ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

بالا بردن توانمندی داوران جوان جشنواره فیلم کوتاه حسنات

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
کارگاه نقد وبررسی هفتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات برگزار شد

عابد کریمی

 کارگاه نقد و بررسی هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان توسط دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و با حضور منتقدان سینمای اصفهان تا بهمن ماه در محل کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می‌شود.رئیس دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به برگزاری این کارگاه‌ها اظهار داشت: تا به حال هفت جلسه از کارگاه‌های نقد و بررسی فیلم‌های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با همکاری دفتر تخصصی سینما در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شده و این کارگاه‌ها تا بهمن‌ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

 

مصطفی حیدری بیان کرد: واقعیت این است
 با توجه به سابقه‌ای که جشنواره فیلم کوتاه حسنات تا به حال پیدا کرده و از حمایت سازمان فرهنگی تفریحی و شهرداری اصفهان برخوردار بوده است، قدم اول و هدف اصلی برگزاری این جلسات حمایت از جشنواره فیلم‌های فعال در اصفهان است. وی ادامه داد: قدم دوم و هدف دیگری که دبیرخانه جشنواره فیلم حسنات در زمینه این جلسات در نظر داشته، این است که داوران جوان هفتمین جشنواره فیلم حسنات را با فضای این جشنواره آشنا کند. به گفته رئیس دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، در این کارگاه‌ها هدف ما این بوده که داوران جوان با فیلم‌های برگزیده سال‌های پیش آشنا شوند و دیدگاه بهتری از داوری این دوره از جشنواره فیلم داشته باشند.

 

 

   بالا بردن توانمندی داوران جوان حاضر در جشنواره فیلم کوتاه حسنات وی تصریح کرد: این کارگاه‌ها با حضور کارشناسان و متخصصان فیلم‌سازی برگزار می‌شود و حاضران با نحوه نقد و بررسی فیلم‌ها آشنا خواهند شد. افرادی که قرار است برای داوری جشنواره فیلم حسنات فعالیت داشته باشند، با شنیدن دیدگاه‌های مختلف کارشناسان و دیدن فیلم‌های منتخب این جشنواره توانمندی خود را بالا خواهند برد و برای داوری فیلم‌های حاضر در هفتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات آماده خواهند شد.

 

 

      استقبال دانشجویان فیلم‌سازی از کارگاه‌های نقد و بررسی فیلم کوتاه
حیدری در ادامه گفت: در این جلسات فیلم‌سازان و علاقه‌مندان به این عرصه حضور دارند و هر هفته ما میزبان نزدیک به 40 الی 50 نفر از فیلم‌سازان و علاقه‌‌مندان هستیم. در این میان به غیر  از فیلم‌سازان پیشکسوت و حرفه‌ای اصفهان، دانشجویان جوان فیلم‌سازی و فیلم‌نامه نویسی دانشگاه سپهر نیز نقش پررنگی دارند و در ضمن، تماشای فیلم کوتاه، به طور معمول در جمع‌های کوچک و پاتوق‌ها انجام می‌شود.

 

 

   حضور فیلم سازان بزرگ باعث استقبال از جشنواره می‌شود
وی با بیان اینکه به انصاف باید گفت جشنواره فیلم کوتاه حسنات در این شش دوره و هر سال با پیشرفت و اهمیت بیشتری دنبال شده، خاطرنشان کرد: به‌طور مثال، حرکت حرفه‌ای و حضور شخصیت بزرگی چون رسول صدرعاملی در دوره گذشته این جشنواره  به اعتبار و اهمیت جشنواره فیلم کوتاه حسنات افزود. حضور فیلم‌سازانی چون رسول صدرعاملی به استقبال بیشتر فیلم‌سازان و علاقه‌مندان به فیلم کوتاه از این جشنواره خواهد انجامید.رئیس دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه حسنات در نظر دارد بعد از ماه صفر کارگاه‌های تخصصی فیلم‌برداری، تدوین و فیلم‌سازی را نیز با کارشناسان و فیلم‌سازان معتبر کشور ادامه بدهد.گفتنی است تا به حال هفت کارگاه نقد و بررسی از جمله نقد و بررسی فیلم (سبز کله غازی) «منتخب دوره ششم جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات»، نقد و بررسی فیلم (نسبت خونی)، نقد وبررسی فیلم کوتاه(دختری در میان اتاق) به کارگردانی کریم لک‌زاده و... برگزار شده است و نزدیک به 10 کارگاه دیگر از برگزیده‌های سال‌های گذشته جشنواره فیلم کوتاه حسنات نقد و بررسی خواهد شد.هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان از 11 تا 14 اسفندماه 96 و همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در اصفهان برگزار خواهد شد. حضور در این کارگاه‌های آموزشی برای افرادی که قصد حضور در بخش داوران جوان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات را دارند، الزامی است و متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در کارگاه‌های نقد و بررسی فیلم‌ها به سایت hasanatfilm.ir مراجعه کنند.  

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61147

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی