ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

ماسک‌های گیاهی شاداب‌کننده پوست

تاریخ درج : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸
‌ماسک با ماندن کمتر از ۱۰ دقیقه اثر نمی‌کند

در یکی از شماره‌های پیش گفتیم که ورزش منظم، آرامش روحی، مصرف غذاهای مناسب بدون قند و چربی زیاد، خواب کافی، استفاده‌نکردن از مشروبات الکلی و دخانیات، رعایت نکات بهداشتی پوست و استفاده از ماسک‌های گیاهی باعث شادابی و سلامت و جوان ماندن پوست می‌شود. حال در ادامه به معرفی ماسک‌های گیاهی با نظر لعبت استاد علی عسکری، کارشناس ارشد گیاهان دارویی، می‌پردازیم:

‌ماسک سبوس گندم

 یک قاشق غذاخوری سبوس گندم را به همراه یک عدد زرده تخم‌مرغ و کمی‌عسل و یک قاشق چای‌خوری شیر خشک مخلوط کنید و هم بزنید؛ سپس به این خمیر چند قطره آب جوش، اضافه کنید؛ به‌طوری که کمی ‌رقیق شود. این خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک برای پوست‌هایی که دارای چربی روی بینی، جوش‌های ریز یا خال بوده، مناسب است.

‌ماسک نعناع

 دو قاشق سوپ‌خوری آرد یولاف را به همراه مقداری آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید؛ سپس به این خمیر نعناع ساطوری ریز شده اضافه کنید و اجازه دهید اسانس نعناع جذب خمیر شود، بعد آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست صورت بمالید. این ماسک برای آب‌رسانی به پوست، لطیف و شاداب کردن پوست و برطرف کردن تحریکات پوستی مناسب است.

‌ماسک پرتقال

 چهارقاشق غذاخوری آب پرتقال را به‌همراه سه قاشق غذاخوری عسل در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا به حالت روان‌ درآید؛ سپس وقتی این ترکیب از حرارت افتاد و خنک شد، به پوست صورت و گردن بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا روی پوستتان باشد. در ادامه، با پنبه آن را پاک کنید و صورت را با آب ولرم بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار روی پوست صورت و گردن بمالید. این ماسک شاداب‌کننده و پاک‌کننده پوست است.

ماسک سیب

استفاده از ماسک سیب، به تنهایی یا همراه با عسل باعث پاک‌سازی پوست می‌شود و با لایه‌برداری خفیف و سطحی، موجب ایجاد طراوت و شادابی و حتی روشن شدن رنگ پوست می‌شود.

چند نکته

‌قبل از استفاده از ماسک باید پوست کاملا تمیز باشد یا با استفاده از شیر‌پاک‌کن از تمیزی آن مطمئن شویم.

‌هنگام استفاده از ماسک بهتر 

است کاملا راحت و به حالت خوابیده باشیم؛ به طوری که اعضای صورت حرکتی نکند؛ یعنی نه بخندیم و نه اخم کنیم و نه حرف بزنیم.بهترین روش برای مالیدن ماسک روی صورت باید  از پایین به بالا و بر اساس موقعیت ماهیچه‌های صورت باشد.ماسک کمتر از ۱۰ دقیقه اثر نمی‌کند و بیشتر از ۲۰ دقیقه هم برای پوست ممکن است باعث حساسیت شود؛ بنابراین بهترین مدت زمان ماندگاری ماسک روی پوست صورت ۱۵ دقیقه است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/105800

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی