ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

شبِ عید داروخانه‌ها و عطاری‌ها

تاریخ درج : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
کرونا بازار کدام مشاغل را در ایران داغ کرد؟

با شیوع کرونا در ایران، بازارها تغییراتی جدی را تحت تاثیر کاهش شدید مشتریان از یک سو و تعطیلی برخی از واحدهای صنفی از سوی دیگر تجربه کردند. به گزارش خبرآنلاین، در شرایط کنونی اما برخی مشاغل با رونق ویژه ای مواجه شده‌اند. هر روز اخبار متعددی در خصوص کشف ژل‌های ضدعفونی و ماسک و ... در سراسر کشور به گوش می‌رسد اما همچنان بازار این محصولات داغ است، هر چند پشت شیشه‌های داروخانه‌ها دست نوشته‌هایی مبنی بر اینکه ژل داریم، ماسک نداریم و ... به چشم می خورد.

 داروخانه‌ها

 داروخانه ها این روزها وضعیت فوق‌العاده ای دارند. در شرایطی که قفسه ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خالی است داروخانه‌ها به یکی از پرمراجعه‌ترین واحدهای صنفی در این روزها بدل شده‌اند . متصدی یک داروخانه که به محض ورود هر مشتری تاکید می‌کرد فقط الکل یک لیتری داریم، در پاسخ به این سوال که این روزها چقدر با افزایش فروش مواجه شده اید، گفت: وقعا آمار نمی‌توانم بدهم ولی مشتری وقتی می‌بیند مواد ضدعفونی نیست صابون آنتی باکتریال یا صابون‌های خاص و ژل‌های شست‌وشوی دست را که غیر الکلی هستند می‌خرد و از این بابت  ما  با افزایش فروش مواجه هستیم .

 عطاری‌ها

 جالب اینجاست بازار عطاری‌ها این روزها داغ تر از همیشه است . خرید اسپند، پودر زنجبیل، عنبرنسارا، چهار تخم، میخک و ... با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شده است. هر آنچه در عطاری‌ها با عنوان ضدعفونی کننده و دارای طبع گرم عرضه می‌شود ، این روزها بازار گرمی را به خود اختصاص داده‌اند . در این میان داغ‌شدن بازار برخی کالاها مانند کود الاغ و ... کمی تعجب آور  است. نه فقط در عطاری های سطح شهر که در فضای مجازی نیز بازار خرید و فروش عنبرنسارا داغ است . هرکیلوگرم کود الاغ در سایت دیوار بین ٧٥ تا ١٥٠‌هزار تومان برای فروش گذاشته شده است. در یکی از این آگهی‌ها گفته شده کودها متعلق به الاغ جوان و ماده است که خاصیت ضدعفونی قوی‌تری دارد و از طالقان برای مشتریان ارسال می‌شود. 

میوه فروشی‌ها  و سوپرمارکت‌ها

 هر چه قنادی‌ها خلوت‌اند، میوه فروشی‌ها بازار داغ‌تری دارند . انتشار اخباری در خصوص تقویت سیستم ایمنی و خوردن ویتامین کافی خصوصا ویتامین c  برای مقابله با کرونا سبب شده قیمت پرتقال و لیموشیرین و لیموترش و البته سیر و زنجبیل به شدت بالا رود . حالا زنجبیل حتی به قیمت‌هایی بالاتر از 120 هزار تومان در هر کیلو فروخته می‌شود و قیمت لیموشیرین نیز در برخی واحدهای صنفی بین 18 تا 20 هزار تومان شده است . سیر به 50 تا 60 هزار تومان رسیده است . سوپرمارکت‌ها و مغازه های سطح شهر نیز  با افزایش قابل توجه مشتری از یک سو و افزایش حجم خرید کالاهای اساسی و شوینده ها از سوی دیگر مواجه هستند. این رشد در شرایطی اتفاق افتاده که فروشگاه های زنجیره ای  نیز با افزایش فروش همراه‌اند. کرونا هر چند واحدهای تولیدی و صنعتی و اصناف را با بحرانی ناخواسته مواج کرده اما سبب شده است تولید کنندگان لوازم بهداشتی سه شیفته مشغول فعالیت باشند. در این میان فروش سایر لوازم بهداشتی نظیر دستمال‌های مرطوب ، پد الکلی و ... نیز با افزایش قابل توجه همراه شده است .

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107594

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی