ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

رژیم مدیترانه‌ای؛ دشمن ام اس

تاریخ درج : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 
تغذیه مناسب عامل موثری در مداوای بیماری‌های عصبی است

بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری سیستم عصبی مرکزی است که در آن پوشش میلین بافت عصبی مانند مغز، عصب بینایی و نخاع دچار آسیب شده و با بافت سفت یا همبند جایگزین می‌شود. هرچند این بیماری یکی از شایع‌ترین انواع ناتوانی‌های عصبی در بزرگ‌سالان جوان است، ولی خوشبختانه بیشتر بیماران به‌طور خفیف تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه نظر دکتر فاطمه شیرانی، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی، را بخوانید.

 

 

شیوع ام اس
بر اساس آمار موجود 5/2 میلیون نفر در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا هستند. ایران جزء مناطق با شیوع پایین بیماری ام اس‌(چهار تا 20 نفـر در هـر 100 هـزار نفـر) به حساب می‌آید؛ اما در یک دهه گذشته شمار مبتلایان به ام اس در کشور افزایش یافته است. دو شهر اصفهان و تهران جزء منـاطق بـا شیوع متوسط ام اس محسوب می‌شوند.

 

سوء تغذیه و ام اس
بیماری ام اس بر اثر ترکیب عوامل ژنتیکی، محیطی و وضعیت جغرافیایی رخ می‌دهد. هدف اصلی درمان در مبتلایان به ام اس تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از حملات، کاهش ناتوانی و عفونت همراه با بهبود کیفیت زندگی است. رژیم غذایی به عنوان یک عامل محیطی موثر در ایجاد و کنترل بیماری مالتیپل اسکلروزیس نقش دارد. در مبتلایان به ام اس، سوء تغذیه با اختلال سیستم ایمنی همراه است و بر عملکرد ذهنی و قدرت عضلات تنفسی تأثیر می‌گذارد و خطر کمبود مواد مغذی خاص را افزایش می‌دهد.

 

نقش تغذیه در کنترل بیماری ام اس
بررسی‌های اپیدمیولوژی نشان داده‌اند که پیروی از رژیم غذایی مناسب به ویژه در مراحل ابتدایی ابتلا به ام اس باعث کند شدن سیر بیماری و کاهش میزان ناتوانی کلی در دراز مدت می‌شود. درحقیقت استفاده از یک رژیم غذایی صحیح و رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی در بیماران مبتلا به ام اس اهمیت بیشتری نسبت به سایر افراد دارد و به کنترل عوارضی چون افزایش وزن، سوء تغذیه، مشکلات بلع، یبوست، عفونت دستگاه ادراری و خستگی در مبتلایان به ام اس کمک می کند. بیشتر بیماران ام اس در طول دوره بیماری دچار کاهش یا افزایش غیر طبیعی وزن می شوند که هر دوی این حالات بر بیمار اثر منفی دارد. بی‌اشتهایی و برخی از مشکلات روحی روانی می‌تواند عامل دریافت کم مواد غذایی و کاهش وزن در این افراد شود. از طرفی اختلال در بلع، لرزش یا خستگی ناگهانی در زمان خوردن غذا مدت زمان صرف غذا را کوتاه می‌کند و با کاهش غذای دریافتی می تواند باعث لاغری افراد مبتلا شود. با پیروی از اصول تغذیه صحیح می توان وزن بیمار را در حد مطلوب حفظ کرد. انجمن ملی ام اس آمریکا یک رژیم غذایی متعادل سرشار از فیبر غذایی و محتوای کم چربی های اشباع  و چربی حیوانی را توصیه می کند. رژیم‌های غذایی با محتوای چربی اشباع بالا ممکن است با خطر بالاتر ابتلا به ام اس مرتبط باشند؛ در صورتی که رژیم های غذایی سرشار از سبزی ها و فیبر غذایی ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند.
 

 

نقش ویتامین D
ویتامین D در متابولیسم استخوان، تنظیم، تکثیر و تمایز سلولی و همچنین تنظیم پاسخ های ایمنی نقش دارد. ویتامین D از طریق تنظیم عملکرد سیستم ایمنی بدن در بروز  یا شدت یافتن بیماری ام اس اثرگذار است. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می‌دهد سطح سرمی ویتامین D‌ در مبتلایان به ام اس به طور معناداری کمتر از افراد سالم است؛ در عین حال در مناطقی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند یا بیشتر غذاهای سرشار از ویتامین D را مصرف می کنند، شیوع بیماری ام اس کمتر است. به نظر می رسد در نظر گرفتن مکمل کافی ویتامین D‌(پس از ارزیابی سطوح سرمی ویتامین D در بدن) برای رسیدن به سطح نرمال در مبتلایان به ام اس در بهبود شرایط بیمار و جلوگیری از کاهش تراکم استخوان مفید است.

 

رژیم ضد التهابی
شواهدی وجود دارد که رژیم ضد التهابی می‌تواند به کاهش عوارض بیماری ام اس کمک کند. رژیم غذایی مدیترانه‌ای که شامل غلات کامل، میوه و سبزی، آجیل، ماهی و روغن‌های غیر اشباع است، به عنوان یک رژیم ضد التهاب می‌تواند برای مبتلایان به ام اس سودمند باشد.
انواع میوه و سبزی منبع مهم ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها هستند.  فیتوکمیکال‌های موجود در انواع میوه و سبزی خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند و در کاهش عوارض ام اس موثرند. در مقابل غذاهای پر چرب، شور، انواع قندهای  ساده، فست‌فود یا غذاهای فوری‌(انواع سوسیس و هات داگ، انواع کالباس و همبرگرهای آماده) میزان التهاب را در بدن تشدید می‌کنند.

نورولوژیک
یکی از  مشکلات شایع در مبتلایان به ام اس، مثانه نورولوژیک است که باعث بی‌اختیاری و تکرر ادرار می‌شود. برخی بیماران دریافت مایعات را به شدت کاهش می‌دهند تا از تکرر ادرار بکاهند؛ اما این کار باعث افزایش ابتلا به عفونت‌های ادراری و تشدید یبوست می‌شود. برای کنترل تکرر ادرار بهتر است دریافت مایعات کافی‌(هشت-شش لیوان آب در روز) در ساعات بیداری انجام و مصرف مایعات در زمان قبل از خواب محدود شود.در عین حال لازم است فرد مبتلا به ام اس از رژیم غنی از فیبر غذایی همراه با آلوی اضافی و مایعات کافی استفاده کند تا مشکل یبوست اصلاح شود. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/95854

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی