ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

انقباض برای سیاست‌های كلان بودجه 97

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان،‌ گفت:در كمیسیون تلفیق و با حضور شهردار و معاونان ایشان در مورد سقف بودجه سال آینده به تفاهم رسیدیم و قرار شد سیاست‌های كلان بودجه انقباضی باشد. مقدری در پاسخ به اصفهان زیبا درباره سقف بودجه سال آینده و سیاست‌های آن برای جبران بدهی های شهرداری اصفهان، اظهار داشت: سقف بودجه و رقم دقیق آن در زمان تحویل بودجه به شورای شهر ارائه می شود؛ ولی میزان آن اندكی از رقم بودجه سال جاری بیشتر است. وی در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌های گروهی اصفهان، ادامه داد:برای بودجه سال آینده، صرفه جویی‌های مدنظر اعمال خواهد شد؛ ولی در حوزه هایی مثل عمران، نمی توان از میزان بودجه كاست؛ چرا كه ركود را تشدید می كند.

 

 

  تاكید بر اخلاق رسانه ای
وی درباره خبری كه در یكی از خبرگزاری‌ها در مورد اعمال محدودیت برای خبرنگاران در صحن علنی، منتشر شده بود، گفت:  به نظر می رسد این خبر به واسطه تذكر هفته گذشته رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به این خبرگزاری درباره انتشار عكسی از حاشیه جلسه علنی و در زمان تنفس اعضا در كانال خبرگزاری مورد نظر، درج شده باشد. مقدری افزود: تیتر این خبر به گونه ای تنظیم شده بود كه شورا محدودیت‌هایی را برای خبرنگاران در صحن علنی قرار داده كه چنین مطلبی دور از انصاف است.وی ادامه داد:این خبرگزاری دو هفته قبل عكسی را با عنوان جلسه علنی شورای شهر در كانال خود منتشر كرده بود واین در حالی است كه عكس در زمان تنفس اعضا و در حاشیه جلسه  علنی تهیه شده بود.سخنگوی شـــورای اســـلامی شهر اصفهان تاكید كرد: اگر محدودیتی برای خبرنگاران در دوره پنجم شكل گرفت، اعلام كنید تا برطرف شود. وی افزود: ادعا نمی كنم دوره پنجم  بهترین دوره شورای شهر است؛  چون از دوره های قبل خبر ندارم؛ اما تصور می كنم تا كنون هر درخواستی را که از حوزه خبرنگاران بوده عملیاتی كرده ایم.وی از رسانه‌های وابسته به مدیریت شهری درخواست كرد كه عملكرد شهرداری و شورای شهر را نقد كنند. مقدری تصریح كرد: خبرنگاران باید اخلاق رسانه ای را حفظ كرده و آنچه اتفاق می افتد را منتشر كنند. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: یكی از اولویت های كمیسیون فرهنگی كه تصویب شده، احترام به حوزه آزادی رسانه ها در اصفهان است. مقدری تاكید كرد: قرار نیست ده ها میلیون پول به برخی رسانه ها وخبرگزاری ها داده شود كه فقط مجیز ما را بگویند، باید نگاه خبرنگار انتقادی باشد اما باید اخلاق رسانه ای را رعایت كند. وی افزود: باید آن چیزی كه واقع می شود گفته شود نه آن چیزی كه دوست داریم اتفاق بیفتد.وی درباره شیوه اجرای چارت جدید شهرداری اصفهان گفت: در كمیسیون تلفیق با حضور شهردار اصفهان، در مورد تغییرات ساختاری شهرداری صحبت كردیم وطی مصوبه ای به شهردار اصفهان اختیار داده شد كه  درباره ساختار استخدامی شهرداری ، ازمون استخدامی و تعیین تكلیف پرسنل شهرداری،  متناسب با جلسات و نظرات وزارت كشور اقدام كند. مقدری ادامه داد: در این خصوص سه حوزه وجود دارد كه باید تعیین تكلیف شود. وی افزود: حوزه تغییرات سازمان شهرداری مركزی و مناطق، آزمون استخدامی و تعیین تكلیف سازمان‌های شهرداری باید به نتیجه برسد.به گفته مقدری، در مورد سازمان‌ها كه بخشی باید ادغام و بخشی هم باید ابقا شود، هنوز جمع بندی انجام نشده  كه باید مذاكرات حقوقی شكل بگیرد.
 

 

 

 به فضای مجازی اعتماد نكنید
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مطالبی كه درباره انتصاب های شهرداری اصفهان در كانال های تلگرامی منتشر می شود، واقعیت ندارد و در این خصوص باید از شهردار اصفهان و روابط عمـــومی ایشـــان، اخبار انتصـــاب‌ها را پرسید.وی با اشاره به پیشنهادهای اعضای شورا برای افزایش  درآمدهای شهرداری گفت: در این مورد مباحثی مطرح شد و قرار است متناسب با هر کمیسیون و سازمانی میزان مشخصی بودجه در نظر گرفته شود؛  به عنوان مثال قرار است کمیسیون فرهنگی در حوزه اقتصاد هنر و مرکز پژوهش های شورا در حوزه استفاده از انرژی های تجدید پذیر درآمدزایی كنند./گروه شورا

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61129

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی