ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

حساب و کتاب ما شفاف است

تاریخ درج : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره درآمدها توضیح می‌دهد

مهری مصور دبیر سرویس ورزش

 

برای اصفهانی هایی که به مدال دوم سهراب مرادی در المپیک چشم دوخته اند، انتشار خبر مصدومیت او نگران کننده است و سفر رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی به نصف جهان، بهانه ای می شود تا در جریان آخرین وضعیت المپین طلایی استان

 قرار بگیریم. دکتر غلامرضا نوروزی که برای شرکت در مجمع سالانه هیئت پزشکی ورزشی اصفهان به این شهر سفر کرده بود، در حاشیه مجمع جوابگوی سوالات ما شد. 

وضعیت مصدومیت سهراب مرادی به کجا رسید؟

سهراب مرادی در جریان تمرین از ناحیه شانه دچار مصدومیت شده و با توجه به اینکه آسیب‌دیدگی او جدی نبوده و نتایج MRI و معاینات تشخیصی توسط پزشک متخصص،  قرار شد درمان او توسط فیزیوتراپ به مدت دو تا سه هفته پیگیری و سپس دوباره معاینه انجام شود.

جامعه ورزش نگران هستند مصدومیت  کهنه مرادی دردسرساز شود؟

پس از معاینه مجدد، تصمیم نهایی برای درمان سهراب مرادی گرفته مــی‌شـــود و امـیـدوار هـستـیـم مشکل خاصی پیش نیاید.

پــروســـه ایــجـاد پرونده برای ورزشکاران المپیکی به چه نتیجه ای منجر  شد؟

قرار است به محض اینکه ورزشکاران به طور قطعی انتخاب و مشخص شــــــدنــــــد، به فـــدراســـیـون پزشکی ورزشی مــعـرفـی شــــونــد و کارشان

 انجام شود.فکر می‌کنم از اواخر تیر و اوایل مرداد این کار آغاز شود.

با توجه به اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی و به تبع آن هیئت های استانی، ثروتمند محسوب می شوند، چه سازوکاری تعریف شده تا شفافیت مالی در دستور کار قرار بگیرد؟

نرم‌افزار مالی فدراسیون یکپارچه است که کاملا آن را بررسی می‌کنیم و از طرف دیگر، همکاران بازرس در بدنه هیئت‌ها این کار را انجام می‌دهند. 

همچنین برای درآمدزایی تعریف داریم و این درآمــدهــا در راسـتــای خدمات پزشکی ورزشی و صرف مبارزه با دوپینگ، معاینه ورزشکاران و درمان آسیب‌دیدگی‌ها می‌شود که هزینه کمی هم نیست. پوشش پزشکی مسابقات ورزشی، هزینه‌های کارکنان و برگزاری دوره‌های آموزشی نیز از دیگر برنامه‌های ما هستند. به طور نمونه پوشش پزشکی مسابقات ورزشی در تمام کشور زمان زیادی را به خود اختصاص داده که هزینه‌های آن را فدراسیون و هیئت‌های پزشکی ورزشی پرداخت می‌کنند. با این وجود شفافیت خوبی در فدراسیون و هیئت‌ها وجود دارد و گزارش مالی خوب و شفافی از طرف هیئت استان اصفهان در مجمع سالیانه ارائه شد.

افزایش نرخ دلار چه تاثیراتی در هزینه های فدراسیون برای بحث ارسال نمونه‌های دوپینگ به آزمایشگاه کلن آلمان یا دیگر برنامه‌های بین المللی دارد؟

همان طور که اشاره کردید، هزینه‌ها سه تا چهار برابر شده و هزینه وسایل و خدمات پزشکی نیز افزایش یافته است و اگر در گذشته هزینه عمل جراحی یک ورزشکار 2.5 تا 3 میلیون تومان می‌شد، همین مبلغ نیز چند برابر شده است. افزایش هزینه ها ما را به این نتیجه رسانده که تلاش کنیم به جز کسب درآمد از طریق ورزشکاران سازمان‌یافته، از راه‌های دیگر نیز درآمدزایی کنیم تا در ارائه کیفی خدمات پزشکی به ورزشکاران دچار مشکل نشویم.

به همین نسبت تعرفه بیمه ورزشی افزایش یافته یا خیر؟ 

از سال 94 تا 97 مبلغ بیمه ورزشی را ثابت و روی مبلغ 15 هزار تومان نگه داشتیم، اما خدمات را افزایش دادیم. در حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی پس از حدود چهار سال تعرفه بیمه را پنج هزار تومان افزایش دادیم.

 

حسین کیهانی، ملی پوش دوومیدانی مدعی شده ماده ممنوعه به صورت طبیعی در بدن او تولید می‌شود. آیا این ادعا ممکن است مورد قبول واقع شود؟

امور مربوط به بحث دوپینگ و محرومیت کیهانی را ما انجام ندادیم و فدراسیون جهانی و اتحادیه بین‌المللی دو و میدانی متولی آن بوده اند. در مرحله اول به کیهانی فرصتی دادند که از خودش دفاع کند و دفاعیه او از طرف آنها پذیرفته نشده است. حکم کیهانی قطعی و به او اعلام شده و متأسفانه به مدت چهار سال از حضور در میادین ورزشی محروم شده است.

پروسه صدور آنلاین بیمه نامه ورزشی را مثبت ارزیابی می کنید؟

پیش از اجرای این طرح، تردیدهایی در خصوص کاهش آمار بیمه شدگان ورزشی وجود داشت، اما به خاطر کار کارشناسی صورت گرفته، ساماندهی آنلاین نه تنها موجب کاهش آمار ورزشکاران سازمان یافته نشد که برای سومین سال پیاپی این آمار رشد داشت و از سه میلیون نفر در سال ۱۳۹۶ به حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سال ۱۳۹۷ رسید و در سال 98 نیز به آمار 62 هزار نفری رسیدیم که واقعا جالب توجه است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/97409

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی