ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

بهره‌برداری از پروژه توسعه گلستان شهدا تا پایان سال

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 
هزینه آزادسازی این پروژه 50میلیارد تومان است

ترنج مدرس/خبرنگار

یکشنبه این هفته و در جلسه علنی صدویکم، مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان که برای لایحه آزادسازی یک واحد تجاری واقع در طرح توسعه پروژه گلستان شهدا در این جلسه حضور داشت از اتمام این پروژه تا پایان سال خبر داد؛ پروژه ای که برای آزادسازی زمین مورد نیاز50میلیارد تومان بودجه هزینه شده است.

آزادسازی‌های حجیم

به گفته مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان، آزادسازی این پروژه در سه بخش انجام شده که بخش اول آن روبه‌روی سالن گلستان شهدا، سال گذشته و اوایل امسال انجام شده است. فاز دوم تملکات پارکینگ روباز این مجموعه بوده و فاز سوم، ورودی دوم گلستان شهدا از سمت خیابان فیض را شامل می‌شود که مابقی آن در دستور کار قرار دارد. برکت، بودجه مورد نیاز برای آزادسازی این پروژه را50میلیارد تومان برآورد می‌کند که تاکنون40میلیارد تومان آن هزینه، و مابقی در شورای تخصیص بودجه مصوب شده است.

فقط شهرداری به تعهداتش عمل کرد

 کلنگ این پروژه که در محل ضلع شرقی گلستان شهدا و جنوب لسان الارض قرار گرفته و از جنوب به خیابان سجاد منتهی می‌شود، در بهمن ماه ۹۵ زده شد و عملیات اجرایی آن شامل احداث فونداسیون و سفت کاری سالن اجتماعات و احداث پارکینگی با ظرفیت ۱۵۰ خودرو در مساحت ۳۲۰۰ مترمربع، احداث اتاق تأسیسات و نیز رمپ ورودی و خروجی با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. به گفته نصر اصفهانی،رئیس شورای اسلامی‌شهر اصفهان، این پروژه باید توسط شهرداری اصفهان، بنیاد شهید و استانداری تامین اعتبار می‌شد که اگر شهرداری برای تخصیص بودجه در انتظار سایر نهادها می‌ماند این طرح به نتیجه نمی‌رسید؛ بنابراین اعتبارات اجرایی آن تاکنون توسط شهرداری تامین شده است. پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا با هزینه اجرایی ۱۷ میلیارد تومان بیش از42درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این بخش از پروژه در ادامه فاز نخست که شامل احداث فونداسیون سالن اجتماعات و پارکینگ گلستان شهداست، از فروردین ماه سال‌جاری در دست اجرا قرار گرفت. فاز دوم این پروژه شامل نازک کاری پوشش سقف، کف سازی، تاسیسات برقی و مکانیکی، محوطه سازی و نماکاری به صورت پوشش سقف هذلولی و اجرای نمای سنتی و مدرن با تلفیق مذهبی بوده که با هزینه اجرایی ۱۷ میلیارد تومان در دست اجراست. گفتنی است، فاز اول پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا در مردادماه سال گذشته در یک زمان‌بندی بسیار سریع در زمان کمتر از یک سال و نیم تکمیل شد. فاز سوم پروژه شامل عملیات اجرای سیستم‌های صوتی، کناف‌کاری و احداث پارکینگ طبقاتی پس از پایان فاز دوم در دستور کار قرار خواهد گرفت.نخستین صورت‌جلسه پروژه سالن گلستان شهدای اصفهان، اردیبهشت ۹۳ در دفتر امام‌جمعه اصفهان و در پنج بند تنظیم شد.طبق بند چهارم، مدت اجرای طرح دو سال تعیین و مقرر شد بنیاد شهید، استانداری و شهرداری اصفهان یک سوم هزینه را پرداخت کنند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/103244

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی