ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

شهرداری‌ها،‌ سیل بندها را تقویت كنند

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
شیشه فروش: سیل 520 میلیارد تومان به استان خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، مجموع خسارت سیل به بخش های مسکن، راه، کشاورزی و تاسیسات زیربنایی این استان را پنج هزار و 200 میلیارد ریال اعلام کرد. منصور شیشه فروش در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در پی بارش‌های سنگین روزهای پنجم تا دوازدهم فروردین امسال که با وقوع طوفان در شرق اصفهان همراه بود،360 کیلومتر از راه های ارتباطی و 414 ابنیه فنی دچار آسیب شد.  

وی افزود: هشت هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دید که از این تعداد دو هزار و 100 واحد نیاز به بازسازی و پنج هزار و 900 واحد آن نیاز به تعمیرات دارد. 

به گفته وی، از این تعداد دو هزار و 500 واحد شهری و پنج هزار و 500 واحد، روستایی است.  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: جاری شدن سیل در روزهای یاد شده، به چهار هزار و 800 هکتار از زمین های زراعی و باغی و حدود 830 رشته قنات استان اصفهان آسیب زد.همچنین 829 مورد ادوات کشاورزی، 900 کلنی زنبور عسل و یک هزار و 240 راس دام سبک و سنگین در استان اصفهان نابود شد و حدود چهار هزار تن محصولات باغی از بین رفت.  

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: علاوه بر این حدود 200 کیلومتر خطوط آب، برق، گاز و مخابرات دچار آسیب شد.  وی با اشاره به اینکه احـتمال بارش‌هــای سیــل آســا در اردیبهشت نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: ماهیت این نوع بارش ها رگباری است و باتوجه به اینکه پس از یک دوره خشکسالی انجام می شود مخاطراتی را به همراه دارد. 

شــیــشــه فــروش اظــهارداشـــت: بـه همین منظور جلسه ستاد بحران استانداری اصفهان با حضور اعضا تشکیل و مقرر شد تیمی با محوریت فرمانداران شهرستان ها و همکاری شهرداری‌ها، دهیاری ها، امور آب و راه و شهرسازی رودخانه های فصلی، مسیل‌ها و آبراهه ها را پایش کند.  وی تاکید کرد: این گروه موظف هستند انهار سنتی راکه در شهرستان ها مسدود شده اند، شناسایی و زمینه بازگشایی مسیر آنها را فراهم کنند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان یادآور شد: ستاد سیل آب منطقه ای اصفهان باید در همه شهرستان ها فعال شود و با بررسی علل وقوع سیل در شهرستان ها، راهکارهای لازم را اتخاذ کند. 

وی گفت: براساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، شهرداری ها موظف هستند سیل‌بندهای اطراف شهرها را تقویت و نسبت به جمع‌آوری آب های سطحی اقدام کنند.  بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در سال زراعی جاری، 251 میلی متر بارش در استان اصفهان ثبت شده که 192 میلی‌متر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته زراعی است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/93044

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی