ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

تازه های خواندنی

تاریخ درج : یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

     کتاب «وحشت ترامپ در کاخ سفید» گزارش دقیق و با جزئیات بی‌سابقه‌ای است که از طریق بررسی زندگی هشت رئیس جمهور سابق آمریکا، از نیکسون تا اوباما و آنچه در کاخ سفیدِ تحت سیطره ترامپ می‌گذرد،  نوشته شده است. نویسنده این کتاب «باب وودوارد» برنده‌ دو دوره «جایزه پولیتزر» است؛ یکی از این جوایز به خاطر پوشش رسوایی «واترگیت» و دیگری به خاطر پوشش کامل حملات تروریستی «یازده سپتامبر» به او  اهدا شده است.

 

     کتاب فلسفه  عشق: نوشته اروینگ سینگر با ترجمه میثم محمدامینی به همت نشر نو در سال جاری منتشر شد. اروینگ سینگر، استاد فلسفه دانشگاه ام‌آی‌تی در فلسفه عشق، با سیری مختصر در تاریخ اندیشه‌ها به شکل‌گیری برداشت کنونی ما از مفهوم عشق و جنبه‌های گونه‌گون آن می‌پردازد.

 

    «میراث جاسوسان» نوشته‌ «جان لوکاره» با ترجمه‌ مهدی فیاضی‌کیا از سوی انتشارات چترنگ منتشر شد. میراث جاسوسان روایتی است از نقش پیتر گویلم، مامور بازنشسته‌ سرویس مخفی بریتانیا،
در عملیاتی که به مرگ الک لیماس، بهترین عامل مخفی این سرویس، منجر شد.

 

     کتاب «دین‌داری در دنیای معاصر» سیدمجتبی حسینی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر شد. مولف این اثر، سخنان خود در آن را نخست با ارائه تعریف‌هایی از دنیای معاصر و چالش‌هایی که درباره تعریف و برقراری نسبت به آن می‌توان کشف کرد، شروع کرده است و در ادامه به بررسی چالش میان آزادی و تقید وارد شده و نسبت میان آزادگی و دین‌داری و چالش میان دین‌داری و دانش را مورد توجه و بررسی خود قرار داده است. کتاب در ادامه به طرح موضوع چالش بُعد زمانی در دین‌داری پرداخته و پس از آن، چالش عوارض دنیای معاصر با دین‌داری را مورد توجه قرار می‌دهد. آخرین مباحث این نوشتار نیز بررسی رابطه‌ انسان با خد است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/81781

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی