ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دستگاه قضا، حامی صنایع است

تاریخ درج : سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹
دادستان شاهین‌شهر از رفع مشکلات کارخانه‌های شهرستان خبر داد

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه برای تحقق شعار سال باید اقدام عملی صورت بگیرد، از حمایت دستگاه قضا از صنایع شهرستان خبر داد. سید نصرالدین صالحی همچنین بر مبارزه جدی با متخلفان نظم و امنیت عمومی و متخلفان فضای مجازی و برخورد با سگ‌گردانی و عرضه قلیان در شهرستان تأکید کرد. به گفته او دستگاه قضا باید سالم، پویا و مردمی باشد و در دوره جدید، مبارزه با فساد از خود دستگاه قضا شروع‌شده و با جدیت ادامه دارد.دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین‌شهر با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۹ با عنوان جهش تولید گفت: این نام‌گذاری‌ها شعاری نیست و باید اقدامات عملی برای تحقق آن انجام شود که بخشی از آن بر عهده قوه قضائیه است. دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه نیز درزمینه حمایت از تولید و صنایع، رویکرد مشخص و آشکاری دارد و در این راستا ضمن بازدید از کارخانه‌های شهرستان از نزدیک با مشکلات قضایی آن‌ها آشنا و برای رفع قانونی آن دستورات لازم صادر شده است تا چرخه تولید و اشتغال شهرستان فعال باشد. او تأکید کرد: از سرمایه‌گذاران در شهرستان با تمام توان حمایت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم برای آنان مشکلی پیش آید.

توسعه فرهنگ صلح

صالحی با تأکید بر اینکه شعار این دوره تحول است و مراجعان دستگاه قضا باید این مسئله را لمس کنند، گفت: کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری در دستور است تا شاهد چابک‌سازی این مجموعه باشیم.او ادامه داد: هدف از راه‌اندازی شوراهای حل اختلاف، افزایش صلح و سازش در راستای کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری بوده و در این شهرستان ۱۳ شعبه شورای حل اختلاف به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند. با ایجاد شوراهای حل اختلاف و جایگزینی نظام صلح و سازش و تشویق و ترغیب کارگزاران این شوراها از هدررفت وقت مردم جلوگیری شده است و درحال‌توسعه فرهنگ صلح و سازش هستیم.

برخورد با سگ‌گردانی

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه برخورد جدی و قاطع با عرضه قلیان و سگ‌گردانی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه با همراهی دستگاه‌های اجرایی به‌خوبی اجرا و از اعمال قانون در این زمینه راضی هستیم گفت: این موضوع به‌شدت بهداشت عمومی و جامعه را تهدید می‌کند و بسیاری از شهروندان از این موضوع گلایه داشتند. او تصریح کرد: درصورتی‌که این موارد در سطح شهرستان مشاهده شود، با قاطعیت برخورد می‌شود و این کار را با جدیت پیگیری می‌کنیم. صالحی گفت: دادستانی وظیفه حفظ و پیگیری حقوق عامه را بر عهده دارد و هرجایی این حق ضایع شود با قاطعیت وارد کارزار می‌شویم و با مدیران سهل‌انگار نیز برخورد جدی می‌کنیم تا حقوق شهروندی صیانت شود.

استفاده از هنر و فرهنگ 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گفت: قوه قضائیه برای پیشگیری از وقوع جرم به‌عنوان یکی از رویکردهای اصلی و اولیه خود توجه ویژه‌ای دارد و سعی دارد تا با رعایت این اصول از وقوع جرائم مختلف جلوگیری کند. او با تبیین دو مقوله پیشگیری وضعی و پیشگیری اجتماعی در حوزه مباحث حقوقی و قضایی تأکید کرد در پیشگیری اجتماعی فرهنگ‌سازی و آموزش مورد تأکید است و در این حوزه نقش هنرمندان و اهالی فرهنگ انکارناپذیر است. صالحی گفت: همان‌طور که در بخش سلامت پیشگیری بهتر از درمان است، در حوزه قضایی نیز پیشگیری از جرم، بهتر از برخورد و مجازات است. او با اشاره به اینکه اصلاح مجرمان یکی از وظایف قوه قضائیه است گفت: اعتقاد داریم خروجی کار فرهنگی دارای پیامی صحیح در سطح جامعه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرائم است. صالحی یادآور شد: پیشگیری از جرم یک مقوله فراقوه‌ای است و علاوه بر قوه قضائیه دستگاه‌های دیگر نیز درگیر آن هستند؛ به‌عنوان‌مثال مشکلات اقتصادی می‌تواند در وقوع جرم مؤثر باشد که این موضوع نیازمند از بین بردن این بسترها در دیگر قواست.

برخورد با جرائم فضای مجازی

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر فضای مجازی را فرصتی مناسب برای فعالیت‌های اطلاع‌رسانی صحیح و قانونمند دانست و گفت: استفاده از فضای مجازی به دلیل گستردگی و فراگیر بودن آن می‌تواند کارکردها و اثرات مفید و مناسبی را در جامعه داشته باشد. او ادامه داد: نشر اکاذیب و توهین و تخریب در فضای مجازی مغایر با قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و با متخلفان بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی مطابق با ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی قاطعانه برخورد می‌شود. صالحی افزود: حکم قطعی پرونده سرقت مسلحانه و باندی مربوط به خیابان عطار صادر شده و به‌زودی اجرا خواهد شد.

  افزایش پرونده‌ها در سال 98

دادستان شهرستان شاهین‌شهر و میمه اعلام کرد پرونده‌های ورودی سال ۹۸ نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد که لازم است در راستای کاهش ورودی پرونده‌ها از طریق تقویت نهاد میانجیگری و صلح و سازش و اصلاح برخی قوانین اقدام شود. صالحی تداوم ثبات، نظم، امنیت و آرامش جامعه و شهرستان را اولویت اول و خط قرمز دستگاه قضا دانست.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110277

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی