ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

حفظ جوانی با حفظ کلاژن

تاریخ درج : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
گذر عمر این ماده را کاهش می‌دهد

با کلاژن تا چه حد آشنایی دارید؟ آیا از ویژگی‌ها، خواص و کاربرد آن در بدن اطلاع دارید؟در این زمینه دکتر رسول حیدری، محقق و مشاور تغذیه و رئیس انجمن محافظان طبیعت، توضیحاتی ارائه داده است.وقتی اسم کلاژن به میان می‌آید، بیشتر افراد به یاد پوست می‌افتند، این در حالی است که کلاژن، پروتئینی است که در تمام بدن وجود دارد و در واقع ترکیب اصلی سازنده غضروف، عضلات، استخوان‌ها، پــوســــت و تـانـــدون‌هــــا محسوب می‌شود.می‌توان گفت کلاژن چسب طبیعی است که چفت و بست بدن را حفظ می‌کند و خاصیت ارتجاعی پوست ناشی از این ترکیب است و به کمک همین پروتئین است که سلول‌های پوست جایگزین شده و جوانی آنها حفظ می‌شود. بهتر است بدانید بدن ما به طور طبیعی کلاژن تولید می‌کند، اما با گذر عمر تولید این ترکیب کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، عوامل دیگری مانند مصرف زیاد قند، مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث تشدید آن می‌شود.اگر خودمان اقدام به حفظ کلاژن و جایگزینی آن نکنیم؛ علاوه بر پوستمان، ناخن‌ها، دندان‌ها، غضروف‌ها و حتی روده‌ها نیز ضعیف و آسیب‌پذیر می‌شوند. حال نقش کلاژن در سلامت بدن را بیشتر بررسی می‌کنیم.

 

کلاژن چیست؟

در زبان یـونـانـی کـلاژن به مـعـنـای‌ «تولید‌کننده چسب» است. این چسب طبیعی در واقع پروتئینی است که فیبرهای سفید پوست، تاندون‌ها، استخوان‌ها، غضروف‌ها و تمام بافت‌های رابط را تشکیل می‌دهد. این ترکیب همچنین در مواد ژلاتینی بدن مانند زجاجیه چشم‌(همان مایع ژله‌ای مانند و بدون عروق و شفاف کره چشم) نیز وجود دارد. 

انواع کلاژن

کلاژن پنج نوع دارد و حدود 80 درصد وزن بافت‌های رابط را در بر می‌گیرد، بنابراین چیزی بیش از یک ماده ساده در ترکیب کرم‌های زیبایی است.

 

چگونه کلاژن بدن را با مواد غذایی افزایش دهیم؟

 همانطور که گفته شد، کلاژن در سر تا سر بدن ما وجود دارد، بنابراین لازم است برای جذب و تولید هر چه بیشتر آن تلاش کنیم. در این صورت می‌توانید با گنجاندن موادغذایی زیر، میزان این پروتئین ضروری را در بدنتان افزایش دهید.

 

میوه‌های کلاژن‌ساز

 در بین موادغذایی متنوعی که باعث تولید کلاژن بیشتر می‌شوند، میوه‌ها جایگاه بالایی دارند. 

میوه‌هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموترش، گـریـپ‌فروت، کیوی، پـاپـایـا، انــگــورســفـیــد، بلوبری، توت‌فرنگی و تمشک جزو میوه‌های سرشار از ویتامینC هستند که در افزایش میزان کلاژن نقش مهمی دارند. 

خواص

این ویتامین یک آنتی‌اکسیدان قوی محسوب می‌شود که اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. به همین دلیل نیز باعث حفظ جوانی و شادابی پوست شده و از افتادگی زودهنگام و بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، ویتامینC در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود زخم‌ها و جراحت‌های پوستی ایجاد شده نقش مهمی دارد.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/109464

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی