ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

لطفا سفیر را اعدام کنید!

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

لطفا سفیر را اعدام کنید!
روزنامه کیهان این هفته نوشت:شاهدان عینی در تماس‌های مکرر اینترنتی و تلفنی با کیهان از برهنه کردن و بازداشت مسافران ایرانی توسط ماموران فرودگاه بلگراد صربستان خبر دادند.براساس گزارش شاهدان عینی، ماموران فرودگاه بلگراد صربستان پس از ورود ایرانیان به این فرودگاه، آنها را بازداشت کرده و زن و مرد را در حضور یکدیگر و سایر مسافران آن فرودگاه برهنه و تحت بازرسی بدنی قرار دادند!مسافران و شاهدان تصریح کردند که چند روز پیاپی آنها را در داخل یک فنس در مجاورت سرمای شدید هوا قرار داده‌ و هیچ‌گونه مواد غذایی در اختیار آنها نگذاشته‌اند. در این بین تنها عده‌ای که شرایط مهیای پرواز را داشته‌اند، موفق به بازگشت شده‌اند. مجموع این رفتارهای ناشایست هم تنها مختص ایرانی‌ها بوده است.بی‌مسئولیتی سفارت ایران در صربستان به عنوان ذی‌صلاح‌ترین مرجع برای پیگیری چنین هتک حرمتی محل ابهام و سوال است؛ چراکه تماس این افراد با سفارت ایران در صربستان نیز متاسفانه نتیجه‌ای در پی نداشته است و با بی‌اعتنایی مواجه شده است. بنابر اظهارات شاهدان، شخصی که تلفن سفارت را جواب داده، در ابتدا خود را مستخدم سپس منشی و کارمند و... معرفی کرده و اعلام کرده که در این موضوع قادر به انجام اقدامی نیست!این افراد با ‌اشاره به ادعای لغو ویزای سفر به این کشور، گفتند که چنین موضوعی واقعیت نداشته و هر ایرانی به این کشور سفر کند، بازداشت می‌شود.

پی نوشت : با تشکر از ایشان که همه مسائل مردم را حل کردند و این بار به دنبال حل این مسئله هستند. فقط بی زحمت کمی هم به خراب‌کاری های دولت متبوع قبلیشان و به احقاق حق مردم بپردازند.

 

فرار مغزها نه؛ فرار 1.5 میلیون نفر
خبرگزاری مهر نوشت: رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اوضاع فساد روز به روز وخیم‌تر شده است، گفت: در حال حاضر ۱,۵میلیون نفر در حال مهاجرت از کشور هستند که عمدتا افراد نخبه و تحصیلکرده کشور را در برمی‌گیرد. مسعود خوانساری در سومین همایش مبارزه با فساد گفت: در حال حاضر بیش از ۳,۵ میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد که اکثر آنها، قشر تحصیل‌کرده هستند؛ اما پیچیدگی قشر کنونی بیکار کشور، از جمله مسائلی است که اوضاع بیکاری را در جامعه امروز نسبت به جامعه قبلی، دشوارتر می کند، ضمن اینکه رشد منفی سرمایه‌گذاری نیز مزید بر علت شده است و اگرچه ممکن است در برخی فصول درصدی مثبت بوده باشد، اما کماکان رشد سرمایه گذاری وجود دارد.به گفته خوانساری، عمده این افراد مهاجر، خبره و تحصیلکردگانی هستند که خروجشان برای کشور مناسب نیست. البته بحران بی‌اعتمادی که در کشور به وجود آمده، مثل خوره در تمام ارکان کشور نفوذ کرده است، پس اگر این چالش ها را به عنوان چالش های اساسی نظام اقتصادی کشور بدانیم، زیربنای همه آنها فساد است که اگر مبارزه با فساد در دستور کار جدی قرار گیرد، برای همه این چالش ها می توان نسخه پیچید.وی اظهار داشت: از سال ۹۰ قانون مبارزه با فساد در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، ولی روز به روز وضعیت فساد در کشور نه تنها بهبود نیافته، بلکه بدتر هم شده است، پس باید در یک جمله گفت که نباید چرخ را از نو اختراع کرد، بلکه باید دید که دنیا چه کرده و تجربه آن را ملاک عمل قرار دهیم تا بتوانیم با فساد، مبارزه کنیم.
پی نوشت : رئیس اتاق بازرگانی فکر می کنند که برای مسئولان مهم است که نخبگان بروند . به نظر ما که مسئولان راحت تر هستند که افرادی که ممکن است موی دماغشان شوند، کمتر شوند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/63527

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی