ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

در حاشیه

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 

انتشار کتابی درباره مشکلات روان‌شناختی دیابت در اصفهان

کتاب «کاربرد درمان شناختی رفتاری در مشکلات روان‌شناختی دیابت نوع یک» اثر مشترک مهری افشاری و یوسف گرجی در حوزه روان‌شناسی ازسوی نشر نوشته اصفهان راهی بازار کتاب شد. مدیر انتشارات نوشته در این رابطه به اصفهان زیبا گفت: کتاب «کاربرد درمان شناختی رفتاری در مشکلات روان شناختی دیابت نوع یک» از جمله کتاب‌های حوزه روان‌شناسی انتشارات نوشته است. درمان‌های روان‌شناختی برای ایجاد تغییرات رفتاری و مداخلات روان‌شناختی می‌تواند به کمک سایر درمان‌های طبی به مبتلایان به دیابت کمک کند. مهدی صاحب‌فصول افزود: آن‌طور که در مقدمه کتاب آمده است، افراد دیابتی گاهی بسیار خسته به نظر می‌رسند و قبول کردن بیماری، احساس افسردگی (احساس ناتوانی و شکست در برابر مشکلات) اضطراب (ترس از عوارض بیماری) و خشم (احساس گناه و خود و دیگران را مقصر دانستن)، مسائلی هستند که در این بیماران دیده می‌شود.او ادامه داد: درمان‌های روان‌شناختی توصیه شده در این کتاب می‌توانند پریشانی ناشی از زندگی با بیماری‌های بدون درمان قطعی را برطرف کند. تعدادی از تحقیقات انجام گرفته نقش مداخلات روان‌شناختی در دیابت را ارزیابی کرده و نشان داده‌اند در ارتقای توانایی‌ها و ایجاد انگیزه اجرای رفتارهای خودمراقبتی و کنترل بهتر دیابت مؤثر است.این کتاب با قیمت 25 هزارتومان در 135 صفحه ازسوی انتشارات نوشته اصفهان منتشر شده است.

 

بررسی «جاذبه و دافعه علی (ع)» در بیمارستان دوستدار کتاب کاشان

 

چهل و هشتمین جلسه کتاب‌خوانی بیمارستان فوق تخصصی آیت‌الله یثربی (ره) کاشان، نخستین بیمارستان دوستدار کتاب کشور، با نقد و بررسی کتاب «جاذبه و دافعه علی (ع)» نوشته استاد شهید مرتضی مطهری برگزار شد.به گزارش اصفهان، ملیحه زجاجی مجرد، کارشناس و منتقد حوزه کتاب در این نشست، با بیان اینکه یکی از جوانب شخصیت علی (ع) تاثیر او بر انسان‌ها و به‌عبارتی «جاذبه و دافعه» اوست، گفت: این کتاب شامل چهار جلسه سخنرانی شهید آیت‌الله مطهری در سال 1346 در حسینیه ارشاد است که بارها تجدید چاپ شده است. آن‌طور که در این کتاب می‌خوانیم، شخصیت افراد از نظر عکس‌العمل‌سازی در روح و جان یکسان نیست و هرچه روح عظیم‌تر باشد، خاطره‌انگیزتر می‌شود. او ادامه داد: این كتاب مشتمل است بر یک مقدمه و دو بخش. در مقدمه كلیاتی درباره جذب و دفع به طور عموم و جاذبه و دافعه انسان‌‌ها به طور خاص بحث شده است. در بخش اول جاذبه علی (ع)است كه همواره دل‌‌هایی را به سوی خود كشیده و می‌‌كشد و فلسفه آن و فایده و اثر آن، موضوع بحث قرار گرفته است. در بخش دوم، دافعه نیرومند آن حضرت است كه چگونه عناصری را به سختی طرد می‌‌كرد.

زجاجی گفت: استاد شهید در این كتاب ثابت کرده كه علی (ع) دو نیرویی بوده است و هركس بخواهد در مكتب او پرورش یابد، باید دو نیرویی باشد. حضرت علی (ع) به دل‌ها و روح‌ها عشق و نشاط و ایمان و استحکام می‌بخشید و شخصیتی رهبرگونه و خاصیتی از نوع خاصیت پیامبران و پیران طریقت داشت و مکتب او تلفیقی از عقل، اندیشه و تسلیم، انضباط ، جذبه و حرکت بود.این منتقد و کارشناس بخش مدارک پزشکی بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان ادامه داد: علی (ع) کمال جسم و کمال روح را توأمان داشت و شب‌ها به عبادت و روزها در متن اجتماع فعالیت می‌کرد و در یک کلام یک انسان کامل با همه زیبایی‌هایش بود.زجاجی در قسمت دافعه به پرداختن آیت الله مطهری به فرقه خوارج اشاره کرد و گفت: علی(ع) دو طبقه جامعه را سخت دفع کرده است؛ یک منافقان زیرک و دوم زاهدان احمق و همین دو درس برای مدعیان تشیع کافی است که چشم باز کنند و فریب منافقان را نخورند و تیزبین باشند و ظاهربینی را رها کنند که جامعه تشیع در حال حاضر سخت به این دو درد مبتلاست.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/106906

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی