ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در استارتاپ‌ها

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

 سه شرکت در ایالات‌متحده موفق شدند در سال ۲۰۱۸ بیش از  یک میلیارد دلار جذب سرمایه داشته باشند و انتظار می‌رفت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در همه‌  استارتاپ‌های آمریکایی برای اولین بار از ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند. به گزارش دیجیاتو، دراین‌بین نام شرکت Softbank بیش از سایر سرمایه‌گذارها به چشم می‌خورد.

 

اپیک گیمز: ۱.۲۵ میلیارد
با درخشش بازی محبوب Fortnite در ماه اکتبر، اپیک گیمز ، سرمایه‌گذاری ۱.۲۵ میلیارد دلاری روی شرکت خود را اعلام کرد. این شرکت با کمک مالی و سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی چون KKR، آیکونیک کپیتال، اسمش ونچرز، وولکان کپیتال، کلاینر پرکینز و لایت اسپید ونچرز به بهبود عملکرد فورتنایت ادامه داد. انتظار می‌رود فورتنایت به‌تنهایی بتواند دو میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ درآمدزایی داشته باشد.این درآمد بسیار مناسب توسط اپیک گیمز در حالی اتفاق می‌افتد که در سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر سرمایه‌گذاری در صنعت بازی‌های ویدئویی بودیم. بر اساس گزارش‌ها Crunchbase سرمایه‌گذاری روی این صنعت نسبت به سال گذشته حدود ۷۵ درصد افزایش داشته و به ۷۰۱ میلیون دلار در نیمه اول ۲۰۱۸ رسیده بود.

 

اوبر: ۱.۲ میلیارد دلار
یکی از بیشترین سرمایه‌گذاری‌های سال ۲۰۱۸ از آن شرکت اوبر است. معامله‌  ۱.۲ میلیارد دلاری این شرکت با Softbank در سال ۲۰۱۷ از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین معاملات محسوب می‌شود. چراکه در وهله‌ اول منجر به میلیاردر شدن بنیان‌گذار این شرکت یعنی «تراویس کالانیک» شد و پای Softbank را به‌عنوان اصلی‌ترین سهام‌دار این شرکت محکم کرد.این معامله همچنین ارزش شرکت سان فرانسیسکویی را حدود ۲۰ میلیارد دلار افزایش داد و آن را به ۷۲ میلیارد دلار  رساند.

 

آزمایشگاه جول: ۱.۲ میلیارد دلار
جول یکی از شرکت‌هایی بود که موفق شد در سال ۲۰۱۸ بیشترین سرمایه‌گذاری پرخطر را دریافت کند. این شرکت با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد دلاری از سوی تایگر گلوبال، فیدلتی و چند شرکت دیگر تا اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی همراه بــود.سپـــــس  ســـــازنـــده‌ سیــگـار‌هــای الکتــــــریـــکی ســــرمــایــه‌گــــذاری ۱۲.۸ میلیارد دلاری مارلبرو را پذیرفت که ارزش شرکت را به ۳۸ میلیارد دلار رساند. این شرکت موفق شد در کمتر از ۷ ماه پس از اولین سرمایه‌گذاری خطرپذیر، به ارزش‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری برسد که چهار برابر فیس‌بوک سریع‌تر بود. به نظر می‌رسد سال ۲۰۱۹ بتواند سالی فوق‌العاده برای این شرکت باشد.

 

مجیک لیپ: ۹۶۳ میلیون دلار
یکی از شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری پرخطر مناسبی را در سال ۲۰۱۸ دریافت کرد، مجیک لیپ بود. این شرکت که در حوزه‌ تولید سخت‌افزارهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند موفق شد برای تولید قطعات خود دو میلیارد دلار از سرمایه‌گذارانش دریافتی داشته باشد.کلیدی‌ترین سرمایه‌گذاران مجیک لیپ که ارزش‌گذاری این شرکت را به ۶.۳ میلیارد دلار رساندند، Temasek و AT&T بودند. این شرکت همچنین توسط شرکت‌های معروفی همچون گوگل، علی‌بابا و اکسل اسپرینگر پشتیبانی می‌شود.

 

کترا: ۸۶۵ میلیون دلار
یکی از شرکت‌هایی که Softbank در سال ۲۰۱۸ روی آن سرمایه‌گذاری ۸۶۵ میلیون دلاری داشت کترا بود که دارای ارزش‌گذاری ۳ میلیارد دلاری بود. کترا یک استارتاپ درزمینه‌ تکنولوژی است که به تولید و طراحی ساختمان‌ها می‌پردازد. این شرکت از SoftBank، فاکس کان، گرین اوکس کپیتال و چند شرکت دیگر موفق به دریافت سرمایه ۱.۱ میلیارد دلاری شده است.

 

اوپن دور: ۷۲۵ میلیون دلار
اوپن دور یک استارتاپ درزمینه‌  بازار املاک و مستغلات است که موفق شد با کمک Softbank سرمایه‌گذاری ۷۲۵ میلیون دلاری در سال داشته باشد تا ارزش این شرکت به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.

 

لیفت: ۶۰۰ میلیون دلار
یکی از رقبای بزرگ شرکت اوبر که «لوگان گرین» و «جان زیمر» در سال ۲۰۱۲ بنیان ‌گذاشتند، تنها در ایالات‌متحده و کانادا فعالیت می‌کند، اما موفق شد نزدیک به ۵ میلیارد دلار از شرکت‌های KKR، می فیلد، دیدی چوکسینگ، فلادگیت و چندی دیگر سرمایه دریافت کند.

 

پلوتون: ۵۰۰ میلیون دلار
رشد پلوتون در سال ۲۰۱۸ باعرضه‌ تردمیل ۴ هزار دلاری چند برابر شد و باعث شد این شرکت به سرمایه‌ ۵۰۰ میلیون دلاری دست یابد و دارای ارزش ۵ میلیارد دلاری شود. استارتاپ نیویورکی که عموما از آن با عنوان نت فلیکس ورزشی یاد می‌شود نزدیک به  یک میلیارد دلار سرمایه گذاری پرخطر در شش سال فعالیت خود به دست آورده است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/90425

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی