ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خبرسازان ورزش اصفهان

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 
چه کسانی اتفاقات مهم ورزش نصف‌جهان را رقم زدند؟!

مهری مصور

 

با اینکه شیوع ویروس کرونا در روزهای پایانی سال به تعطیلی رویدادهای ورزشی و بی‌خبری در این حوزه منجر شد، اما ورزش نصف‌جهان در سال 98 روزهای شیرین و تلخی را پشت سر گذاشت که در هر کدام از این مقاطع چهره‌هایی خبرسازی کردند و به تیتر یک روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها تبدیل شدند. در آخرین نسخه چاپی روزنامه تصمیم گرفتیم مروری بر خبرسازان ورزش دیار زاینده‌رود داشته باشیم، البته افراد دیگری هم می‌توانستند در این جمع جای بگیرند اما به دلیل محدودیت فضا برخی از آنها گزینش شدند.

سعیـــــد آذری

امسال در دو مقطع متفاوت مرد خبرساز ورزش استان بود و بارها با مصاحبه‌هایش سروصدا به پا کرد. آذری که از ابتدای سال با هیئت‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن به اختلاف خورده بود، سرانجام در مرداد کارش در این باشگاه به پایان رسید و برکنار شد. آذری خیلی زود از سوی باشگاه فولاد خوزستان دعوت به کار شد. او که مدتی سکوت را در دستور کار قرار داده بود، با انتشار پست‌هایی در اینستاگرام به شدت به مدیران فعلی ذوب‌آهن تاخت.

مسعود تابش

مدیرعاملی تابش در باشگاه سپاهان امسال با اتفاقات خوبی همراه بود و علاوه بر نایب قهرمانی تیم فوتبال این باشگاه و کسب سهمیه آسیایی، تیم‌های بسیاری از سپاهان در لیگ‌های ورزشی به قهرمانی دست پیدا کردند، اما سال خوب تابش و سپاهان ادامه نیافت و لغو دیدار سپاهان با پرسپولیس و حواشی متعددی که پیرامون آن رخ داد، تابش را ناچار به استعفا کرد، هر چند که او همچنان عضو هیئت‌مدیره باشگاه اصفهانی است.

سهراب مرادی

ورزش اصفهان در طول سال 98 بارها و بارها درگیر بحث مصدومیت سهراب و شرکت او در مسابقات و رویدادهای گوناگون بود. سهراب که فعلا تنها امید ورزش کشور برای کسب طلای المپیک است، برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو باید در چندین مرحله انتخابی حضور یابد که فعلا چند مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته و می‌تواند در دو رویداد آینده حضورش را قطعی کند و در مرحله بعد باید مهیای رکوردشکنی در این رقابت‌ها شود.

شهربانو و الهه منصوریان

سه خواهر سمیرمی قرار بود ورودی مسابقات جهانی را به دست بیاورند و رکورد شرکت سه خواهر در یک رویداد را به نام خودشان ثبت کنند، اما این اتفاق رخ نداد و سهیلا از کسب سهمیه بازماند، اما الهه و شهربانو در مسابقات جهانی شرکت کرده و هر دو به مدال طلا دست یافتند. شهربانو امسال خبرسازتر از خواهرش بود و مادر شدن او باعث شد تا مدتی در چشم رسانه‌ها قرار بگیرد.

امیر غفور

ملی‌پوش والیبال کاشان، دومین فصل لژیونری در والیبال ایتالیا را پشت سر گذاشت و موفق شد با تیم لوبه به عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های جهان دست یابد. غفور که در تمام رویدادهای ملی در تیم ملی عضویت داشت، در مقطعی دچار مصدومیت شد تا فرصت شرکت در مسابقات انتخابی المپیک را از دست بدهد، هر چند که با رفع مصدومیت، او کماکان یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی والیبال است.

محرم نویدکیا

کاپیتان سابق سپاهان با اینکه این روزها با دختر کوچکش سرگرم است و از فوتبال دور شده، اما امسال در مقطعی که ذوب‌آهن درگیر انتخاب سرمربی بود، برخی رسانه‌ها مدعی مذاکره این باشگاه با محرم نویدکیا شدند، با این حال او این پیشنهاد را نپذیرفت، در ابتدای لیگ نوزدهم هم بحث حضورش در کادر فنی سپاهان مطرح شد، اما هیچ‌کدام از این خبرها تایید نشدند.

جواد محمدی

زمانی که داور سابق لیگ فوتبال ایران به عضویت هیئت‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن درآمد، این اتفاق تا حدودی عجیب به نظر می‌رسید. شش ماه بعد از عضویت محمدی در هیئت‌مدیره و پس از برکناری آذری، رأی به مدیرعاملی او داده شد. محمدی که در ماه‌های اول مسئولیت هیچ مصاحبه‌ای نداشت،به مرور ترجیح داد وارد اعلام موضع شود. مدیرعامل جوان ذوبی‌ها در روز معارفه رادولوویچ، اعلام به استعفا کرد، اما موضوع چندان جدی نبود.

محمدعلی مجیری

مسابقات قهرمانی ووشوی جهان، با قهرمانی تیم ساندای ایران همراه بود، اما در بخش تالو یک اتفاق مهم به وقوع پیوست و محمد علی مجیری، در اولین تجربه بزرگ‌سالان به مقام قهرمانی دست پیدا کرد. این جوان خمینی‌شهری که در رده جوانان سابقه شرکت در مسابقات بین‌المللی را داشت، اولین قهرمانی طلایی تالوی ایران لقب گرفت تا یکی از چهره‌های خبرساز امسال لقب گیرد.

الله‌کرم استکی

برخی معتقدند الله‌کرم با استعدادترین هندبالیست ایرانی است که می‌توانست به موقعیتی فراتر از شرایط امروزی برسد. این بازیکن اصفهانی که در سن نوجوانی به عضویت تیم ملی بزرگ‌سالان درآمد، در چند دوره بازی‌های آسیایی شرکت داشت و در چند رویداد مهم این تیم از جمله نایب قهرمانی در آسیا و حضور در جام‌جهانی حضور داشت. استکی پس از اینکه تیم ملی هندبال از صعود به جام جهانی بازماند، از حضور در تیم ملی خداحافظی کرد.

علیرضا یاوری

اگر خوش‌شانس‌تر بود، امسال می‌توانست یکی از چهره‌های ویژه نصف‌جهان لقب بگیرد، اما در مسابقات انتخابی المپیک موفق به کسب سهمیه نشد، ولی با شرکت در چندین مسابقه، تجربیات خوبی کسب کرد. یاوری جوان که سابقه شرکت در المپیک جوانان را دارد، تا رسیدن به کسب سهمیه توکیو 2020، تنها دو ثانیه فاصله دارد و می‌تواند دومین شناگر ایرانی باشد که ورودی این رویداد مهم را کسب می‌کند.

فرزانه فصیحی

در شش ماه دوم امسال، یک نفره برای ورزش بانوان استان خبرسازی کرد. فصیحی که پس از بازی‌های آسیایی تصمیم به خداحافظی از ورزش قهرمانی گرفته بود، پس از منصرف شدن از این تصمیم، هدف‌های مهم‌تری را برگزید و توانست دست به کار بزرگی بزند. فصیحی که برای تمریناتش راهی صربستان شده بود، در مسابقات داخلی این کشور توانست به رکورد جهانی دست پیدا کند. بانوی دونده اصفهانی که در دوی 60 متر رکوردهای خوبی بر جای گذاشته، برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند.

محمد سلطان‌حسینی

از همان روزهای ابتدایی سال، بحث جابه‌جایی در رأس اداره ورزش و جوانان استان مطرح بود، اما سال را در حالی به پایان می‌بریم که دکتر سلطان‌حسینی همچنان مسئولیت ورزش استان را برعهده دارد. سلطان‌حسینی در سال رو به پایان با چالش‌های متعددی مواجه شد که آنها را پشت سر گذاشت. او هچنین در روزهایی که سپاهان برای لیگ نوزدهم آماده می‌شد، از عضویت در هیئت‌مدیره این باشگاه استعفا کرد.

آرمان غیاثی

آخرین روز از تابستان اتفاق تلخی برای این کودک ورزشکار رخ داد تا مدت‌ها به یکی از سوژه‌های خبرسازی ورزشی تبدیل شود. آرمان که در مسابقه سنگ‌نوردی در باشگاهی در فولادشهر شرکت کرده بود، به دلیل برخی بی‌احتیاطی‌ها از دیواره سقوط کرد و دچار مصدومیت شد. آرمان که مدتی در کما بود، پس از ترخیص از بیمارستان، روندی بهبود را سپری کرده اما به گفته خانواده‌اش، همچنان پیگیر شکایت از مقصران این حادثه هستند.

علیرضا مختاری

ملی‌پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولان بارها خبرساز شد. مختاری بارها مصاحبه‌هایی انتقادی انجام داد و از مدیران ورزشی استان بابت عدم حمایت گلایه کرد. او همچنین در مسابقات جهانی امارات، به مدال نقره دست یافت که با اعلام مسئولان مدال او به برنز تبدیل شد، با این حال سهمیه او برای پارالمپیک 2020 قطعی شد تا فعلا تنها ورزشکار باشد که سهمیه شرکت در این رویداد را کسب کرده است.

 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107720

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی