ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

عرضه‌ پوشاک در ویترین مجازی

تاریخ درج : دوشنبه ۲۹ امرداد ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
خرید و فروش لباس در سایت های اینترنتی اصفهان افزایش یافته‌است

سعیده غفاری

 

 

چند سال قبل هنگامی که اولین فروشگاه‌های اینترنتی پوشاک شروع به کار کردند، کمتر کسی تمایل به خرید از آنها را داشت. ولی رفته رفته با به کار گیری سیاست‌های بازاریابی مثل عرضه مد جدید، قیمت پایین‌تر، موجود بودن انواع لباس مناسب گرم و سرد و... دید مردم به این فروشگاه‌ها عوض شد و میزان فروش آن افزایش چشمگیری پیدا کرد. تاجایی که بعضی از افراد خرید اینترنتی پوشاک را به خرید حضوری از بازار ترجیح می‌دهند. با این حال خرید از این فروشگاه ها مشکلاتی از جمله عدم تعیین دقیق سایز، عدم امکان پرو، مشخص نبودن جنس و رنگ لباس و... را به دنبال دارد.

 

هرچند در ابتدا استقبال خوبی از فروشگاه‌های اینترنتی پوشاک نمی‌شد ولی امروز حتی در شهر اصفهان‌ نیز ده‌ها فروشگاه‌ پوشاک به صورت اینترنتی فعالیت می‌کنند و البته تقاضا برای آنها بالاست.

 

    چه پوشاکی در فروشگاه‌های اینترنتی به فروش می‌رسد؟
در فروشگاه‌های اینترنتی بیشتر لباس‌های مارک و مد عرضه می‌شود. طی دو سه سال گذشته ابتدا مد غالب بازار پوشاک در این فروشگاه‌ها موجود شد. درواقع زمانی که خبری از مد جدید در بازار نیست، تعداد زیادی از فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام و تلگرام شروع به معرفی و فروش مد می‌کنند و مورد استقبال افراد زیادی قرار می‌گیرد. ولی عرضه زودتر مد تنها دلیل افزایش فروش پوشاک اینترنتی نیست، بلکه قیمت پایین‌تر نیز به میزان فروش آنها کمک می‌کند. در فروشگاه‌های اینترنتی، لباس‌های جدید با قیمت پایینی به فروش می‌رسند در حالی که پس از گذشت یکی دوماه همین پوشاک در بازار با اختلاف قیمت بیشتری عرضه می‌شود تا جایی که قیمت بعضی مدل‌ها حتی تا دو برابر بیشتر از اجناس اینترنتی است! همچنین زمانی که مد جدید در ویترین فروشگاه‌ها به چشم می‌خورد، موجودی پوشاک اینترنتی رو به اتمام است، برای مثال تا چند روز دیگر شاهد عرضه پوشاک پاییزی در اینترنت خواهیم بود و این درحالی است که تابستان هنوز تمام نشده‌است. از این‌رو  افراد زیادی ترجیح می دهند مد جدید را زودتر و ارزان‌تر از فروشگاه‌های اینترنتی بخرند.گروه دیگر از فروشگاه های اینترنتی، در زمینه عرضه پوشاک مارک مشغولند. بانی‌مد، دیجی‌استایل، بامیلو و...از این قبیل فروشگاه‌های اینترنتی هستند. در سایت این فروشگاه‌ها تنها لباس‌های مارک دار موجود است. در این فروشگاه‌های اینترنتی قیمت اجناس پایین‌تر از بازار نیست و تنها هدف این فروشگاه‌ها به فروش رساندن انواع پوشاک در فصول مختلف است. برای مثال هنگامی که شما در فصل تابستان به یکی از شعب بانی‌مد مراجعه کنید، هیچ لباس گرمی عرضه نمی‌شود، چراکه این دسته از پوشاک در انبار هستند و تا رسیدن فصل سرما نیز در ویترین های فروشگاه موجود نخواهد شد، ولی برای راحتی حال مشتریان، انواع لباس‌های مناسب فصول مختلف، در فروشگاه اینترنتی عرضه می‌شود.

 

 

    خرید اینترنتی پوشاک خالی از مشکل نیست!
خرید اینترنتی لباس بیشتر مشکلات زیادی را به دنبال دارد و شاید همین مسئله باعث شده که بعضی از افراد تمایل به خرید آنلاین پوشاک نداشته باشند. اولین و بزرگ ترین مشکل آن، مشخص نبون سایز لباس است، به این صورت که در خریداینترنتی نمی‌توان به درستی لباسی را با سایزمناسب انتخاب کرد. هرچند فروشگاه‌های اینترنتی عرضه کننده اجناس مارک برای این مشکل راه حلی ارائه داده‌اند و در جدول مخصوصی اندازه‌های مختلف مثل دور کمر، بازو و... سایز های متخلف را معلوم کرده‌اند تا مشتریان سایز لباس خود را به درستی انتخاب کنند. برای مثال کسی که یک پیراهن در سایز ایکس‌لارج انتخاب می‌کند در جدول مخصوص آن پیراهن مشاهده می‌کند که دور بازو‌ها، دور کمر و سایر بخش‌های لباس چه انداره‌ای دارد.عدم امکان پرو لباس از دیگر مشکلات خرید اینترنتی به حساب می‌آید. بعضی از لباس‌ها ممکن است در تن مانکن زیبا به نظر برسند ولی تن خور آنها برای برخی افراد مناسب نباشد و این درحالی است که در خرید اینترنتی تن خور لباس فقط در عکس‌های متنوع موجود در وب‌سایت، قابل دیدن است ولی هنگامی که قصد خرید لباس در بازار را دارید به راحتی می توان آن را پرو کرد و از تن خور آن مطمئن شد.سومین مشکل خرید اینترنتی پوشاک، مشخص نبودن جنس آن است. در فروشگاه های اینترنتی لباس‌هایی با قیمت پایین وجود دارد ولی پس از خرید آنها مشخص می شود که جنس پارچه بی‌کیفیت است. با توجه به این موضوع نمی‌توان به طور کامل به اجناس فروشگاه‌های اینترنتی اعتماد کرد. ولی دراین میان تعدادی از این فروشگاه‌ها برای این مشکل نیز راه حلی پیدا کرده اند و در مشخصات اجناس، نوع پارچه را نیز مشخص می‌کنند، سپس مشتری می‌تواند در صورت عدم رضایت، آن پوشاک را به روش‌های مختلف تعویض کند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/79800

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی