ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

غفلت سرخابی‌ها به نفع اصفهانی‌ها

تاریخ درج : شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸
سپاهان از خوزستان صدرنشینی می‌خواهد

مهری مصور/دبیر سرویس ورزش

سپاهان صدرنشین در دیدار با فولادی که سعید آذری را به عنوان مدیرعامل در کنار خود دارد، سه امتیاز برای استمرار بالانشینی می‌خواهد و ذوب آهن هم در مصاف با تراکتور کهکشانی به دنبال کسب اولین پیروزی خانگی در لیگ نوزدهم است. پس از وقفه ای کوتاه مدت که به دلیل دیدار تیم ملی فوتبال ایران با هنگ‌کنگ به وقوع پیوست، لیگ برتر در هفته سوم دوباره از سر گرفته شد که در یکی از دیدارهای امروز، سپاهان به دیدار فولاد خوزستان رفته و فردا هم ذوب آهن میزبان تراکتورسازی تبریز است. شروع رقابت‌های این هفته دیروز با مصاف تیم‌های گل‌گهر سیرجان و پارس جنوبی جم بود و ویلموتس، سرمربی تیم ملی به همراه محمدرضا ساکت مدیر تیم‌های ملی راهی سیرجان شدند تا این بازی را از نزدیک نظاره کنند.در فصلی که پرسپولیسی‌ها با سرمربی جدید هنوز خودشان را پیدا نکرده‌اند و در خصوص استقلالی‌ها هم فعلا نمی‌توان نظری درباره مدعی بودن یا نبودن آنها داد، بهترین فرصت در اختیار سپاهان است که با جمع آوری بیشترین امتیازهای ممکن، توشه پرباری برای خود دست و پا کند.در لیگ هجدهم سپاهان تا پایان نیم فصل اول خوب نتیجه گرفت، اما در نیم فصل دوم قربانی هماهنگی پرسپولیسی شد که چهار فصل متوالی برانکو را روی نیمکت داشت، اما اگر قلعه نویی و تیمش زرنگ باشند، می‌توانند بهترین بهره را از جدایی پروفسور کروات ببرند.پرسپولیس که در این فصل کالدرون آرژانتینی را روی نیمکت دارد، به تازگی درگیر تغییرات مدیریتی نیز شده و هماهنگی این تیم زمان بر است.در تیم استقلال وضعیت پیچیده تر از پرسپولیس است و با گذشت دو هفته از لیگ، هنوز نمی‌توان نتیجه گرفت که آبی‌های تهرانی تیمی‌در حد قهرمانی هستند یا اینکه در کورس مدعیان جایی ندارند.استراماچونی ایتالیایی در دو بازی اخیر خود با استقلال تنها دو امتیاز کسب کرده که قاعدتا نتیجه خوبی به شمار نمی‌آید، اما تجربه ثابت کرده که روی نتیجه دو بازی نمی‌توان استناد کرد و ممکن است همین تیم در ادامه نمایشی فراتر از تصور داشته باشد.با این حال تا زمانی که سرخابی‌ها کیفیت اصلی خود را بروز بدهند، موقعیت خوبی در اختیار زردهای اصفهانی است که امتیازهای خوبی را جمع آوری کنند، البته در این مسیر سپاهانی‌ها تنها نیستند و تیم پدیده شهر خودرو نیز در دو هفته ای که از لیگ سپری شده، همانند تیم اصفهانی شش امتیاز از حریفان دریافت کرده است.پدیده و یحیی گل محمدی فصل گذشته نیز در نیم فصل اول عملکرد قابل توجهی ارائه کردند و پدیده لیگ لقب گرفتند، اما در نیم فصل دوم و در مقطعی در امتیازگیری ضعیف عمل کردند، هر چند در پایان با سهمیه آسیایی به کارشان پایان دادند که برای این تیم مشهدی نتیجه خوبی محسوب می‌شود.

نبرد استاد و شاگرد آبی در جنوب

سپاهان که راهی خوزستان شده، امروز در برابر تیم فولاد خوزستان صف‌آرایی می‌کند.  سرمربیان دو تیم زمانی باهم رابطه استاد و شاگردی داشتند و امیر قلعه‌نویی در استقلال سرمربی جواد نکونام بود.سعید آذری، مدیرعامل جدید باشگاه فولاد نیز در ذوب آهن با امیر قلعه نویی همکاری داشت. حالا این سه ضلع فوتبالی به‌هم رسیده اند.  یک طرف آذری و جواد نکونام برای برد و موفقیت فولادتلاش می‌کنند و در سویی دیگر امیر قلعه نویی و ستارگانش هستند.  فولاد خوزستان هنوز در لیگ برتر بردی نداشته است و در هفته گذشته هم در ثانیه‌های پایانی توانست یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی بگیرد. مساوی که حتی امیر قلعه نویی و سپاهان از آن خوشحال شدند، زیرا فاصله خود را با تیم‌های دیگر بیشتر کردند. اکنون سپاهان برای تداوم صدرنشینی نیاز به برد دارد و باید از حریف فولادی عبور کند. سعید آذری هم بعد از جدایی ناگهانی از ذوب آهن برای موفقیت به فولاد خوزستان آمده  و در صورت برد احتمالی این تیم، باید منتظر مصاحبه جنجالی از آذری باشیم. فولادی‌ها برای این دیدار احتمالا حسن بیت‌سعید، مهاجم تأثیرگذارشان را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند، موسی کولیبالی هم دیگر مصدوم فولاد خوزستان است که قادر به همراهی این تیم در دیدار پیش‌رو نیست. سینا مریدی هم بازی با سپاهان را از دست خواهد داد و شرایط شربتی نیز برای حضور در این بازی مبهم است.

مصاف ذوب آهن با یاران افندی

در ادامه دیدارهای لیگ برتر، فردا تیم ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان تراکتورسازی تبریز است. ذوبی‌ها که با احتساب شکست مقابل الاتحاد عربستان، سه باخت متوالی را تجربه کرده و هنوز لیگ شروع نشده، زیر فشار بودند، با تـساوی برابر پارس جنوبی، شرایط عادی‌تری پــیــدا کرد. ذوب‌آهن در دیــــدار فردا از حریف تبریزی سه امتیاز می‌خواهد، اما تراکتور نیز با مصطفی دنیزلی و ستارگان زیادی که در اختیار دارد، تیم دست و پا بسته ای نیست.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/100805

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی