ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

ایستگاه + بهداشت

تاریخ درج : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

معجزه‌های نمک حمام

نمک حمام به مواد حلال مخصوصی گفته می شود که شامل مواد معدنی مناسب برای استحمام است.

 این نمک که از نظر ترکیب مواد آن، با نمک های خوراکی متفاوت است، به تمیزی و شفافیت بیشتر پوست کمک کرده، دردهای عضلانی را کاهش داده و استحمام را دلپذیر می‌کند. پاک کننده مواد آرایشی بوده و فواید درمانی دارد که با توجه به خواص مواد معدنی و گیاهی، تولید می شوند. 

سابقه استفاده از نمک های مختلف و روش های استخراج آن اولین بار ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد در چین منتشر شد. سقراط دوستان خود را تشویق می کرد تا از نمک دریا در درمان بیماری های مختلف استفاده کنند و بیماران خود را داخل آب دریا ببرند. 

     سم‌زدایی از بدن از طریق پا: برای‌۳۰ دقیقه پاها را در محلول آب و نمک حمام قرار دهید، اگر آب کدر شد، یعنی سم‌زدایی با موفقیت انجام شده است. 

     تاثیر زیاد در لایه‌برداری از پوست: نمک باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست، کاهش خال ها و خوش آب و رنگ شدن پوست می شود.

 با ماساژ دادن پینه ها با نمک حمام آنها را از بین برده و سلول های مرده را از پوست جدا

 کنید. ماساژ پوست پاها با این نمک باعث بهبود جریان خون و رفع پینه و تسکین خستگی پاها می شود. 

     از بین بردن جای لک و رفع ترک پوست: در زمان اســتــحــمـــام مـــقـــداری از نمک را به صورت چرخشی روی محلی که نیاز هست، بمالید. 

     تعادل‌الکترولیکی: تعادل الکترولیکی برای حفظ ترکیب و جریان مناسب خون، قدرت ماهیچه ای و عملکرد کلی بدن، ضــــــروری است. مواد مـــعـــدنی موجود در نمک حمام هـــمـــــچــــون پتاسیم، کلسیم، منیزیم و سدیم به تعادل الکترولیتی بدن کمک می کنند. 

     مهار درد ناشی از سیاتیک و دردهای سوداوی کمری: درد شدید استخوان ها، کمردرد، سیاتیک و محل تزریق آمپول را با کمک این محصول تسکین دهید. 

کیسه ای پارچه ای درست کنید و مقداری نمک را در آن بریزید و گرم کنید(می توانید روی بخاری یا سینی از جنس چدن و روی حرارت ملایم گرم کنید) و کیسه را روی محل درد بگذارید. این کار را چند بار و طی چند روز انجام دهید.  

     مزایای استفاده از نمک حمام: تسکین درد عضلات و مفاصل، لایه بردار(از بین برنده سلول‌های مرده) جوان کننده،  شاداب کننده، مرطوب کننده،  نرم کننده، روشن کننده، رفع‌کننده بوی بد بدن و ایجاد رایحه خوشایند، ایجاد حس آرامش، رفع کننده درد، رفع کننده تیرگی سر زانو، آرنج و رفع کبودی پوست و رفع قارچ‌های پوستی.

 

روش‌های استفاده از نمک حمام 

     استفاده در وان: دمای آب وان را ولرم کنید. دو پیمانه از نمک را در آب وان حل کنید و ۱۲ دقیقه با آرامش درون آن قرار بگیرید. سه بار در هفته با این روش حمام کنید. 

     استفاده از محلول آن در ظرف آب: می توان با حل کردن آن در ظرف آب، سطح بدن را به محلول آن آغشته کرد. در این روش پس از پنج دقیقه بدن را آبکشی کنید. 

     استفاده به صورت مالشی: نمک را به‌وسیله لیف یا یک تکه اسفنج با حالتی چرخشی بر پوست بدن بمالید. استفاده از نمک حمام با کمی سوزش اولیه همراه است که امری طبیعی است. 

افراد باردار بهتر است قبل از استفاده از نمک حمام با پزشک خود مشورت کنند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/92965

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی