ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

جانورانی که مهم‌ترین ستارگان تاریخ فوتبال شدند!

تاریخ درج : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 

شاید جالب باشد که بدانید برخی ستاره‌های لالیگا از جمله لیونل مسی و کریستیانو رونالدو با چه نام‌های مستعاری توسط هواداران شناخته می‌شوند.طی سالیان متمادی در لالیگا ستاره‌های زیادی حضور داشته‌اند که هواداران فوتبال در اسپانیا با نام‌های مستعار خاصی از آنها یاد کرده‌اند که قصد داریم در اینجا به چند  نمونه از جالب‌ترین آنها اشاره کنیم.

 لیونل مسی- LA PULGA ( معنی لغوی: کک)

مشکلات مربوط به رشد لیونل مسی در دوران جوانی یکی از شناخته‌شده‌ترین چیز‌ها برای هواداران فوتبال به حساب می‌آید. فوق ستاره حال حاضر بارسلونا وقتی تنها ۱۳ سال سن داشت از آرژانتین راهی این شهر شد و معالجات خود را در کاتالونیا ادامه داد. از آن زمان به بعد به لئو مسی لقب

 LA PULGA داده شد. او حالا کاپیتان بارسلوناست و ۴۳۸ گل در لالیگا برای این تیم به ثمر رسانده است.

 کریستیانو رونالدو- El Bicho (معنی لغوی: حشره)

کریستیانو رونالدو، ستاره سابق رئال مادرید، در اسپانیا با عنوان «El Bicho» شناخته می‌شود؛ زیرا منولو لاما، روزنامه‌نگار اسپانیایی، در اوایل حضور رونالدو در رئال این اصطلاح را هنگام تفسیر رادیویی برای توصیف او به کار برد. خود لاما توضیح داده است که رونالدو مدافعان حریف را می‌ترساند و به نوعی آنها را می‌بلعد؛ موضوعی که باعث شد او در طول 9 سال در سانتیاگو برنابئو 311 گل لالیگایی به ثبت برساند.

 آلفردو دی استفانو - La Saeta Rubia  (معنی لغوی:سرطلایی)

افسانه باشگاه رئال مادرید در زمان پیوستن به این تیم با لقب «La saeta Rubia» شناخته شد. گفته می‌شود خبرنگار معروف آرژانتینی، یعنی روبرتو نوبرگر، هنگامی‌که دی استفانو در بوینس آیرس حضور داشته این لقب را به او داده است.

 رونالدو نازاریو- El Fen meno  (معنی لغوی: پدیده)

مالدینی، اسطوره فوتبال ایتالیا، این لقب را به رونالدو داده بود. او در مصاحبه‌ای پیرامون این موضوع گفته بود: بگذارید ببینیم که آیا رونالدو واقعا یک پدیده

(El Fen meno) است. ستاره برزیلی در دو مقطع حضور درخشانی در رقابت‌های لالیگا داشت: یک‌بار با لباس آبی اناری بارسا و بار دیگر پیراهن سفید رئال مادرید.

 کارلس پویول- El Tibur n (معنی لغوی: کوسه)

سبک ترسناک مدافع پیشین بارسلونا باعث شده بود که به او لقب «El Tibur n» یا «کوسه» داده شود. وقتی پویول در ترکیب بارسلونا یا تیم ملی اسپانیا حضور داشت، ایمنی برای حریفان وجود نداشت.

 کریستین رودریگز- Cebolla (معنی لغوی: پیاز)

در میان القاب رمزآلود لالیگا شاید یکی از جالب‌ترین آنها به مهاجم سابق رئال مادرید یعنی کریستین رودریگز مربوط می‌شد؛ چرا که او با لقب «Cebolla» شناخته می‌شد. این لقب در واقع به‌خاطر قدرت گلزنی بالای این بازیکن به او داده شد؛ تا جایی که گفته می‌شد رودریگز حتی گریه مدافعان حریف را هم درمی‌آورد.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/109299

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی