ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

مسابقه دانستنی‌های سلامت

تاریخ درج : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸

پرسش مسابقه

چرا پزشکان توصیه می‌کنند به جای قند، کشمش مصرف کنیم؟

الف: کشورهایی با مصرف بالای قند، شاهد نرخ‌های بالاتر بیماری دیابت هستند اما کشمش می‌تواند جلوی فوران انسولین را بعد از صرف غذا بگیرد که در غیر این صورت می‌تواند برای بیماران دیابتی خطرناک باشد.

ب: مصرف بیش از اندازه قند می‌تواند سلامت قلب را به ویژه در بانوان تحت تاثیر قرار دهد؛ اما کشمش‌ می‌تواند سطح تری‌گلیسرید بدن‌ را پایین بیاورد و سلامت کلی قلب را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

ج: مصرف بالای قند باعث عملکرد ضعیف کلیه می‌شود؛ اما از آن‌جایی که کشمش غنی از پتاسیم است، مصرف آن به طور مرتب در سلامت کلیه موثر است.

د: همه موارد

نحوه شرکت در مسابقه: برای شرکت در این مسابقه می‌توانید پاسخ خود را به شماره  09306032197 همراه با نام و نام خانوادگی ارسال کنید. در ضمن آخرین مهلت شرکت در مسابقه پنج روز پس از چاپ است و پاسخ هفته پیش، گزینه ب بود.

برای یافتن پاسخ صحیح سوال فوق می‌توانید به سایت:  http://salamat.esfahanfarhang.ir/fa-IR  بخش سلامت آنلاین مراجعه کنید. نام برنده شماره پیش و نحوه دریافت جایزه ملیــکا حــاج‌هاشم‌خــانی. برنــدگان می‌تــوانند بــرای دریافت جوایز خود ضمن تماس با شماره 32218182 و همراه داشتن کارت شناسایی، به دفتر روزنامه اصفهان‌‌زیبا‌(15‌روز مهلت برای دریافت جوایز) مراجعه کنند.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/103046

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی