ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

لیست سپاهان با ستاره‌ها پر نشد

تاریخ درج : یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸
تیم با نظر هواداران بسته می‌شود یا نیاز تاکتیکی؟!

مسعود افشاری/خبرنگار

سپاهان با خرید سید محمدرضا حسینی به عنوان شاه مـاهــی فصل نـقــل و انــتـقـــالات، خـــودش را بهعنوان موفق‌ترین تیم ایرانی در بازار خرید بـازیـکـن مطرح کرد. در ادامه جذب جرج گولسیانی، مدافع هافبک گرجستانی نساجی هم هواداران سپاهان را به این  باور رساند که تیمـشــان در اینفصل  تبدیل به سپــاهــان کهکشانی لیگ‌های  نـهــم و دهــم خواهد شد و این یـعـنـی  امــیـــر قـلـعـه‌نویی می‌تواند برای سومین بار  در جایگاه سرمربی سپاهان با تیمش به عنوان قهرمانی دست پیدا کند. این روزها مروری بر فضای مجازی و جامعه هواداری سپاهان نشان می‌دهد  اصفهانی‌ها از عملکرد تیمشان در فصل نقل و  انتقالات رضایت کافی ندارند. فرشاد احمدزاده، بشار رسن، کاوه رضایی، پژمان منتظری، پاتوسی، وحید امیری و چند بازیکن دیگر از جمله بازیکنانی بودند که به دلایل مختلف امکان آمدن به اصفهان را پیدا نکردند و به جای آنها چند بازیکن جوان و گمنام جذب سپاهان شدند. عدم موفقیت در تمدید قرارداد سیاوش یزدانی و خالد شفیعی دست سپاهان را در فاز دفاعی خالی کرده و همین که امیر قلعه‌نویی مجبور شد دوباره به کومان و مسلمان برای پست بازی‌ساز اعتماد کند، یعنی سپاهان در میانه میدان همچنان با مشکل روبه‌روست.

معمای کی‌روش استنلی

اما بدون  شک مطرح ترین نام در بین بازیکنان سپاهان، کی‌روش استنلی برزیلی، مهاجم فصل گذشته این تیم بود که بعد از پایان رقابت‌های لیگ و جام حذفی، تقریبا از نظرها غیب شده و مدت‌هاست که سپاهان به دنبال تمدید قرارداد با این بازیکن است.مبالغ نجومی و بازارگرمی‌هایی که توسط این بازیکن و اطرافیانش صورت گرفت، در نهایت قیمت کی‌روش را سه برابر کرد و دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سپاهان با مبلغ 700 هزار دلار موفق شده نظر کی‌روش را برای ماندن در اصفهان جلب کند. البته حتی در صورت قطعی شدن این انتقال، باز هم نمی‌توان به صورت قطعی از سپاهان به عنوان یک تیم موفق در فصل نقل وانتقالات نام برد، چون با توجه به خروج بازیکنانی مثل سیاوش یزدانی، حسن جعفری، میلاد سرلک، خالد شفیعی، بختیار رحمانی، جلال علی محمدی، مهرداد محمدی و چند بازیکن جوان دیگر، عملا سپاهان تقویت آن‌چنانی انجام نداده و تقریبا با همان کیفیت فصل گذشته قرار است به دیدار رقبای خود برود. همین کی‌روش استنلی که سپاهان برای تمدید قرارداد او تلاش زیادی انجام داد، در نیم فصل دوم لیگ قبلی آن بازیکن همیشگی نبود و حتی در بازی جام حذفی مقابل پرسپولیس با رفتاری نه چندان مناسب اسباب حذف تیمش را فراهم کرد. به همین خاطر نمی‌توان به کی روش نگاهی مثل یک فرشته نجات داشت و ماندن او در اصفهان تضمینی برای موفقیت تیم نیست. ضمن اینکه در خط حمله سپاهان، کی‌روش استنلی هیچ جانشینی هم ندارد و همین مسئله در صورت مصدومیت پیش‌بینی نشده می‌تواند به ضرر تیم تمام شود.اما اگر بخواهیم این شرایط را با وضعیت دو تیم پرسپولیس و استقلال مقایسه کنیم، خواهیم دید که رقبا بر خلاف تفکرات موجود در فضای مجازی، به‌شدت تقویت شده‌اند و هر دو برای قهرمانی در لیگ خـواهـنـد جنـگـیـد. کالدرون آرژانتینی و استراماچونی ایتالیایی در شرایطی  روی نیمکت پرسپولیس و استقلال خواهند نشست که مهره‌هایی مثل فرشاد احمدزاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری، رضا اسدی، آرش رضاوند،شیخ دیاباته و علی دشتی جذب این دو تیم شده‌اند و بدون شک هم پرسپولیس و هم استقلال با آمادگی کامل پا به عرصه رقابت‌های لیگ نوزدهم خواهند گذاشت و این زنگ خطر بزرگی برای سپاهانی است که به دلایل مختلف امکان تقویت کامل تیمش را پیدا نکرده است.

هواداران قهرمانی می خواهند

 

امیر قلعه‌نویی در فصل گذشته بارها با تکیه بر عنوان چهاردهمی سپاهان در لیگ هفدهم و رسیدن این تیم به سکوی دوم لیگ هجدهم نشان داد که ادعایی برای قهرمانی در لیگ ندارد و بیشتر هدفش رساندن دوباره سپاهان به جمع مدعیان لیگ بود که همین اتفاق هم افتاد. هواداران سپاهان هم از شرایط تیمشان رضایت کامل داشتند و پرشدن سکوهای نقش جهان نشان می‌داد که سپاهانی‌ها از بازی تیمشان به اندازه کـافـی لذت می‌برند. حتی قهرمان نشدن سپاهان در لیگ و جام حذفی هم با وجود اینکه در روزهای پایانی اتفاق افتاد، هواداران سپاهان را نسبت به تیمشان بدبین نکرد و همه از شرایط سپاهان در فصل گذشته راضی بودند.  اما در این فصل شرایط کمی متفاوت‌تر از قبل شده و تیمی که در سال قبل به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد، در لیگ نوزدهم فقط و فقط با کسب یک جام می‌تواند دل هواداران سپاهان را خوش کند. امروز اکثریت قریب به اتفاق هواداران طلایی‌پوش از تیمشان انتظار قهرمانی دارند و همین مسئله بدون شک کار امیر قلعه‌نویی و بازیکنان سپاهان را سخت خواهد کرد.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/98121

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی