ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

برترین های ورزش اصفهان شناخته شدند

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
نظرسنجی اصفهان زیبا به خط پایان رسید

مهری مصور

 

با معرفی برترین ورزشکار زن، مرد و بهترین تیم، پرونده نظرسنجی ورزشی اصفهان زیبا در سال ۹۷ بسته شد و علیرضا مختاری، هاجر صفرزاده و تیم فوتبال سپاهان با آرای مخاطبان، عناوین برتر را به خود اختصاص دادند. با توجه به حضور ورزشکـاران اصـفـهـانی در رویـدادهــای مـهـم سال 97 نظیر  بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا، جام جهانی فوتبال 2018 و جام ملت‌های 2019 و نقش آفرینی ویژه آنها، تصمیم گرفتیم در اسفند طــرح نظرسنجی بهترین‌های ورزش اصفهان در ســال 97 را در سه محور برترین ورزشکار زن، برترین ورزشکار مرد و بهترین تیم ورزشی استان برگزار کنیم. با اجرای این طرح، از مخاطبان و علاقه‌مندان به ورزش درخواست شد از بین گزینه‌های معرفی شده، در هر بخش یک گزینه را انتخاب کرده و پیامک کنند. با پایان مرحله رای گیری نظرسنجی، نظرات تجمیـــــع شده و برترین‌های ورزش استان معرفی شدند که در هر بخش به آنها اشاره خواهیم داشت و به رسم احترام به سایر گزینه‌ها، به افتخارات به دست آمده آنها نیز اشاره خواهد شد.

 

بهترین ورزشکاران زن

بانوان ورزشکار اصفهان در سال رو به پایان در میادین بین المللی متعددی شرکت کرده و عناوین زیادی را به خود اختصاص دادند و افراد بیشتری می توانستند در جمع نفرات نهایی نظرسنجی جای بگیرند،با این حال به دلیل محدودیت برای اعلام نام پنج نفر، ناچار به گزینش از بین نفرات شدیم. در بخش بانوان، هاجر صفرزاده، ملی پوش دوومیدانی کم بینایان و نابینایان و الهه منصوریان، قهرمان ووشوی بانوان رقابت نزدیکی را داشتند که در نهایت این عنوان به دختر طلایی ووشوی ایران تعلق گرفت.الهه منصوریان: دختر ووشوکار سمیرمی در هت‌تریک بازی های آسیایی به دنبال کسب مدال طلا بود اما در نهایت با مدال نقره به کارش پایان داد. الهه در جام جهانی ساندا به مدال طلا رسید تا در جمع برترین‌های ورزش استان جای بگیرد. الهه که برای دومین فصل متوالی، تجربه لژیونری در لیگ چین را نیز به دست آورد، به همراه تیم ووشوی بانوان سپاهان که هدایت آن را برعهده داشت، بر سکوی قهرمانی ایــــســتـــاد تــا سال پروفروغی را پشت سر بگذارد.هاجر صفرزاده: پدیده ورزش کم بینایان و نابینایان استان اصفهان در بازی های پاراآسیایی هم خوش درخشید و در سه ماده دوومیدانی به مدال دست پیدا کرد. صفرزاده از سوی فدراسیون آسیایی کم‌بینایان و نابینایان به عنوان جوان سال ورزش نابینایان انتخاب شد.شهربانو منصوریان :خواهر بزرگ تر خانواده منصوریان پس از اینکه در اینچوان به مدالی نرسید، تمام تلاشش را برای جبران در جاکارتا گذاشت، اما او هم مانند خواهرش نقره ای شد. شهربانو هم در جام جهانی ساندا به مدال طلا رسید تا همچنان پر مدال ترین بانوی ورزشی کشور باشد.رویا داوودیان : سال ها اصفهانی ها به حضور مرضیه عشقی در تیم ملی کبدی عادت کرده بودند اما رویا داوودیان نیز توانست با جلب نظر کادر فنی تیم ملی به اردونشینان اضافه شود. قهرمانی در بازی های آسیایی، نقطه عطفی برای کارنامه حرفه‌ای داوودیان به حساب می آید. سمیرا عطاردیان:کبدی اصفهان برای بازی های آسیایی 2018 سه نماینده در تیم ملی داشت که با مصدومیت مرضیه عشقی، دو نماینده در تیم قهرمان داشتیم. قهرمانی تیم ملی کبدی آن هم با غلبه بر هند در جاکارتا اتفاق بزرگی بود و مهم تر از آن سهم دو اصفهانی در این اتفاق بزرگ بود.

 

 

 

بهترین ورزشکاران مرد

در بخش بهترین ورزشکار مرد، رقابت نزدیکی بین همه گزینه ها در جریان بود و تا پایان روز رای گیری، پیش بینی نفر برتر آرا تقریبا نامشخص بود. در این بخش علیرضا مختاری، قهرمان بازی های پاراآسیایی 2018 و سهراب مرادی، المپین طلایی وزنه برداری استان، بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند و سرانجام علیرضا مختاری این عنوان را از آن خود کرد.مهدی علیزاده: علیزاده که چند سالی است به طور حرفه ای ورزش را دنبال می کند، در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به یک مدال طلا و یک مدال برنز دست یافت  تا این جانباز70 درصد اصفهانی امسال در بین چهره های شاخص ورزش نصف جهان جای بگیرد.امید کریمی: کــریــــمی نـــوجـــوان کــــه در بازی‌هــای پاراآسیایی، اولین تجربه اش در المپیک قاره کهن را پشت سر می‌گذاشت، در رشته شطرنج نابینایان و کم بینایان موفق به کسب یـــک مــدال طـــلا و یــــک مــــدال تیــمـــی شد تا یکی از چــهره‌هـــای شاخص کاروان پاراآسیایی ایران لقب بگیرد.سهراب مرادی: مرد اول وزنه‌برداری کشور، امسال نیز روند موفقی را پشت سر گذاشت و با قهرمانی در بازی های آسیایی و قهرمانی در مسابقات جهانی، برای ورزش کشور افتخارآفرینی کرد. مرادی که برای المپیک 2020 آماده می‌شود، درگیر مصدومیت شده و نگرانی زیادی از بابت از دست دادن فرصت حضور در انتخابی کسب سهمیه المپیک دارد، امــــــــــــا هـــمــچـــنــــان پــــزشـــکـــــان درباره عمل جراحی وی تصمیم‌گیری نهایی نکرده اند.احسان حاج صفی: حاج صفی تنها سهم فوتبال اصفهان در جام جهانی و جام ملت های آسیا بود. حاج صفی که در دوره حضور کی روش به یکی از مردان کلیدی تیم او تبدیل شده بود، دومین جام جهانی و سومین جام ملت هایش را امسال سپری کرد تا به یکی از با تجربه ترین ملی پوشان فوتبال تبدیل شود.

 

 

بهترین تیم ورزشیب

برای انتخاب گزینه‌های بهترین تیم ورزشی، قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی تیم‌ها مدنظر بود و از آنـــجـــا کـــه هنوز تــکـلـیــف برخی تیم‌ها مشخص نشده بود، تیم هنــدبال سپاهان، تیم والیبال نشسته سپـــاهـــان و تیم بسکتبال با ویلچر مخابرات از حضور در جمع برگزیده ها

 باز ماندند.در بخش بهترین تیم ورزشی، تیم فوتبال سپاهان موفق شد با اختلاف قابل توجه نسبت به سایر تیم ها در رده اول جای گیرد و تیم والیبال بانوان ذوب آهن نیز دوم شد.تیم فوتبال سپاهان: زردپوشان اصفهانی در سال 97 هیچ قهرمانی کسب نکردند اما آرای مخاطبان نشان می دهد پیشرفت قابل توجه این تیم نیز مورد توجه هواداران و علاقه مندان به ورزش قرار گرفته است. سپاهانی‌ها که برای فصل جدید امیر قلعه نویی را به خدمت گرفته اند، در نیم فصل اول صدرنشینی را به خود اختصاص دادند و در نیم فصل دوم نیز خیال کوتاه آمدن ندارند. نتیجه‌گیری خوب سپاهان اتفاق رضایت بخشی برای هواداران این تیم است و می تواند برای فوتبال اصفهان امیدبخش باشد.تیم فوتبال ذوب آهن: سبزپوشان اصفهانی در لیگ هفدهم جهش قابل توجهی را تجربه کردند و به مقام نایب قهرمانی لیگ دست یافتند. ذوبی‌ها که سهمیه آسیایی را نیز گرفتند، در لیگ هجدهم شرایط خوبی ندارند، اما چون نظرسنجی مربوط به سال 97 است، نایب قهرمانی این تیم لحاظ شده است.تیم والیبال بانوان ذوب آهن: ذوبی‌ها که در طول لیگ، رقابت نزدیکی با تیم پیکان داشتند، در هفته پایانی لیگ به طور معجزه آسایی موفق شدند با پیروزی در دربی والیبال نصف جهان، از لحاظ معدل امتیازی، در صدر جای گیرند.تیم فوتسال نامی نو: تیم فوتسال نامی نو که برای اولین بار در لیگ حضور یافت، در مرحله پلی آف لیگ برتر فوتسال بانوان، در مجموع دو بازی رفت و برگشت، از سد تیم دختران کویر مس کرمان عبور کرد و به دیدار فینال راه یافت. این تیم در دیدار فینال که در اصفهان برگزار شد، از سد تیم  مس رفسنجان عبور کرد و به قهرمانی رسید.تیم فوتسال گیتی پسند: زمــانـــی که نظرسنجی اصفهان زیبا شروع شد، تیم گیتی پسند برای حضور در فینال آماده می شد و صدرنشینی 36 هفته ای این تیم تصور قهرمانی این تیم را ایجاد کرده بود، اما گیتی پسند در نهایت تعجب، نتیجه را به مس سونگون واگذار کرد.

 

برندگان نظرسنجی برترین های ورزش اصفهان

پس از پایان نظرسنجی برترین های ورزش اصفهان در سال 97، به قید قرعه ده نفر از شرکت کنندگان برنده شدند که می توانند با در دست داشتن کارت شناسایی برای دریافت جایزه خود به دفتر روزنامه اصفهان زیبا واقع در خیابان طالقانی، ساختمان رسانه ای شهرداری اصفهان، طبقه دوم مراجعه کنند.هاجر ابراهیمی، رضا شیروانی ،احمد آقا بیکی، زهرا شفیعی پور، علی کاشانی و فاطمه کریمیان و دارندگان شماره های     4837 ***   0913 ،       7158 ***0913   5156***0918، 6697 ***0913    برندگان این نظرسنجی هستند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/92234

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی