ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

تقدیر از فریدون وردی نژاد استاد مدیریت رسانه

تاریخ درج : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

سیزدهمین همایــــش روابط عمومی الکترونیک با موضوع روابط عمومی شبکه‌ای ۲۲ اردیبهشت‌ با تجلیل از فریدون وردی‌نژاد، مشــــاور رســـــانــــه‌ای رئیـــس دفتـــر رئیس جمهور در هتل المپیک برگزار شد.

 

 

   از وردی‌نژاد مدیریت رسانه را بیاموزیم
در ابتدای مراسم یونس شکرخواه با اشاره به آشنایی خود با فریدون وردی‌نژاد اظهار کرد: اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ بود که اولین بار آقای وردی‌نژاد را در خبرگزاری ایرنا دیدم. برای مصاحبه‌ای پیش او رفته بودم اما ساعت‌ها با هم صحبت کردیم. نمی‌دانم کوتاهی از اوست یا از ما. امروز از او تجلیل می‌کنیم در حالی که آثار علمی او مدون نشده است. امروز که از الگوریتم‌ها حرف زدیم نشان از تجربیات افرادی دارد که با این رویه زندگی کردند. از آقای وردی‌نژاد باید مدیریت رسانه را بیاموزیم به دلیل اینکه مدیریت خوانده و در رسانه فعالیت داشته است. ایشان بر آموزش تاکید بسیار داشتند و به همین دلیل هم دانشگاه خبر توانست رشد کند و می‌دانستند که اگر حمایت آموزشی نباشد خبرگزاری هم وجود نخواهد داشت و خبرگزاری در این فضا نمی‌تواند نفس بکشد. او روزنامه ایران را ایجاد کرد و زمانی که احساس کرد در فضای بین‌المللی حضور ندارد الوفاق را منتشر کرد.این استاد ارتباطات با اشاره به دو فاکتور مهمی که در مدیریت رسانه وجود دارد، اظهار کرد: در مدیریت رسانه مسئله‌یابی و دیدن افق‌های استراتژیک اهمیت دارد و به همین دلیل امروز نود و چهار شاخه و زیر رشته در دنیا برای مدیریت رسانه وجود دارد و فریدون وردی‌نژاد نیز این دو بال مسئله‌یابی و دیدن افق‌های استراتژیک را دارد. هر تحریریه‌ای مسئله خاص خود را دارد که پیدا کردن آن به همان سازمان واگذار شده است اما درباره افق‌های استراتژیک باید بدانیم که فاقد ابزار سنجش رشد هستیم بنابراین دچار رکود در سازمان هستیم. ما هنوز نیروی متخصص به آن شکل که باید وجود داشته باشد، نداریم. ما درد خلأ نیروی انسانی داریم که در تکنولوژی پیدا نمی‌شود و بنابراین جای افرادی مانند وردی‌نژاد بسیار خالی است.

 

 

   وردی‌نژاد سیاست و ارتباطات را پیوند زد
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری هم در ادامـــه مراسم گفت: ما امثال آقای وردی‌نــــژاد را از نظــــر شخصیت رســـــانـــه‌ای در فضای عمومی کشور کم داریم و افرادی که مدیریت اجـــرایــــی در حــــوزه کلان داشــــتـــه باشند و همچنیــن در حوزه رسانه ساختاری را ایجاد کرده باشند، شاگردانی را تربیت و روشی را پایه‌گذاری کرده باشند، کم داریم. آقای وردی‌نژاد سردمدار این رویه است و کارهای زیادی را برای کشور انجام داده است.او ادامه داد: وردی‌نژاد به جهت کارهای سیاسی که انجام داده و می‌دهد می‌گویند که هم اصلاح‌طلب و هم اصولگراست. به این دلیل این حرف را می‌زنند چون زمانی که پای ایران و ایرانی به میان می‌آید به این دو متعهد است و هیچ میلی به سلیقه‌های سیاسی دیگر ندارد. او در عرصه‌های مدیریت سیاسی هم نگرش ارتباطی داشته است. به این معنا که ایشان در دوره مدیریت خود همه نوع افرادی را به عنوان همکار در کنار خود داشته است. او به خوبی در کشور ما سیاست و ارتباطات را پیوند زد.

 

 

 

   در مسیر روابط عمومی و ارتباطات انسانی گام‌ برداریم
فریدون وردی‌نژاد در پایان مراسم با تشکر از جمع حاضر بیان کرد: روابط عمومی در یک دهه اخیر از بعد حرفه‌ای و سخت‌افزاری توانسته قدم‌های بلندی را بردارد. زنان و مردان برجسته‌ای در این راستا تلاش کرده‌اند و باعث رشد سطح کشور ما در عرصه روابط الکترونیک شدند. ما امروز نیازمند تقویت و پرداختن به مهارت‌های انسانی و ارتباطی هستیم و این حرکت وابسته به قدرت افرادی است که در روابط عمومی فعالیت می‌کنند. البته باید بعد نرم‌افزاری روابط عمومی را نیز تقویت کنیم. می‌خواهیم در آینده شاهد ژنرال‌های سایبری در عرصه روابط عمومی باشیم و همچنین بتوانیم روابط عمومی را به بخش‌های عمومی و سامانه‌ها بدهیم و گام‌های بلندی را در شفافیت این عرصه برداریم. ما نیازمند این هستیم که از هوش عاطفی بهتر استفاده کنیم تا بتوانیم یکدلی، اعتماد به نفس و ... را در بعد اجتماعی و روابط عمومی تقویت کنیم. همچنین مدیریت جزیره‌ای را باید به مدیریت شبکه‌ای عبور دهیم تا رشد پیدا کند و با خودانگیختگی، پویایی تیمی را تقویت کنیم.وردی‌نژاد در پایان خاطره‌ای را از زمانی که سفیر ایران در چین بود و از بهبود روابـــط دو کشور یادآور شد و گفت: در آن دوره تکیه بر شفافیت و مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در قبال ابهاماتی که وجود داشت، همچنین ارتباط فردی با کسانی که تاثیرگذار بودند را پیش گرفتیم. رهبر چین و رئیس جمهور آن کشور زمانی برای شکستن فضا به ایران آمدند. امیدواریم که اکنون نیز بتوانیم بر سرعت تحولات بیفزاییم.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/73493

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی