ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دومین فینال فصل به سود فوتبال اصفهان شد

تاریخ درج : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸
بررسی عملکرد نفر به نفر سپاهانی‌ها در مقابل تراکتور

مسعود افشاری / خبرنگار

تیم فوتبال سپاهان بعد از برتری هفته پنجم در مقابل پرسپولیس، موفق شد دومین بازی فینال‌گونه خود در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر را هم با نتیجه دو بر صفر پیروز شود تا همچنان صدرنشینی در رقابت‌های لیگ را حفظ کند. این برد به این خاطر ارزش داشت که تراکتور رقیب اصلی سپاهان در راه صدرنشینی لیگ بود و به همین خاطر جمعیت بسیار زیادی از هواداران سپاهان برای تماشای این مسابقه راهی استادیوم نقش‌جهان شدند. سابقه حضور امیر قلعه نویی و تعدادی از بازیکنان سپاهان در تیم تراکتور و همچنین بازگشت احـسان حاج صفی به اصـفـهـان حساسـیـت ایـن بازی را بسیار زیاد کرده بود، اما سپاهان موفق شد با نتیجه‌ای مقتدرانه و بدون حرف و حدیث حریف مستقیمش را شکست دهد تا چشم به مسابقات آینده نیم‌فصل اول لیگ برتر داشته باشد. عملکرد بازیکنان سپاهان در این بازی بسیار خوب بود و شاگردان امیر قلعه‌نویی از کوچک‌ترین فرصت‌ها بیشترین استفاده را بردند.

پیام نـیـازمـنـد: این بازی تقابل مستقیم دو دروازه‌بان با کیفیت لیگ بود و هر چند نیازمند در هفته‌های قبلی توانسته بود با گذر از رکورد حسینی بهترین آمار کلین شیت را برای خودش به ثبت بــرســانــد، ولـی ایــن بازی می‌توانست عیار هر دو دروازه‌بان را مشخص کند. نیازمند مانند مسابقات قبلی در این بازی هم بسیار مطمئن ظاهر شد و هر چند از طرف تراکتور فشار آنچنان زیادی روی دروازه‌اش وارد نشد، با این حال در نیمه دوم با گرفتن یک شوت بازیکن حریف، دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا در پایان بتواند در مقابل یکی از خطرناک‌ترین خطوط تهاجمی‌لیگ نهمین کلین شیتش در لیگ امسال را به ثبت برساند.

جورجی گولسیانی: وظیفه مدافع گرجستانی سپاهان در این بازی مهار خط آتش تراکتور بود و این بازیکن به همراه پورقاز به خوبی بازیکنان تهاجمی‌تراکتور را از کار انداختند و در توصیف عملکرد مدافعان سپاهان همین بس که دروازه نیازمند با تهدید جدی روبه‌رو نشد، اما با این وجود گولسیانی یک اشتباه خطرناک در نیمه اول انجام داد که می‌توانست منجر به گل تراکتور شود، ولی اشتباهش را جبران آن کرد تا همچنان به همراه دروازه‌بان سپاهان یکی از بهترین بازیکنان این تیم باشد.

عزت الله پورقاز: مدافع باتجربه سپاهان در این مسابقه توانست روی ضربات هوایی عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و خط دفاعی تیمش را در مقابل تراکتور رهبری کند .پورقاز در صورت ادامه این روند می‌تواند شانس دعوت به اردوی تیم ملی را هم پیدا کند. حضور او در دعوای آخر بازی و تلاش برای کاهش تنش بین بازیکنان بسیار ارزشمند بود.

سعید آقایی: آقایی با پیراهن تراکتور به فوتبال ایران معرفی شد و طبیعی بود که برای بازی در مقابل تیم سابقش انگیزه بسیار زیادی داشته باشد که همین اتفاق هم افتاد و او با رفت و آمد بسیار زیاد در سمت چپ زمین سپاهان بارها توانست وظایفش را به خوبی انجام دهد و گل دوم سپاهان هم روی تیزهوشی و سانتر دقیق آقایی به ثمر رسید تا عملکرد خوبش را در این بازی تکمیل کند. آقایی با شرکت نکردن در شادی بعد از گل هم‌بازیانش هم نشان داد که همچنان حواسش به تیمی‌که او را به فوتبال ایران معرفی کرده هست.

مرتضی منصوری: مدافع راست سپاهان در این بازی در ۱۰ دقیقه ابتدایی می‌توانست تبدیل به چهره ویژه این مسابقه شود. ابتدا روی یک شوت بی دقت که از بالای دروازه رشید مظاهری به بیرون رفت و در مرحله بعد اشتباه او در داخل محوطه جریمه سپاهان که مـی‌تـوانــسـت یک گــل بادآورده برای تیم حریف به دنبال داشته باشد. با این وجود، مرتضی منصوری در مقابل احسان حاج صفی و خط‌هافبک تیم تراکتور بسیار خوب و با دقت بازی کرد، ولی در فــــاز هجومی ‌آن‌طور که بـایـد و شــایــد نتوانست نفوذ کند.

مهدی کیانی:  کـاپـیـتان سپاهان یکی از چهره‌های بسیار مهم این مسابقه بود و سابقه حضور کیانی در تیم تراکتور باعث شد تا هواداران هر دو تیم به دنبال تماشای عملکرد کیانی باشند.قرار گرفتن کیانی در مقابل مسعود شجاعی و خط‌هافبک پرستاره تراکتورسازی، فــرصــت ویــژه برای کاپیتان سپاهان بود تا نشان دهد به پیراهن تیمی ‌که می‌پوشد تعصب بسیار زیادی دارد و کیانی با ارائه یک نمایش بسیار خوب و با کیفیت در این مسابقه خودش را به هواداران سپاهان اثبات کرد.

محمدرضا حسینی: هافبک تیم سپاهان بعد از پشت سر گذاشتن دوره مصدومیتش، در هفته‌های گذشته نتوانسته بود به مانند دوران حضورش در تیم ذوب آهن انتظارات را برآورده کند، اما حسینی زمان بسیار مناسبی را برای درخشش انتخاب کرد و درست در مقابل حریف مستقیم سپاهان یک پاس گل زیبا برای شهباززاده ارسال کرد تا موتور گل‌سازی او در این فصل هم روشن شود. اگر حسینی در کنار زمین سپاهان راه بیفتد، بدون شک این تیم در هفته‌های آینده شرایط بسیار بهتری هم پیدا خواهد کرد.

امید نورافکن: هافبک طراح و بازی‌ساز سپاهان در هفته‌های گذشته در مقابل تراکتور بیشتر مشغول انجام وظایف دفاعی بود و کمتر توانست به هنگام حمله در محوطه جریمه حریف ظاهر شود. ضمن اینکه شناخت کافی تراکتوری‌ها از بازی نورافکن باعث شد تا آنها اجازه بازی‌سازی آنچنانی به‌هافبک سپاهان ندهند، ولی با این وجود نورافکن همچنان یکی از بهترین بازیکنان سپاهان است و نمایش بدون افت در خط‌هافبک باعث شده تا سپاهانی‌ها خیالشان از این بابت راحت باشد.

محمد کریمی: هافبک طراح و جوان سپاهان در این دو فصل گذشته آنقدر نیمکت‌نشینی را تجربه کرده است که به نظر می‌رسد کیفیت فوتبال او به شدت افت کرده و در روزهای مصــدومـیـت کـومـان، کریمی‌ هنوز نـتـوانسته جای ثابت و فیکسی در ترکیب اصلی سپاهان پیدا کند. کریمی‌در مقابل تراکتور هم عملکرد خوبی نداشت و همین موضوع باعث شد تا امیر قلعه‌نویی خیلی زود رسول نویدکیا را بعد از هفته‌ها نیمکت نشینی جانشین کریمی‌کند و نمایش خوب نویدکیا در این مسابقه به احتمال زیاد محمد کریمی، ‌هافبک آینده دار سپاهان را برای چند هفته متوالی دیگر هم به روی نیمکت خواهد فرستاد. به نظر می‌رسد که کریمی‌برای درخشش در فوتبال ایران باید برای آینده خودش تصمیم جدی بگیرد و دست‌کم فرصت بازی در یک تیم معمولی لیگ را پیدا کند.

رسول نـویـدکـیـا: برای هافبک باتجربه سپاهان قابل پیش‌بینی نبود که در یک بازی بسیار حساس بتواند در ترکیب تیمش به میدان برود، اما نویدکیا خیلی زودتر از حد تصور جانشین محمد کریمی‌در میانه میدان تیم شد و با بستن بازوبند کاپیتانی ارتباط مناسبی بین خط دفاعی و خط حمله تیمش برقرارکرد .نویدکیا با این نمایش نشان داد که همچنان هم می‌توان روی او به عنوان یک بازیکن باتجربه حساب کرد و هیچ بعید نیست که امیر قلعه‌نویی در هفته‌های آینده همچنان به بازی این بازیکن روی خوش نشان دهد و شاید نویدکیا بعد از نمایش خوب در مقابل تراکتور در هفته‌های آینده هم پیراهن فیکس تیم سپاهان را بر تن کند.

سجاد شهباززاده: به نظر می‌رسد شهباززاده راه گلزنی به تیم تراکتور را بسیار خوب فرا گرفته و برای دومین فصل متوالی با پیراهن سپاهان دروازه تراکتور را باز کرد، اگر از سانتر دقیق و بـی‌نـقـص حسیـنـی روی گــل اول بگذریم، باید گــفت که شهباززاده با موقعیت‌سنجی و با یک ضربه سر دقیق قفل بازی سپاهان و تراکتور را در ثانیه‌های پایانی نیمه اول باز کرد تا تیمش با برتری راهی رختکن شود و تراکــتـوری‌هــا را به شــک فـرو ببرد.شهباززاده با زدن این گل محبوبیت بیشتری در بین هواداران سپاهان پیدا کرده و انتظار می‌رود در هفته‌های بعدی همچنان به عنوان مهاجم سایه بــتـــــوانــد بـــه رونــــد گــلـزنــــی‌اش ادامه دهد.

کی روش استنلی: هیچ اتفاقی برای مهاجم برزیلی بهتر از این نبود که بعد از خراب کردن پنالتی در بازی هفته نهم مقابل پارس جنوبی بتواند با زدن یک گل مهم برتری تیمش در مقابل تراکتور را قطعی کند و دوباره دل هواداران سپاهان را به دست بیاورد. امیر قلعه‌نویی هم کاملا متوجه شده که استنلی بیشتر یک بازیکن خطرناک روی هواست و شاید از این به بعد دیگر پنالتی‌های تیمش را به این مهاجم برزیلی نسپارد. استنلی بعد از حواشی زیادی که در فصل گذشته ایجاد شد، امسال روی اعــصــابــش هم کـنـتـرل بیشتری پیدا کرده و در این مسابقه حساس کمتر در جریان درگیری‌های درون زمین قرار گرفت.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/103024

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی