ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

فواید ماساژ با سنگ داغ

تاریخ درج : یکشنبه ۱۲ امرداد ۱۳۹۹
طب قدیم همچنان سودمند است

ماساژ روشی برای تسریع و تنظیم سیستم گردش خون و از بین بردن دردهاست که درنهایت اهمیت است و شایسته نیست از آن غافل شویم، به‌ویژه در بالابردن طول عمر کمک شایانی می‌کند، مشروط بر اینکه بدون توقف و با برنامه‌های منظم ادامه داشته باشد و باید توجه داشت که هر چه روش ماساژ صحیح‌تر باشد، نتیجه بهتری خواهد 

داشت.

اما ماساژ انواع و اقسام دارد؛ یکی از روش‌های کاربردی آن ماساژ سنگ‌داغ است که باعث ایجاد آرامش عمیق می‌شود و علاوه بر آرامش عمیق، مزایای زیادی برای این روش درمانی قدیمی کشف شده که به آن‌ها دکتر الهه حاج‌صادقی، متخصص طب سوزنی اشاره می‌کند.

تسکین درد

ماساژ سنگ‌داغ به‌طور خاص برای بهبود علائم در افراد مبتلا به انواع بیماری‌هایی مانند فیبرومیالژیا و دیگر اختلالات خود ایمنی مفید است.مطالعات متعدد، نشان داده‌اند که علائم خفیف و متوسط بیماری‌های مخـــتلف ازجمله فیبرومیالژیا، درد مفاصل و آرتریت روماتوئید، با استفاده از تکنیک‌های ماساژ کاهش می‌یابند. این محققان معتقدند که ماساژ درمانی با کاهش درد و بهبود دامنه حرکت مرتبط است.

تسکین استرس

اضطراب و استرس یکی از مشکلات و اختلالاتی است که امروزه خیلی‌ها را دچار خود کرده است و حتما باید برای مداوای آن اقدام شود تا فرد مبتلا دچار ناراحتی و عوارض جسمی متعدد نشود.دراین‌بین بهتر است بدانید ماساژ یک روش مؤثر برای رهایی از استرس است. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که ماساژ باعث کاهش استرس و اضطراب و بهبود سلامت قلب و عروق می‌شود.

افزایش انعطاف‌پذیری مفاصل

تنش عضلانی می‌تواند حرکت مفاصل را دردناک و مشکل کند. ماساژ کمک می‌کند تا عضلات شل شده و حرکت دادن آن‌ها آسان و راحت شود.افراد مبتلا به اختلالات مفاصل خاص، به‌طور ویژه‌ای می‌توانند از ماساژ با سنگ‌داغ بهره ببرند.

کاهش اسپاسم‌های عضلانی و تنش

ماهیچه‌های بدن براثر تنش و استرس می‌توانند دچار گرفتگی یا همان اسپاسم شوند که درد زیادی نیز دارد و گاهی موجب ایجاد تداخل در زندگی روزمره افراد می‌شود. کاهش التهاب و تنش در عضلات اسکلتی بدن می‌تواند هم اسپاسم‌های عضلانی و هم درد را کاهش دهد. همان‌طور که قبلا گفتیم، ماساژ و استفاده از سنگ‌های داغ می‌تواند آرامش عضلات را به همراه داشته و درد و اسپاسم مفاصل در بدن را کم کند.

خواب بهتر

بسیاری از افراد دچار اختلالات خواب هستند. عواملی مــانند اسـترس، بی‌خوابی و برنامه زندگی پرمشغله، از عواملی هستند که به این اختلالات دامن می‌زنند و مــوجب می‌شوند فرد نتواند هفت الی هشت ساعت خواب منظم داشته باشد.  برخی از تحقیقات ثابت کرده‌اند که استفاده از ماساژ، برای ترویج آرامش و بهبود خواب در افراد مسن مفید است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/111204

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی