ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مسابقه دانستنی‌های بهداشت

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

متن زیر مسابقه‌ای است همراه با جوایز ویژه که علاقه‌‌مندان برای شرکت در آن می‌توانند با توجه به نکات ارائه شده، به سوال‌ چهارگزینه‌‌ای، پاسخ را با ذکر‌ نام ‌و ‌نام‌ خانوادگی و نیز قید «مسابقه دانستنی‌های بهداشت» به شماره 09139026414 پیامک کنند. در ضمن نهایت فرصت شرکت در مسابقه پنج روز پس از چاپ است.رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان کودکان:سیده سمیه موسوی، کارشناس واحد دهان و دندان مرکز بهداشت شماره یک اصفهان: تغذیه و رژیم غذایی در رشد و نمو دندان‌، سلامت مخاط دهان و بافت لثه، استحکام استخوان‌، جلوگیری و کنترل بیماری‌های دهان نقش مهمی دارد‌. کمبود مواد مغذی مورد نیاز‌، در زمان رشد سلولی، باعث ایجاد عوارض غیرقابل برگشتی درشکل‌گیری بافت‌های دهان خواهد شد‌. در صورتی‌که در سال‌های اولیه زندگی، کودک دچار سوء تغذیه شود، احتمال ابتلا به پوسیدگی دندان‌های شیری بیشتر می‌شود‌. تغذیه در هر دو مرحله پیش از رویش دندان‌ها و پس از رویش دندان‌ها اثرگذار است‌. البته تاثیر رژیم غذایی در ایجاد پوسیدگی بعداز اینکه دندان‌ها رشد کنند،  بیشتر بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است. عادات غذایی در زمان کودکی شکل می‌گیرند و برسلامت عمومی و سلامت دهان بسیار موثر هستند، مشکل مصرف مواد قندی به میزان زیاد، معمولا ازهمان اوایل دوران کودکی با معرفی غذاها و نوشیدنی‌های حاوی موادقندی در ماه‌های اول زندگی شروع می‌شود‌. مدارس ازجمله مکان‌هایی هستند که نقش مهمی را درآموزش سلامت کودکان دارند، به‌طوری‌که در ایجاد عادات غذایی سالم به کودک کمک می‌کنند. به‌طورکلی پوسیدگی‌زایی موادغذایی تحت تاثیرعوامل زیرقرارمی‌گیرد‌:

 

 

    ‌شکل ماده غذایی: شکل ماده غذایی‌(‌به‌صورت جامد یا مایع بودن) مدت زمان تماس دندان با ماده غذایی را مشخص می‌کند‌. مایعات در مقایسه با غذاهای جامد مانند بیسکویت و کیک‌ها به سرعت از محیط دهان پاک می‌شوند. لذا خاصیت پوسیدگی‌زایی کـــــمـــتـــــری دارنـــــــــد‌. موادقندی مثل آبنبات‌ و خوشبوکننده‌های نعنایی دهان که به آهستگی در دهان حل می‌شوند، دارای خاصیت پوسیدگی‌زایی بیشتری هستند . 

 

 

   قوام ماده غذایی‌: تــنــقــلاتـــی کـــه قــدرت چــسـبـنـدگـــی بیــشتری بر سطح دندان‌ها دارند‌(‌مثل چیپس‌، گز، سوهان‌ و شکـــلات) مدت زمان طولانی‌تری درتماس با دندان هستند. بنابراین میزان پوسیدگی‌زایی آنها بیشترخواهد بود.    ‌دفعات مصرف موادغذایی‌: باهربارمصرف موادقندی‌، محیط دهان اسیدی شده و منجربه پوسیدگی می‌شود. بنابراین هرچه دفعات مصرف این موادکمترباشد، احتمال ابتلا به پوسیدگی پایین‌تر می‌آید. ازتکرار استفاده از خوردنی‌ها و تنقلات شیرین در فواصل بین وعده‌های اصلی غذایی باید خودداری شود.  

 

 

  ترکیب و ترتیب غذاهای مصرفی: مصرف غذاها با هم می‌توانند اثرات پوسیدگی‌زایی را کاهش یا افزایش دهند. به‌طورمثال استفاده از نوشابه ها و غذاهای حاوی مواد قندی همراه با سایر مواد غذایی دیگر، فرصت مناسب برای تولید اسید فراهم می‌کنند. درحالی‌که استفاده از غذاهای حاوی کلسیم‌(‌مثل ماست بدون چربی و پنیر‌) یا فلوراید‌(‌مثل اسفناج پخته شده، پنیر و ذرت کنسرو شده‌) و نیز غذای سفت و حاوی فیبر‌(‌مثل میوه و سبزیجات خام و مرکبات‌) هم‌زمان با سایر مواد غذایی، تاثیر مثبتی در کاهش پوسیدگی‌زایی دارند.

 

     توصیه‌های تغذیه‌ای
    بهتراست در میان وعده‌ها به‌جای شیرینی از میوه‌های تازه و سبزیجات، ماست ساده و مغزها‌مانند بادام، گردو  و ... استفاده شود. مصرف مواد قندی محدود به وعده‌های اصلی غذایی‌(‌صبحانه، نهار، شام‌) شده که پس ازآنها مسواک زده شود.
    درصورت مصرف هر نوع ماده قندی، لازم است بلافاصله دندان‌ها را مسواک زد و درصورت عدم دسترسی چند مرتبه دهان و دندان را با آب شست‌وشو داد. استفاده از محصولات لبنی‌‌(مثل پنیر‌) درپایان وعده غذایی باعث کاهش میزان اسید دردهان می‌شود. شاید خوردن لقمه‌ای نان و پنیر درآخر هر وعده غذایی مانند گذشتگان عادت غذایی مناسبی باشد.

 

     سوال مسابقه
پوسیدگی‌زایی موادغذایی تحت تاثیر کدام یک از عوامل زیر نیست؟
الف)‌شکل ماده غذایی
ب)‌میزان مصرف ماده غذایی در یک وعده
ج)‌قوام ماده غذایی
د)‌دفعات مصرف موادغذایی

 

نام برنده هفته پیش :امیر احمدی
 نحوه دریافت جوایز:بــرنـدگـان  می تـوانـند برای دریافت جــوایــز خود ضـمن تماس با شماره 32218182 و همراه داشتن کارت شناسایی به دفتر روزنامه اصفهان‌ زیبا‌ مراجعه کنند. پاسخ هفته پیش گزینه «د» بود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/86556

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی