ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

شروع کار آسیایی ذوب آهن

تاریخ درج : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
فولاد شهر چشم انتظار هواداران است

مهری مصور

 

 

 

این درست که ذوب‌آهن در لیگ برتر خوب نتیجه نمی‌گیرد و این هم درست که مصدومیت رباط صلیبی محمدرضا خلعتبری در موقعیت فعلی بدترین خبر ممکن برای ذوبی‌هاست، اما حساب لیگ قهرمانان ذوب‌آهن از لیگ برتر جداست. تیم ذوب‌آهن که سابقه یک دوره نایب قهرمانی در آسیا را دارد، به واسطه نایب قهرمانی در لیگ هفدهم، سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اما برای رسیدن به مرحله گروهی و حضور در جمع تیم‌های برتر فوتبال قاره کهن، دو مانع را پیش رو دارد و در گام اول باید از سد تیم الکویت کویت عبور کند.

 

 

امروز هشتمین حضور آسیایی ذوب آهن به طور رسمی آغاز می شود و شاگردان علیرضا منصوریان در ورزشگاه فولادشهر به مصاف تیم الکویت می روند. ذوب آهن در لیگ برتر در جایگاه چهاردهمی جای گرفته و از شرایط مطلوبی برخوردار نیست.سفید و سبزپوشان اصفهانی که از زمان امید نمازی تاکنون درگیر طلسم نبردن در بازی های خانگی بوده اند، در دیدار امروز چاره ای به جز شکستن این طلسم نداشته و برای نزدیک شدن به مرحله گروهی، ناچار به عبور از سد تیم الکویت هستند.به بهانه هشتمین حضور آسیایی ذوب‌آهن، در ادامه گزارش نگاهی به روند کسب سهمیه این تیم در دوره‌های گذشته می اندازیم.

 


سهمیه آسیایی با قهرمانی در جام حذفی
نخستین سهمیه آسیایی ذوب آهن هم‌زمان با قهرمانی این تیم در جام حذفی و به مربیگری رسول کربکندی به وقوع پیوست. ذوبی ها در نیمه نهایی این رقابت ها و در دیدار دشوار به دیدار تیم سپاهان رفته و با شکست این تیم، فینالیست شدند. در دیدار فینال، تیم اصفهانی  برابر فجر سپاسی در ضربات پنالتی به قهرمانی رسید و برای نخستین بار راهی مسابقات باشگاهی در قاره کهن شد.
 

 


سهمیه آسیایی با قهرمانی در جام حذفی
ذوب آهن که  در لیگ برتر و در گام آخر قهرمانی را از دست داده بود، در دیدار فینال به مصاف راه آهن رفت. ذوبی‌ها که برای کسب قهرمانی در این رقابت ها، انگیزه زیادی داشتند، در بازی رفت مغلوب شدند، اما در بازی برگشت، با نتیجه پرگل حریف را مغلوب کرده و به پیروزی رسیدند تا بدین ترتیب دومین سهمیه آسیایی و قهرمانی ذوب‌آهن در جام حذفی، زمانی با هدایت منصور ابراهیم‌زاده و در ابتدای شروع دوران پرفروغ این تیم رقم بخورد.
 

 


سهمیه آسیایی با نایب قهرمانی در لیگ
در این مقطع، ذوب آهن با منصور ابراهیم زاده به یکی از مدعیان تبدیل شده بود، اما در لیگ برتر نهم، تیم سپاهان با هدایت امیر قلعه نویی به قهرمانی رسید و ذوب آهن به نایب قهرمانی بسنده کرد. ذوبی ها با سهمیه مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کردند و البته در مرحله یک چهارم حذفی از دور کنار رفتند.
 

 


سهمیه آسیایی با رتبه سومی
در دومین قهرمانی متوالی سپاهان در لیگ برتر، این بار نوبت به سومی ذوب آهن رسید و از  آنجا که سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا کاهش پیدا کرده بود، دو تیم استقلال و ذوب آهن به عنوان تیم های دوم و سوم لیگ برتر در دیدار پلی آف آسیا به مصاف هم رفتند که ذوبی ها نتیجه را به استقلال واگذار کرده و خیلی زود با مسابقات باشگاهی قاره کهن وداع کردند.
 

 


 سهمیه آسیایی با قهرمانی در جام حذفی
ذوبی ها که با یحیی گل محمدی به تیم قابل احترامی در لیگ تبدیل شده بودند، در جام حذفی با پشت سر گذاشتن مسیری دشوار به فینال رسیدند و در دیدار پایانی با غلبه بر نفت تهران، به قهرمانی رسیدند تا با توجه به قهرمانی سپاهان در لیگ برتر، فصل موفق فوتبال نصف جهان رقم بخورد.
 

 


 سهمیه آسیایی با قهرمانی در جام حذفی
ذوبی ها که در جام حذفی مدافع عنوان قهرمانی محسوب می شدند، با قدرت از عنوان گذشته خود دفاع کردند. این تیم که با شکست حریفان به فینال رسیده بود، در دیدار پایانی جام حذفی که در خرمشهر برگزار شد، در وقت قانونی و اضافه با تیم استقلال مساوی کرد، اما در ضربان پنالتی این تیم را شکست داد و سهمیه آسیایی را به خود اختصاص داد.
 

 


سهمیه آسیایی با تبصره و ماده و البته خوش شانسی!
فصل گذشته، سهمیه ذوب آهن برای لیگ قهرمانان آسیا کاملا غیر منتظره به دست آمد. این تیم که در لیگ برتر و جام حذفی ناکام مانده بود، با توجه به کنار گذاشته شدن تیم نفت تهران از لیگ قهرمانان آسیا، سهمیه غیر مستقیم این رقابت ها را در اختیار گرفت. ذوبی ها که در رقابتی نزدیک با تیم سپاهان، رتبه چهارمی لیگ را از آن خود کردند، یک رده بالاتر به سودشان شد و یکی از چهار نماینده ایران در فصل جدید مسابقات باشگاهی قاره کهن لقب گرفتند.ذوبی ها که این بار نیز سهمیه غیر مستقیم داشتند، در مرحله پلی آف به مصاف تیمی از هند رفتند و با غلبه بر این تیم، راهی مرحله گروهی شدند. شاگردان امیر قلعه نویی در مرحله گروهی در گروهB  با تیم های الوحده امارات، لوکوموتیو ازبکستان و الدحیل قطر هم گروه بودند.تیم اصفهانی با رتبه دومی از مرحله گروهی صعود کرد و در این مرحله با تیم استقلال مواجه شد اما در رقابت دو تیم ایرانی، پیروزی سهم آبی‌پوشان تهرانی شد و تیم اصفهانی با لیگ قهرمانان وداع کرد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/90243

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی