ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

از ورزش چه خبر؟

تاریخ درج : سه شنبه ۱۴ امرداد ۱۳۹۹
شرط وزارت ورزش برای ورود علی کفاشیان به انتخابات فدراسیون فوتبال

 علی کفاشیان که یک دهه از مدیریت او در فوتبال کشور می‌گذرد، اواسط اسفندماه گذشته و درست در شب برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از نایب‌رئیسی اول استعفا داد. بااین‌حال او حدود دو ماه پیش در ساختمان فدراسیون فوتبال آفتابی شد و این روزها هم با همان عنوان قبلی یعنی نایب‌رئیس در این ساختمان رفت‌وآمد دارد.این در حالی است که بازنشستگی، بهانه ترک پست کردن کفاشیان بود. همین مسئله بازگشت دوباره او به فدراسیون فوتبال را عجیب و مسئله‌دار جلوه داد و حتی در مورد قانونی بودن یا نبودن آن‌هم ابهاماتی ایجاد کرده است.ژاله فرامرزیان، معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش که پیش‌ازاین تداوم همکاری با افراد بازنشسته را غیرقانونی عنوان کرده بود، همچنان بر این موضوع تأکید دارد؛ البته با این توضیح که همکاری با بازنشسته‌ها به‌عنوان متصدی کرسی‌هایی که شغل به‌حساب می‌آیند خلاف قانون است؛ اما تعیین اینکه کرسی موردنظر طبق آیین‌نامه شغل به‌حساب می‌آید یا نه در حوزه اختیارات معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای است.او در مورد موارد کلی مطرح درباره علی کفاشیان و اینکه «بازگشت او به فدراسیون فوتبال درست بوده یا نه و اصلا او می‌تواند ادعای سرپرستی را داشته باشد» توضیح داد.فرامرزیان با تأکید بر اینکه علی کفاشیان از مدیران بازنشسته به‌حساب می‌آید، گفت: همکاری با افراد بازنشسته و تداوم آن منع قانونی دارد. البته باید به این مسئله هم توجه داشت پستی که فرد بازنشسته در آن به کار گرفته‌شده، شغل به‌حساب می‌آید یا نه؛ تداوم همکاری با بازنشسته‌ها فقط درصورتی‌که در قالب یک شغل باشد مشکل قانونی دارد؛ اما اگر شغل نباشد به لحاظ قانونی ایرادی به آن وارد نیست.او در این زمینه به قانون خدمات کشوری و ماده ۷۳ آن اشاره کرد و ادامه داد: طبق این قانون با افراد بازنشسته به‌صورت افتخاری و با عنوان مشاور و با یک‌سوم قرار می‌توان همکاری داشت. درواقع اگر آن‌ها کاری پست سازمانی اشغال نکنند، مشکلی ایجاد نمی‌کند.معاون وزیر ورزش در مورد اینکه «آیا بازگشت کفاشیان به فدراسیون به لحاظ قانونی مشکل دارد و درواقع پست نایب‌رئیسی در فوتبال شغل به حساب می‌آید؟»، نیز تصریح کرد: به‌جز خزانه‌دار و موارد مرتبط با آن‌ها، در مورد هیچ‌یک از دیگر پست‌های فدراسیون‌ها نظارتی ندارم. همه به حوزه معاونت توسعه ورزش قهرمانی مربوط می‌شود. در حوزه مدیریت توسعه و منابع قانون ابلاغ می‌شود؛ اما باید به اساس‌نامه و قوانین آن‌هم توجه داشت.

 

 

 

قدرت بهادری به تیم فوتسال گیتی‌پسند پیوست

 تیم فوتسال گیتی‌پسند اصفهان در ادامه فعالیت‌های نقل‌وانتقالاتی خود امروز با قدرت بهادری، بازیکن سابق تیم ملی فوتسال ایران به توافق رسید.بهادری که فصل گذشته در فرش‌آرا مشهد بازی می‌کرد، با قراردادی یک‌ساله راهی اصفهان و تیم گیتی‌پسند شد تا دوباره زیر نظر وحید شمسایی بازی کند.بهادری پیش‌ازاین در تیم تأسیسات دریایی، شاگرد وحید شمسایی بود و با این تیم به‌عنوان قهرمانی در آسیا هم دست یافت. همچنین سعید احــمدعـــباســی، بــازیــکن مـــلی‌پـــوش گیتی‌پسند هم قراردادش را برای یک فصل دیگر با این تیم تمدید کرد.

 

 

 

دوچرخه‌سواری ایران اجازه حضور در قهرمانی جهان را ندارد!

 مسابقات دوچرخه‌سواری جاده قهرمانی جهان ۲۰ تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ (۳۰ شهریور تا ۶ مهر) در سوئیس برگزار می‌شود. فدراسیون ایران برای حضور در این رقابت‌ها درخواست دعوت‌نامه کرده بود، اما در این میان به نظر می‌رسد شرایط برای حضور رکاب‌زنان ایرانی فراهم نباشد؛ چراکه با توجه به شیوع ویروس کرونا اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری اجازه حضور برخی از کشورها ازجمله ایران را در این رقابت‌ها صادر نکرده است. از طرفی زمانی که این اجازه صادر شود، ایرانی‌ها باید برای گرفتن ویزای سوئیس اقدام کنند که این مسئله هم‌ زمان‌بر است و این در حالی است که تنها ۴۸ روز تا آغاز رقابت‌ها باقی‌مانده است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/111276

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی