ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین خالص

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
نگاهی به 10 دیدار فراموش نشدنی تاریخ چمپیونزلیگ

با شروع دوباره لیگ قهرمانان، فوتبال به اوج هیجان خود در قاره سبز خواهد رسید و بازی‌های خاطره انگیزی رقم خواهد خورد.در 25 سالی که از آغاز لیگ قهرمانان اروپا سپری شده، دیدارهای خاطره انگیز فراوانی در این رقابت‌ها برگزار شده است؛ دیدارهایی پرتب و تاب که سال های سال در ذهن هواداران فوتبال خواهد ماند. به بهانه آغاز فصل جدید این رقابت ها که از سه شنبه شب کلید خورد، ورزش سه  نگاهی به 10 دیدار پرهیجان تاریخ چمپیونزلیگ داشته است.

     بایرن مونیخ 6 - 4 یوونتوس؛ 16-2015
 با توجه به تساوی 2-2 در دیدار رفت در تورین، شاگردان گواردیولا در شرایط بهتری پا به بازی برگشت گذاشتند؛ اما طوفان بیانکونری در 30 دقیقه اول باعث شد این تیم دو بار توسط پوگبا و کوادرادو به گل برسد. گل دقیقه 73 لواندوفسکی امیدهای بایرن را زنده کرد تا اشتباه پاتریس اورا در دقیقه 90 در نهایت منجر به زدن گل تساوی توسط مولر شود و بایرن دو بار دیگر در اوقات اضافه توسط تیاگو و کینگزلی کومان به گل‌های بعدی نیز دست پیدا کرده و بوفون و یارانش وداعی تلخ با رقابت ها داشته باشند.

 

 

    منچستریونایتد 4 - 5 بایرن مونیخ؛ 10-2009
 بایرن موفق شد طی 13 دقیقه دو بار دروازه فان درسار را باز کند و دیدار رفت در مونیخ را 1-2 به سود خود به پایان برساند. اما در دیدار برگشت شاگردان فرگوسن شروع رویایی داشتند و سه بار توسط گیبسون و نانی (دو بار) در نیمه اول به گل رسیدند؛ اما اولیچ در دقیقه 43 یکی از گل‌ها را پاسخ داد. اخراج بچگانه رافائل باعث افزایش هجوم بایرن و در نهایت گل فراموش نشدنی روبن شد تا باوارایی ها با تفاصل گل راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

 

 

    یوونتوس 3 - 4 منچستریونایتد؛ 99-1998
 گل نیمه اول آنتونیو کونته با ضربه دیدنی رایان گیگز در اوقات اضافی پاسخ داده شد تا همه چیز به جدال تورین بکشد. شروع فوق العاده شاگردان لیپی باعث شد تا این تیم دو بار و در 10 دقیقه ابتدایی توسط اینزاگی به گل برسد؛ اما هر دو گل توسط روی کین و داویت یورک در همان 45 دقیقه اول پاسخ داده شد تا شیاطین سرخ با گل دقیقه 83 اندی کول، با اقتدار راهی فینال شده و حریف بایرن مونیخ شوند.

 

 

   بارسلونا 2 -3 چلسی؛ 12-2011
 دیدیه دروگبا موفق شد با فرصت طلبی در دیدار رفت، چلسی را با یک گل برتری به دیدار نوکمپ بفرستد؛ اما بارسا موفق شد در دقایق 35 و 43 توسط بوسکتس و اینیستا گلزنی کرده و در آستانه راهیابی به فینال قرار بگیرد. اخراج جان تری کار چلسی را دشوارتر کرد؛ اما رامیرس در لحطات پایانی نیمه اول با یک ضربه چیپ گل نجات بخش آبی های لندن را به ثمر رساند تا در روزی که لیونل مسی پنالتی از دست داد، تورس با گل دقیقه 90 خود جشن لندنی ها را در نوکمپ تکمیل کند.

 

 

    منچستریونایتد 6 - 5 چلسی؛ 08-2007
 دو نماینده پرقدرت انگلیسی در بازی فینال یکدیگر را در مسکو ملاقات کردند و رونالدو با پروازی دیدنی شیاطین سرخ را پیش انداخت. فرانک لمپارد، ستاره خط میانی چلسی، در همان نیمه اول کار را به تساوی کشاند تا در روزی که چلسی دو بار دیرک دروازه فان درسار را به لرزه درآورد، کار به ضربات پنالتی بکشد.اگرچه رونالدو پنالتی خود را از دست داد، اما لیز خوردن جان تری امیدهای یونایتد را زنده نگه داشت تا فان درسار با مهار ضربه آنلکا، آخرین قهرمانی یونایتدها در اروپا را به ارمغان آورد.

 

 

    دورتموند 3 - 2 مالاگا؛ 13-2012
 بعد از تساوی بدون گل در دیدار رفت، مالاگا موفق شد با زدن دو گل در مقابل تک گل لواندوفسکی در آستانه راهیابی به جمع چهار تیم قرار بگیرد. اما طوفان شاگردان کلوپ به یکباره آغاز شد و رویس در دقیقه 91 و سانتانا در دقیقه 93 موفق شدند دروازه مالاگا را باز کرده تا در نهایت زنبورها حریف رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی بشوند.

 

 

    چلسی 7 -5 لیورپول؛ 09-2008
 پیروزی 1-3 در دیدار رفت باعث شد تا چلسی در آستانه صعود به نیمه نهایی قرار بگیرد اما آریرو و آلونسو دو بار در 30 دقیقه ابتدایی دروازه چلسی را گشودند تا امید به اردوی مرسی سایدی ها باز گردد. اما در نیمه دوم فستیوالی از گل به راه افتاد و چلسی سه بار توسط دروگبا، لمپارد و الکس و لیورپول دو بار توسط کویت و لوکاس گلزنی کرده تا در نهایت بازی با نتیجه به یادماندنی 4-4 به پایان رسیده و آبی های لندن انتقام نیمه نهایی سال 2005 را بگیرند.
 

 

 

   رئال مادرید 4 - 1  اتلتیکو مادرید؛ 14-2013
 گل نیمه اول دیگو گودین روی اشتباه محض ایکر کاسیاس باعث شد تا حتی خوش بین ترین هواداران رئال مادرید نیز امیدی به باز شدن دروازه کورتوا و فتح لیگ قهرمانان بعد از سال ها نداشته باشند. اما ضربه سر فراموش نشدنی سرخیو راموس رئال را راهی اوقات اضافه کرد تا در نهایت با گل هــــای گرت بیل، مارســــلو و رونالــــدو کهکشــــانی ها لیگ قهرمــــانان را فتــــح کرده و بعد از سال ها این بار کارلتو  بر  بام اروپا تکیه بزنند.

 

 

    بارسلونا 6 - 5 پاری سن ژرمن ؛ 17-2016
 شکست سنگین 0-4 در پاریس باعث شد تا بارسا به امید معجزه پا به بازی برگشت بگذارد؛ اما همین کلمه به معنای واقعی در نوکمپ رخ داد. بلوگرانا در همان دقایق ابتدایی توسط سوارز به گل رسید و گل به خودی کوروزوا در پایان نیمه اول و پنالتی مسی در آغاز نیمه دوم بارسا را به خلق معجزه امیدوار کرد. اگرچه گل دقیقه 65 کاوانی به منزله پایان رویاپردازی های تیم انریکه بود، اما طوفان شش دقیقه ای بارسا با دبل نیمار و گل تاریخی روبرتو در نهایت باعث شد که یکی از بزرگ‌ترین بازگشت های تاریخ فوتبال رقم بخورد.

 

 

    لیورپول 3 -3 میلان؛ 05-2004
 مرسی سایدی ها که بعد از سال‌ها رویای فتح لیگ قهرمانان را در سر داشتند، با یک گل از مالدینی و دو گل کرسپو در نیمه اول همه چیز را تمام شده می دیدند؛ اما در نیمه دوم معجزه ای رخ داد. سه گل از جرارد، اسمیچر و آلونسو طی تنها پنج دقیقه بازی را به تساوی کشاند تا مقاومت جانانه لیورپول و بخت طلایی که شوچنکو در دقیقه 120 از دست داد، باعث کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی شود و آنجا نیز یرزی دودک با هنرنمایی باعث غلبه لیورپول بر روسونری در دیداری بشود که ایتالیایی ها نیمه اول را با سه گل برتری به پایان بردند.      

url : http://www.isfahanziba.ir/node/55079

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی