ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

از ورزش چه خبر؟

تاریخ درج : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
40 روز دیوانه‌وار فوتبال ایران در راه است!

با توجه به اینکه پیش از این سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات لیگ فوتبال، اعلام کرده بود که برای جلوگیری از تداخل بین بازی‌های داخلی و لیگ قهرمانان آسیا باید مسابقات تا مردادماه به اتمام برسد، با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه می‌رسیم که از ۲۲ خرداد تا ۳۱ تیرماه، روزهای فشرده و به شدت فوتبالی را خواهیم داشت. احتمالا ۷۳ بازی باقی‌مانده لیگ برتر که به عبارتی ۹ هفته به علاوه یک بازی عقب افتاده خواهد بود، حدود ۴۰ روز باید انجام شود. در کنار آن باید دید تصمیم سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات جام حذفی چه خواهد بود. در آنجا هم تا مشخص شدن قهرمان تنها چهار دیدار باقی مانده است.

 فاصله بین هر بازی چهار یا پنج روز

به طور مشخص اولین بازی پیش رو بین فولاد خوزستان و استقلال تهران است؛ دیداری که معوقه است و با انجام شدن آن، تعداد بازی همه تیم‌ها به عدد ۲۱ می‌رسد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این مسابقه در ۲۲ خردادماه و در محلی فعلا نامشخص به انجام خواهد رسید؛ چرا که وضعیت استان خوزستان در حال حاضر قرمز است و طبق گفته قبلی مسئولان مسابقات، شهرهایی که وضعیتشان قرمز است، نمی‌توانند میزبان رقابت‌ها باشند.نزدیک بودن بازی‌ها باعث می‌شود تقریبا بیشتر دیدارهای هر هفته در یک روز برگزار شود تا تیم‌ها سریع‌تر بتوانند خودشان را برای دیدارهای بعدی آماده کنند و از شرایط برابری برخوردار باشند. از طرفی سه هفته پایانی نیز همه رقابت‌ها باید هم‌زمان باشد؛ به همین دلیل این احتمال می‌رود که فاصله بین هر هفته چهار یا نهایتا پنج روز باشد.بدون تماشاگر بودن مسابقات و زمان برگزاری دیدارها که قطعا به خاطر شرایط آب‌وهوایی زیر نور به انجام می‌رسد باعث می‌شود دیگر اجبار یا ترجیحی برای برگزاری مسابقات در روزهای آخر هفته نباشد و خیلی از دیدارها در اول یا وسط هفته انجام شود.

  به روزهای دیوانه‌وار فوتبال ایران خوش آمدید

نباید فراموش کرد هم‌زمان با انجام رقابت‌های لیگ برتر، هشت هفته باقی مانده لیگ آزادگان و پنج هفته باقی‌مانده لیگ دسته دوم نیز باید برگزار شود. این یعنی برگزاری حدود ۲۲۰ مسابقه در زمان تقریبی ۴۰ روز. باید منتظر روزها و شب‌های به‌شدت فوتبالی در کشورمان باشیم؛ ایامی‌که به‌طور دیوانه‌وار و با سرعت فراوان مستطیل سبز در قرق فوتبالیست‌های وطنی خواهد بود.

 

 

 29 خرداد؛ آغاز رسمی‌فوتبال در ایران

در نامه‌ای که حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ، آن را نوشته و به مدیرکل اداره ورزش و جوانان تهران، ریاست هیئت فوتبال تهران و مدیران عامل باشگاه‌ها ارسال کرده، در آن زمان آغاز تمرینات و مسابقات مشخص شده و همچنین الزاماتی برای تمرین و بازی در نظر گرفته شده است. در این نامه آورده که زمین‌های تمرین باید به صورت کامل ضدعفونی شوند و همچنین باشگاه‌ها از بازیکنان خود تست استاندارد کرونا را بگیرند و نتایج این تست را به ستاد کرونا یا ایفمارک تحویل دهند تا برایشان مجوز صادر شود. در بند دیگری آورده شده که فراخوان برای حضور بازیکنان و کادرفنی، برعهده باشگاه است. اما نکته اصلی اینجاست که زمان شروع تمرینات برای تیم‌های لیگ برتری از روز سوم خرداد (شنبه آینده) اعلام شده و اولین بازی نیز 29 خرداد بین تیم‌های استقلال و فولاد برگزار خواهد شد؛اما هفته بیست و دوم از روز دوم تیر ماه آغاز می‌شود و 16 تیم لیگ برتری به مصاف حریفان می‌روند. در واقع 30 روز فرصت برای انجام تمرینات در اختیار باشگاه‌ها قرار داده شده است. اما مسابقات لیگ دسته اول، دسته دوم و دسته سوم با تاخیری بین دو تا 12 روز آغاز می‌شود. 

 

 

بودجه ۳۰میلیاردی وزارت ورزش برای حوزه همگانی فدراسیون‌ها

اعتبار تخصیصی وزارت ورزش به فدراسیون‌ها برای حوزه همگانی و فعالیت آنها در این بخش جدا از حوزه قهرمانی است.این اعتبار برای سال جاری ۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. سال گذشته هم بودجه مصوب وزارت ورزش برای برنامه همگانی فدراسیون‌های ورزشی ۳۰ میلیارد تومان بود که البته تنها ۷۰درصد آن محقق شد؛البته علاوه بر بودجه مستقیمی ‌که از طرف وزارت ورزش و معاونت ورزش همگانی این وزارتخانه برای فعالیت‌های همگانی در فدراسیون‌ها تعیین شده است، رقم حاصل از اعتبارات ۲۷صدم‌درصد مالیات برارزش افزوده هم برای فعالیت‌های همگانی در فدراسیون‌ها و استان‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/109298

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی