ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دیدبان

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
به فرانسه نروید

وزارت خارجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  با توجه به اعتراضات مستمر مردمی‌در شهرهای مختلف فرانسه به ویژه پاریس، جهانگردان ایرانی برنامه سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.به گزارش مهر با توجه به اعتراضات مستمر مردمی‌در جمهوری فرانسه طی یک سال اخیر و نظر به اعتصابات عمومی‌دو روز گذشته و به خشونت کشیده شدن این اعتراضات در شهرهای مختلف آن کشور به ویژه پاریس، به مسافران و جهانگردان ایرانی به طور جدی توصیه می‌شود به منظور حفظ امنیت و سلامت خود، برنامه سفر به کشور جمهوری فرانسه را به زمان دیگری موکول کنند. پیش از این وزارت خارجه توصیه‌هایی را درباره سفر ایرانی‌ها به هنگ کنگ نیز داده و آورده بود: با توجه به ناآرامی‌های منطقه ویژه اداری هنگ کنگ چین، سرکنسولگری جمهوری اسلامی‌ایران در این منطقه از هم‌وطنان محترم که قصد سفر و اقامت در هنگ کنگ را دارند درخواست می‌کند با هوشیاری و مراقبت کامل موارد زیر را مورد توجه قرار دهند.خودداری از هرگونه حضور در محل‌های ناآرام یا مسیرهای منتهی به آن دنبال کردن اخبار محلیمشخص کردن مسیر تردد قبل از خروج از محل (به‌خصوص در روزهای شنبه و یکشنبه) حصول اطمینان در مورد وسایل همراه هم‌وطنان قبل از سفر به دلیل قوانین سختگیرانه منطقه ویژه هنگ‌کنگ در خصوص همراه داشتن وسایل شبیه به سلاح (اعم از وسایل تزئینی یا اسباب بازی)

 خودداری از بحث با مردم در خصوص ناآرامی‌ها

توجه به توصیه‌های پلیس و پرهیز از استفاده از پوشش‌های مرتبط با معترضان( یکدست سفید و یکدست سیاه)همراه داشتن آدرس و شماره تماس سرکنسولگری جمهوری اسلامی‌ایران در هنگ کنگ و تماس با بخش کنسولی در مواقع ضروری

 

 

چرا خارجی‌ها از تورهای آشناسازی شاکی‌اند؟

یک عضو جامعه تورگردانان ایران با انتقاد از نحوه برخورد با تورهای آشناسازی که برای آژانس‌های خارجی در ایران برگزار می‌شود، گفت: بروکراسی چنان شدید است که برای دریافت یک نامه حمایتی از دو ماه قبل باید پیگیری کنیم و در نهایت هم نظر معترضانه مسئولان اداره کل موزه‌ها را بشنویم که چرا این همه تور آشناسازی در ایران برگزار می‌شود.سعید فکری در گفت‌وگو با ایسنا درباره برخورد صورت‌گرفته با تور آشناسازی که به مدت یک هفته در ایران برگزار کرده و درخواست حمایت کرده بود تا ورودیه موزه‌ها و اماکن تاریخی برای این گروه ۱۷ نفره رایگان باشد، اظهار کرد: ما خیلی مکاتبه کردیم تا حمایت جلب کنیم، همه استان‌های در مسیر این تور (اصفهان، فارس و یزد) همکاری کردند و فقط تهران بود که مکاتبات ما را بی‌جواب گذاشت و از این تور آشناسازی برای دیدن مجموعه کاخ گلستان و موزه ملی ورودیه دریافت کرد.او ادامه داد: وزارتخانه اگر آژانس‌ها را در سفرهای بازاریابی، نمایشگاهی یا تورهای آشناسازی حمایتی نکند، پس چه نقش حمایتی برای خود در قبال بازاریابی گردشگری ایران قائل است؟! ما از آنها پول نمی‌خواهیم اما حداقل می‌تواند یک دلگرمی ‌به بخش خصوصی بدهد، وگرنه برای آژانسی که تور آشناسازی برگزار کرده سخت یا سنگین نیست بهای ورود به اماکن تاریخی و موزه‌ها را هم بپردازد. دلسردکننده است بعد از دو ماه نامه‌نگاری و تماس‌های تلفنی مکرر، از مسئولان نقل کنند «چه خبر است این همه تور آشناسازی برگزار می‌شود». خوب این گروه‌ها باید به ایران بیایند که به دنبال آن توریست هم بیاید. این حرف‌ها چه معنی می‌دهد؟!فکری اظهار کرد: به عنوان آژانس کوچک از ابتدای سال تا حالا بیشتر از یک میلیارد تومان خرج بازاریابی ایران کرده‌ایم، کل این هزینه هم فقط خرج شرکت در دو نمایشگاه خارجی و B۲B  چین شده است. اگر مثل یک شرکت بزرگ می‌خواستیم بازاریابی کنیم که هزینه‌هایمان بیشتر از این‌ها می‌شد. این هزینه برای یک آژانس توریستی آن هم در این شرایط اقتصادی سنگین است، حالا این وسط اگر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ورودیه موزه‌ها و اماکن تاریخی برای تورهای آشناسازی صرف‌نظر کند، آیا اتفاقی می‌افتد؟ اگر دو موزه به آژانس‌های خارجی که قرار است در ادامه توریست به ایران بفرستند، بلیتی نفروشند چه خسارتی می‌بینند؟ ما تورگردان هستیم حداکثر کاری که از دستمان برمی‌آید برای گردشگری کشورمان انجام می‌دهیم، اما وزارت میراث و گردشگری برای ما چه می‌کند؟ باور منِ بخش خصوصی این است که این وزارتخانه تشکیل شد که از ما و گردشگری بیشتر حمایت کند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/104399

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی