ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دانستنی‌هایی برای شست‌وشوی بهتر پوشاک

تاریخ درج : شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸

شستن پوشاک هم مثل خیلی دیگر از کارها نیاز به لم خاصی دارد، چرا‌که در اثر ناآگاهی می‌تواند عمر پوشاک شما کمتر شود  یا در صورت ایجاد لکی ندانید بهترین راه برای پاک کردن و لکه زادایی چیست. از طرف دیگر شاید راه های بهتری هم در این مورد وجود داشته باشد که شما از آن بی اطلاع هستید. بدین منظور بد ندیدیم از نظرات منیره دانایی، مولف کتاب «ترفندهای خانه‌داری» آگاه شوید.

بوی لباس

برای از بین بردن اثر صابون از لباس و بوی بد آنها به خصوص بوی سیگار، یک فنجان سرکه به آب آخرین مرحله شست و شوی لباس کودکان که بسیار مفید است، بریزید.برای نرم و خوشبو کردن لباس ها یک چهارم تا نصف فنجان جوش شیرین را در هنگام آبکشی به لباس ها اضافه کنید.

لباس‌های تیره

برای شستن لباس های تیره و جین که به طور معمول بور و کدر می شوند، می‌توانید تشتی از آب سرد پر کنید و یک فنجان سرکه سفید و مایع شست و شوی لباس را در آن حل کرده و لباس را به مدت نیم ساعت در آن خیس، بعد به آرامی آن را شسته و با آب سرد آبکشی کنید. سرکه مانع از دست رفتن رنگ لباس ها می‌شود و آنها را براق می‌کند.

لباس‌های ظریف

 لباس های ظریف به طور معمول با دست شسته می شوند. اگر خواستید در ماشین لباس‌شویی بشویید، آنها را تا کنید و درون یک روبالشی قرار دهید و در ماشین لباس‌شویی بگذارید.

لباس‌های زیپ‌دار

هنگام شستن لباس های زیپ دار، قبل از اینکه آنها را داخل ماشین لباس‌شویی بیندازید، زیپ آنها را ببندید و برای روان شدن آن هم می توانید کمی صابون به آن بمالید.

آستین و یقه لباس

‌آستین و یقه لباس را قبل از شست‌وشو به صورت مجزا با برس و صابون گلیسیرین دار تمیز کرده و آبکشی کنید.

‌برای شست و شوی بهتر یقه لباس، می توانید مقداری شامپوی سر به یقه چرک لباس بمالید تا چربی یقه را در خود حل کند.

 لباس‌های نوزاد

لباس‌های نوزاد و لباس های زیر را در ترکیب با سایر لباس ها نشویید، بهتر است آنها را با صابون‌های قلیایی بشویید، چون ممکن است پودر رختشویی سبب حساسیت پوستی نوزاد شود. لباس های نوزاد را با آب سرد، با ملایمت و بدون چنگ زدن شسته

 و آبکشی کنید.

پلیورها و پیراهن

پلیورها از جنس پشم، اکرلیک، آنقوره و ... هستند که نباید آنها را با ماشین لباس‌شویی بشویید، بهتر است اینگونه پلیورها را به مدت کوتاه و فقط با دست و با آب سرد بشویید و به آرامی آب اضافی آنها را بگیرید و در سطح صاف خشک کنید.برای شستن پیراهن و تیشرت باید حرارت ماشین لباسشویی حداکثر ۴۰ درجه سانتیگراد باشد و با دور کند لباس‌ها را آبکشی کنید. بعد از آبکشی لباس ها را روی چوب لباسی آویزان کنید و در معرض هوا قرار دهید تا خشک شوند.

لباس‌های پلیسه‌دار

هیچ گاه لباس های پلیسه دار را در ماشین لباس‌شویی نیندازید، زیرا گردش ماشین به پلیسه ها صدمه می زند. این قبیل لباس‌ها را اگر جنس پارچه آن طبیعی و از جنس ترگال است،  در تشت و لبه آنها را بدون اینکه فشار دهید، به چوب‌لباسی آویزان کنید تاخشک شود. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/97179

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی