومی و  دوره استعدادیابی ووشو  را گذارنده بودند تست گرفته شوند.

وضعیت فنی بازیکنان و مربیان اصفهانی در رشته  ووشو را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 در پاسخ به این سوال بهتر است که دو بخش تالو و ساندا را  جداگانه  بررسی کنیم. در بخش تالو در زمینه مربی، هیئت ووشو از مربیان حرفه ای بهره می‌گیرد، اما تعداد این مربیان اندک است؛ چه در بخش همگانی و چه در بخش قهرمانی. از آنجا که تالو  رشته سختی است، باید مربیان تکنیکی خوبی حضور داشته باشند تا بتوانند قهرمان پروری کنند، البته باید به این نکته اشاره کنم که چنین مربیانی در هیئت ووشو داریم. در بخش ساندا در بخش همگانی مربیان خوبی داریم، اما در زمینه قهرمانی و حرفه‌ای از نظر وجود مربیانی که از سطح فنی بالایی برخوردار باشند با محدودیت روبه رو هستیم که البته ارتقای سطح کیفی مربیان در این زمینه در دستور کار هیئت قرار دارد.بازیکنان توانمندی در اصفهان در این رشته فعالیت می کنند، به طوری که بیشتر ترکیب تیم ملی در دو بخش تالو  و ساندا را که قرار است مرداد  در مسابقات آسیایی برونئی شرکت کنند، بازیکنان اصفهانی تشکیل می‌دهند. در سال گذشته در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا هم در  هر دو بخش بازیکنان اصفهانی موفق به کسب مدال شدند که خانم زهرا کیانی اولین بانوی ایرانی بودند که در مسابقات تالو موفق به کسب مدال شده بودند.

 پتانسیل بانوان اصفهان را در رشته ووشو چطور می بینید؟

 اگر بخواهیم راجع به عملکرد بانوان اصفهان در  مسابقات برون مرزی در چند سال گذشته صحبت کنیم، باید بگوییم که اصفهان هم اکنون قطب اصلی ووشو در کشور محسوب می شود، خواهران منصوریان سال های متمادی است که برای کشورمان در ساندا مدال آوری می‌کنند. هیئت ووشوی اصفهان دو سال متوالی است که در کشور مقام اول را کسب کرده، اما نباید از این مسئله غافل شویم که باید برنامه ویژه ای برای نخبه‌پروری و قهرمان پروری داشته باشیم تا در سال های آینده بازیکنان مناسب برای جایگزینی بازیکنان فعلی در اختیار داشته باشیم.

در هیئت  ووشو چقدر به بانوان بها داده می شود؟

 

 به عنوان نایب رئیس هیئت ووشوی استان اصفهان باید بگویم که تاکنون تفاوتی میان بانوان و آقایان ندیده ایم و همان برنامه هایی که برای آقایان ترتیب داده می شود برای خانم ها هم به همان صورت است و ما از استقلال عمل کامل در این زمینه برخوردار هستیم.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/98543

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی