ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

قلعه کتاب‌خوانی درست کنید

تاریخ درج : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

کوکان عاشق این هستند که اتاق پذیرایی را به هم بریزند و آن را با وسایل مورد علاقه خودشان تبدیل به یک قلعه کنند. یک روز تعطیل، قلعه‌ای بسیار هیجان‌انگیز درست کنید و نام آن را قلعه کتاب‌خوانی بگذارید.
 لازم نیست وسایل خاصی برای این کار بخرید، از همان بالشت‌ها و پتوهایی که در خانه دارید استفاده کنید. هرکس می‌خواهد وارد قلعه شود باید بعد از ورود دست‌کم یک کتاب بخواند. حتی می‌توانید کتاب را به صورت دسته جمعی بخوانید؛ کاری که ۸۳درصد کودکان بنا بر گزارش همان موسسه گفته‌اند که از آن لذت می‌برند. حتی می‌توانید تمام چراغ‌ها را خاموش کنید و با نور چراغ‌قوه داخل قلعه کتاب بخوانید. با چنین کارهای ساده‌ای می‌توان کــتــاب خــــــوانــــدن را از فـــعـــالـــیــتـــی خسته‌کننده به فعالیتی هیجان‌انگیز تبدیل کرد.

 

با صداهای مختلف کتاب بخوانید
کتاب خواندن موقع خواب را به یک فعالیت نمایشی تبدیل کنید. وقتی برای کــودکــتـــان کتاب می‌خوانید،   نــوبــتـــی با صداهای مختلف کتاب را بخوانید. می‌توانید با یک لهجه خاص یا با تاکید زیاد روی کلمات، نوع خواندن خود را متفاوت کنید. هر صدا یا لحنی که کودکتان بیشتر از بقیه دوست دارد، بهترین انتخاب برای شماست. به نوبت نوشته‌های مربوط به یک شخصیت داستان را با صداهای مختلف بخوانید. مقایسه صداها و لحن‌های مختلف می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و خنده‌دار باشد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/97142

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی