ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

تازه های + پخش

تاریخ درج : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

روایت پیاده‌روی اربعین
یازدهمین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «راه دل» ساخته مهدی زمان‌پور کیاسری روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.در این قسمت و پس از پخش مستند، وحید چاووش که مستندهای زیادی را با موضوع پیاده‌روی اربعین ساخته است، مهمان برنامه خواهد بود و با موضوع ساخت مستند از پیاده‌روی زائران امام حسین (علیه‌السلام) در ایام اربعین، سخن می‌گوید. همچنین محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این اثر مستند خواهند پرداخت.مستند «راه دل» روایت سفر پیاده‌روی کربلا مشتی اسماعیل است. در این مستند علاوه بر نمایش حال و هوای معنوی پیاده‌روی زائران اباعبدالله از نجف تا کربلا در ایام اربعین حسینی، سفر مشتی اسماعیل به همراه دوست همیشگی اش نصیر به سوی کربلا و زیارت امام حسین (علیه‌السلام) در اربعین حسینی به تصویر کشیده می‌شود.برنامه «به اضافه مستند» با اجرای علی صدری نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان امروز، ۱۶ آبان ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. بازپخش آن روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ساعت ۹ است.

انیمیشن «شادمانه» با موضوع ترانه‌ها
مجموعه انیمیشن «شادمانه» به کارگردانی حسین نظرپور و مهناز یزدانی در ۲۶ قسمت سه دقیقه ای برای مخاطب گروه کودک و نوجوان به سفارش مرکز صبا با عناوینی همچون گلفروش، میوه فروش، باران، پاییز و... با مضمونی شاد و موزیکال تولید می شود.در هر قسمت از این برنامه شخصیت های دنیای «شادمانه» مضامین یک ترانه را به تصویر می کشند.بنا به گفته کارگردان این مجموعه، تاکنون هفت قسمت از این مجموعه با تکنیک انیمیشن دوبعدی کامپیوتری ساخته شده و ساخت قسمت های بیشتر نیز در دستور کار گروه تولید قرار دارد. حسین نظرپور با اشاره به اینکه ساخت دنیایی رنگارنگ و سرشار از حرکت و پویایی در دستور کار گروه تولید قرار دارد، اضافه می کند که کودک امروز دنیایی شاد و پر انرژی را از رسانه طلب می کند و ناگزیر برنامه سازان هم باید به ساخت این نوع آثار گرایش بیشتری داشته باشند.عوامل تولید این مجموعه عبارت‌اند از کارگردانان: حسین نظرپور و مهناز یزدانی، مدیر تولید: محسن نظرپور، انیماتورها: حدیث پویانی پارسا و محسن نظرپور، طراح زمینه و گرافیست: فاطمه محمدعلیپور، مجری طرح: نرگس شبانکارئیان، تهیه کننده: سیداشرف طباطبایی.

سفر «برنا» به فلات قاره
«برنا» سریالی اجتماعی است به کارگردانی و نویسندگی عباس رنجبر و تهیه کنندگی پریوش کاشانی که به سفارش گروه اجتماعی شبکه سه سیما در دست تولید است. تا چند روز دیگر این سریال به ایستگاه پایانی خود نزدیک خواهد شد و پرونده این مجموعه در هرمزگان بسته خواهد شد.این سریال روایتگر راه های رفته و نرفته است. سفری را به تصویر می کشد که مسافر اصلی آن برناست. او جوان است و ناپخته اما با سری پر از سودا.داستان از جایی آغاز می شود که برنا در جریان آشنایی با دختری به نام نگار در مقام پاسخگوی سوال مطرح شده برمی آید. برنا در راه رسیدن به نگار مجبور می شود در برابر مشکلات سفر قد علم کند و هرچه بیشتر تلاش می‌کند، نگار برای او سراب تر و دست نیافتنی تر می شود تا جایی که وقتی به خود می‌آید در هزار تار نامریی گرفتار شده است؛ اما او دست از تلاش برای یافتن سوالش بر نمی دارد و ....این مجموعه با محوریت شعار اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی تولید می شود و در آن فریده سپاه منصور، اشا محرابی، محمودرضا قدیریان، سیاوش طهمورث، جمشید جهانزاده، مرضیه صدرایی، فریده دریامج و ایمان صفا به ایفای نقش می پردازند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/60437

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی