ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

حذف مناطق محروم از شهر

تاریخ درج : شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

لیلی زواره‌ای/خبرنگار

به گفته رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، با تلاش مدیریت شهری برای حذف فاصله مناطق کم‌برخوردار از برخوردار، امروز منطقه محروم در شهر نداریم و فقط نقاط نیمه‌محروم در اصفهان وجود دارد. علیرضا نصر اصفهانی در ارتباط اینترنتی برنامه هفتگی 30دقیقه با شورا درباره وضعیت اجرای برنامه «اصفهان 2020» گفت:40عنوان برنامه و200میلیارد تومان بودجه برای این طرح در سال جاری پیش‌بینی شده بود، اما اپیدمی‌کرونا از اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده، ممانعت کرد. نصر اصفهانی با بیان اینکه در شرایط مناسب، اصفهان محور گردشگری کشور می‌شود، بیان کرد: در دوران پساکرونا، یکی از مواردی که در دستور کار شورای شهر قرار دارد، گردشگری است. او توضیح داد که تمام موارد و بندهای اجرایی این برنامه با میراث فرهنگی هماهنگ شده و اصفهان2020برای رسیدن به هدف آماده است.

معاونت ورزش به جای سازمان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان درباره حذف سازمان ورزش نیز گفت: این سازمان با تصمیم وزارت کشور حذف شد، اما امروز درقالب معاونت ورزش فعالیت می‌کند. او با بیان اینکه وضعیت سازمان‌ها در کشور دچار بی‌نظمی‌شده است، تصریح کرد: سازمان ورزش هم به همین دلیل دچار تغییراتی شد، ولی برای جبران آن به معاونت ورزشی تبدیل و امروز همه فعالیت‌های سازمان ورزش را دنبال می‌کند. نصر اصفهانی ادامه داد: برنامه‌های شهرداری در حوزه جوان و نوجوان کم نشده و ورزش همگانی با 150ایستگاه درشهر و با همراهی شهروندان توسعه یافته است. به گفته او، در بودجه سال جاری توجه ویژه ای به حوزه ورزش شد. نصر اصفهانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره باغ‌وحش صفه و حاشیه‌های آن گفت: باغ‌وحش صفه با مجوز سازمان محیط‌زیست ایجاد شد و امروز هم  این نهاد بر امور نظارت داشته و شهرداری منطقه5 مدیریت آن را برعهده دارد. او تصریح کرد: اگر به نتیجه برسیم که فعالیت باغ‌وحش برای مردم، محیط‌زیست و حیوانات موجود در آن ایجاد مشکل می‌کند، با هم‌فکری فعالان محیط‌زیست و سمن‌ها، آن را برطرف می‌کنیم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان درباره شیوه نظارت شورا بر امور شهر گفت: شورا بر بودجه، رفتار شهرداران و فعالیت سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه مدیریت شهری، نظارت می‌کند. او تاکید کرد: این نظارت در ارتباطات مردمی، کمیته‌های نظارتی، معتمدان محلی و سایر راه‌های ارتباطی تکمیل می‌شود. نصر اصفهانی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا فضای مدیریت شهری برای انجام کار آرام باشد، تصریح کرد: این به معنای چشم‌پوشی از خطاها نیست. او ادامه داد: همدلی امروز شهرداری و شورای شهر را به فال نیک می‌گیرم و اگر امروز بر اساس برداشت‌ها ما  به موتور تصویب لوایح شهرداری تبدیل شده‌ایم، به این دلیل است که بخشی از این لوایح، نظر اعضای شورای شهر است و سعی شده نظارت ما از طریق لوایح شهرداری به شورا ارسال شود.

 چالش درآمدی

نصر اصفهانی درباره مشکلات فعلی مدیریت شهری، اظهارداشت: درآمدها به عنوان یک چالش جدی بر سر راه شهرداری‌هاست. او افزود: اختیارات اندک اعضای شورای شهر، مشکل دیگری است که با خواسته مردم از شوراها هم‌خوانی ندارد. او ادامه داد: مشکلات زیست‌محیطی چالش دیگر شهر است و تلاش می‌کنیم تا با آلاینده‌ها مقابله کنیم. نصر اصفهانی از زاینده‌رود و مناطق و سازمان‌های شهرداری و قوانین مربوط به آنها و احیای آثار تاریخی شهر به عنوان دیگر مشکلات فعلی اصفهان یاد کرد و افزود: اشتغال معضل دیگری است که بخش زیادی از درخواست‌های مراجعان به شورا را به خود اختصاص می‌دهد، اما شورای شهر طبق قانون نمی‌تواند اقدام خاصی در این حوزه انجام دهد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان درباره ماموریت اصلی شوراهای شهر گفت: شوراها سه ماموریت اصلی انتخاب شهردار، تدوین بودجه و نظارت بر فعالیت  شهرداری‌ها را برعهده دارند. او ادامه داد:شهرداری‌ها ۳۲۰ وظیفه دارند که شوراها باید برای چگونگی انجام آنها نظارت و برنامه‌ریزی کنند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: مشارکت شهروندان در حکمرانی خوب می‌تواند به مدیریت شهری برای اداره بهتر شهر کمک کند. نصر اصفهانی تصریح کرد: مردم انتظار دارند که شوراها در همه امور دخالت داشته باشند.مردم از رسالت شورای شهر برداشت درستی دارند و امیدواریم نمایندگان مجلس اختیارات شوراهای شهر را افزایش دهند و فعالیت‌های محلی را به شوراها واگذار کنند.  او با اشاره به فعالیت کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر اصفهان، گفت: لوایحی که در صحن شورا اعلام وصول می‌شوند به مدت دو هفته در این کمیسیون‌ها بررسی و در نهایت در صحن علنی درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود. نصر اصفهانی درباره ارگ‌جهان‌نما و مشکلات آن گفت: یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری ارگ جهان نماست تا از مشکلات سرمایه‌گذاران کاسته شود، چرا که شهروندان به مدیریت شهری اعتماد کرده و در این مکان سرمایه‌گذاری کردند. او ادامه داد: با هیئت امنای ارگ جلساتی برگزار شده و امیدواریم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/108650

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی